Щеплення для захисту від небезпечних інфекційних хвороб потрібні не лише дітям, але й дорослим. Зокрема, згідно до Календаря профілактичних щеплень, 3-тя ревакцинація проти дифтерії та правця проводиться у 16 років, а потім у дорослому віці вакцинуватися потрібно кожні 10 років.
Дифтерією називається гостре інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів та шкіри в пошкоджених місцях. Основну небезпеку для життя і здоров'я представляє важка інтоксикація всього організму. При цьому вражається нервова, видільна, серцево-судинна системи. Захворювання викликає дифтерійна паличка. Передається дифтерія повітряно-крапельним шляхом від хворої людини або носія бактерії. Контактний шлях зараження можливий від хворих дифтерією шкіри, очей. У цих випадках зараження відбувається через побутові предмети. Інфекція проникає в організм через пошкоджені ділянки шкіри, слизові оболонки. Іноді збудник хвороби може розмножуватися в молочних продуктах. У людей сприйнятливість до дифтерійної палички дуже висока, так як немає імунітету при відсутності щеплення.
Детальніше 20 лютого голова Вовчанської районної державної адміністрації В.М. Мірошник за участю заступника голови Вовчанської райдержадміністрації Н.М. Гордієнко, голови Вовчанської районної ради А.В. Степанця, начальників управлінь, відділів райдержадміністрації, голів виконкомів місцевих рад, керівників служб та правоохоронних органів району провів спільне засідання місцевої комісії ТЕБ та НС і протиепізоотичної комісії при Вовчанській райдержадміністрації.
На засіданні в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Вовчанському районі О.М. Сисенко повідомила, що згідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу регіональної державної лабораторії ветеринарної медиини в Полтавській області від 19.02.2017 року №000319 П.М./17 у матеріалі від 5-ти голів свиней, що утримувались на території подвір’я громадянина, що мешкає в с. Бакшеївка (Новолександрівська сільська рада) Вовчанського району, виявлено ДНК вірусу Африканської чуми свиней та додала, що в радіусі трьох кілометрів були вжиті необхідні заходи для недопущення розповсюдження цієї небезпечної хвороби на інші території.
Слід відмітити, що в радіусі 20 кілометрів терміном на 40 днів оголошено карантин: в цей період м’ясо свиней, які вирощуються у приватників, сільгоспідприємствах на зазначеній території, заборонено вивозити за межі обмеженої 20-ти кілометрової зони та здійснювати торгівлю ним на ринках.
Вся попереджувальна та профілактична робота, до здійснення якої підключено як фахових спеціалістів так і представників правоохоронних органів та депутатів місцевих громад, координується спеціально створеною комісією. На її засіданнях розроблено і затверджено чіткі вимоги, які доведено до керівників всіх громад, а вони, в свою чергу, мають ознайомити з цими рішеннями громадян.
Враховуючи ситуацію, всі мають зрозуміти, що лише беззастережне виконання всіх вимог та рекомендацій комісії дозволить нам запобігти розповсюдженню хвороби свиней на території Ввочанського району.
З розумінням до ситуації мають поставитися всі жителі Вовчанщини, особливо господарі, які тримають свиней. Їм, по-перше, слід самим уважно слідкувати за станом тварин, по-друге, не лякатися візитів ветеринарних спеціалістів. Мета таких візитів не в тому, щоб конфіскувати та знищити тварин, а в тому, щоб через профілактичні заходи попередити спалах захворювання. 15 лютого 2017 року на базі Вовчанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді пройшов семінар-тренінг: «Підтримка батьків, які виховують дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування». Тренінг проводила ГО «Райдуга життя» спільно з Харківським обласним ЦСССДМ в рамках проекту «Соціальна адаптація батьків ВПО, які виховують дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування», який реалізується у Харківській області за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Основні питання, які розглядались на тренінгу були профілактика емоційного вигорання прийомних батьків та батьків-вихователів та особливості комунікації з дітьми, які пережили психотравмуючі події.
На заняттях учасники дізнались, які процеси відбуваються в організмі людини під час стресу, ознайомились з ознаками та стадіями емоційного вигорання. Значна частина була присвячена практичним вправам, під час яких учасники групи змогли особисто відпрацювати практики, навички, необхідні для профілактики та подолання професійного та емоційного вигорання при вихованні дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Звернемо увагу, що прийомні батьки та батьки-вихователі відверто ділилися ситуаціями зі свого досвіду, а ведучі тренінгу зауважили, що кожен випадок має розглядатися індивідуально.
Велику увагу було приділено психологічній травмі дитини, особливостям спілкування з дітьми, які пережили психотравмуючі події: вмінням «активного, уважного слухання» дитини, формулювання правильних запитань, спілкуватися на «рівні» дитини, питанням профілактики, запобігання дитячих/підліткових суїцидів. Під прапором стояли – під прапором й спочили. Прийми, о Господи, своїх синів! За України волю їх убили В шалений жар тривожних зимніх днів...
20 лютого 2017 року в районному Будинку культури відбувся вечір-пам'яті «Герої не вмирають», присвячений вшануванню пам’яті героїв Небесної Сотні. Юні, проте свідомі і впевнені, зробивши сміливий крок на вівтар свободи і відстояння гідності українського народу, журавлиним ключем полинули у вирій вічності, у вирій вільної думки, бажання, кругозору. Українські Ангели Небесної Сотні загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.
Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, що випали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогоденнього життя не змогли залишити байдужими жителів Ввочанщини і заповненений зал Будинку культури - тому гідний доказ!
Голова Вовчанської райдержадміністрації В.М. Мірошник, голова Вовчанської районної ради А.В. Степанець, працівники районної державної адміністрації, районної ради, представники районних осередків політичних партій та громадських організацій, трудові колективи управлінь, служб, організацій району та учнівська молодь, прийшли, щоб згадати та пом’янути всіх тих, хто під кулі снайперів і спалахи вогню, відстоювали найдорожче - наше з вами життя, світле майбутнє квітучої і незламної України.
  
Гіркою тишою хвилини мовчання був оповитий зал районного Будинку культури... Прагнули хоча б в думках подякувати всім "соколам - майданівцям" за їх ініціативнітсь і небайдужість, сміливість і справжній козацький дух та патріотизм.
Небесна сотня виконала свою земну місію. Герої не вмирають, як і не вмирає пам’ять про них! Слава Україні!
  
Шановні жителі Вовчанщини!
Щорічно 20 лютого на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права людини, європейське майбутнє України ми відзначаємо День Героїв Небесної Сотні і вшановуємо пам'ять людей, які поклали на вівтар нашої Свободи і Гідності найдорожче, що вони мали, - власне життя!
Завдяки їх самовідданості, патріотизму та вірі в ідеали свободи і демократії наша країна отримала унікальний шанс повністю змінитися, впевнено ступити на європейський шлях розвитку.
Впевнений, що тільки разом і лише спільними зусиллями ми вистоїмо й подолаємо всі виклики, що постали сьогодні перед Україною, доведемо до кінця вкрай необхідні реформи.
Тож вшануймо героїзм наших захисників, і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають наше майбутнє – мирне майбутнє нашої держави.
Від щирого серця бажаю усім нам миру, міцного здоров’я, наснаги, оптимізму, віри й надії на краще життя, на світле майбутнє неньки-України!
Слава Україні! Слава Героям!
Лютий знов повертає нас до трагічних подій 2014-го року. Та зима назавжди змінила історію країни, змінила всіх нас.
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!
Саме цими словами ми проводжали Героїв на Майдані. Тих, хто за свої переконання віддав найцінніше – життя. «Гідність» і «свобода» для кожного були не просто словами. Це була основа їхньої життєвої позиції. Вони віддали своє життя за краще майбутнє. Їх подвиг дав усвідомити багатьом людям, що таке патріотизм. Що за свої переконання та свою державу потрібно боротися, бо вона того варта. Майдан навчив нас бути незламними та рішучими. І моральним обов’язком кожного українця є шана світлої пам’яті загиблих Героїв.
Герої не вмирають!
Слава Україні! Звернення Петра Порошенка у зв’язку з Днем Героїв Небесної Сотні.
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – наших мужніх співвітчизників, які віддали життя за свободу й незалежність України, за право свого народу стати рівноправним членом спільноти вільних націй, за демократичні принципи, що гарантують кожній людині повагу до її гідності та можливість вільно жити і розвиватися.
Доленосні події, які відбулися три роки тому у самому серці України, сколихнули увесь світ. Перемога Революції гідності зірвала давно виплекані плани Москви щодо упокорення України, поступового перетворення її у підімперську колонію та подальшої експансії.
Самовідданість і жертовність лицарів Майдану пробудила патріотичний дух нашого народу та показала усім, що є цінності, дорожчі навіть за власне життя. Завдяки героїчному чину цих людей ми живемо уже в іншій державі, вповні усвідомлюємо себе великим, гордим народом.
Герої не вмирають!
Їх імена – назавжди у когорті славних українських звитяжців. Вони будуть викарбувані на величному меморіалі у столиці України. А головне – завжди залишатимуться у народній пам’яті.
Подвиг Небесної Сотні – наша національна гордість і безапеляційний орієнтир – вирвати Україну з чіпких лап хижого двоголового російського орла та перетворити на процвітаючу європейську державу.
Ми обов’язково втілимо мрію Героїв у реальність.
Ми переможемо!
Слава Україні! Слава її Героям! УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ У ВОВЧАНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ, ЩО ЗГІДНО ЗВІТУ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ПАТОЛОГІЧНОГО (БІОЛОГІЧНОГО) МАТЕРІАЛУ РЕГІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВІД 19.02. 2017 РОКУ № 000319п.м./17 У МАТЕРІАЛІ ВІД 5-ТИ ГОЛІВ СВИНЕЙ (ГРУПА ДОРОЩУВАННЯ), ЩО УТРИМУВАЛИСЯ НА ТЕРИТОРІЇ ПОДВІР’Я ГРОМАДЯНИНА, ЩО МЕШКАЄ ЗА АДРЕСОЮ: ХАРКІВСЬКА ОБЛАСЬ, ВОВЧАНСЬКИЙ РАЙОН, С. БАКШЕЇВКА (НОВООЛЕКСАНДРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА), ВИЯВЛЕНО ДНК ВІРУС АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ.
ВРАХОВУЮЧІ ВИЩЕЗАЗНАЧЕНЕ, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ВВЕЗЕНЯ СПРИЙНЯТЛИВИХ ТВАРИН, СИРОВИНИ ТА ПРОДУКЦІЇ З НИХ, З НЕБЛАГОПОЛУЧНОЇ ТЕРИТОРІЇ ЩОДО АЧС.
ВВЕЗЕННЯ З ЦІЄЇ ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ВАНТАЖІВ, ПІДКОНТРОЛЬНИХ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБІ УКРАЇНИ ЗДІЙСНЮВАТИ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ ЧИННОЇ ІНСТРУКЦІЇ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ТА БОРОТЬБИ З АЧС.
20 лютого 2017 року голова Вовчанської районної державної адміністрації Віталій Миколайович Мірошник провів нараду за участю начальників управлінь, відділів райдержадміністрації, голів виконкомів місцевих рад та керівників служб району.
На нараді обговорили питання проведення святкувань Масляної в районі, проінформували про участь структурних підрозділів та голів виконкомів у обласному конкурсі міні проектів «Разом в майбутнє», доповіли про заходи щодо профілактики та лікування сказу тварин на території Вовчанського району. В порядкі контролю було розглянуто питання розчистки доріг у Вовчанському районі.
По завершенню апаратної наради голова Вовчанської районної державної адміністрації В.М. Мірошник підвів підсумки та надав доручення головам виконкомів, управлінням, відділам, службам райдержадміністрації та керівникам районних служб для виконання. Посольство Федеративної Республіки Німеччини в Україні вербальною нотою проінформувало Міністерство закордонних справ України про ухвалення рішення щодо отримання грошової допомоги радянським військовослужбовцям, які перебували у полоні у роки Другої світової війни з 22 червня 1941 р. по 8 травня 1945 р.
За даною інформацією прохаємо звертатися до управління соціального захисту населення Вовчанської районної державної адміністрації за адресою: м. Вовчанськ, вул.. Соборна,100 та за телефонами: 4-27-89, 4-21-40. |