Погіршення погодних умов очікується 8-9 лютого. На Харківщину прийдуть сніг і хуртовини.
У Службі автомобільних доріг у Харківській області запевнили, що під час негоди дорожники будуть працювати цілодобово.
«Для очищення доріг області можуть бути залучені понад 340 спецмашин. Є достатній запас піщано-сольової суміші, паливно-мастильних матеріалів. Дорожній комплекс області повністю готовий зустріти негоду», - розповіли в САД.
З огляду на сніговий циклон дорожники просять водіїв утриматися від поїздок у центральних та південних областях.
Також у САД у Харківській області нагадують, що у зв'язку зі складними погодними умовами та з метою недопущення заторів у сусідніх областях вже введено обмеження руху. Так, з 13:00 8 лютого введено обмеження руху на автомобільній дорозі М-03 Київ-Харків та Н-08 Бориспіль-Маріуполь у межах Полтавської області для вантажних та великогабаритних автомобілів у напрямку м. Києва. В'їзд вантажного транспорту до м. Києва буде заборонено з 15:00. У Харківській обласній адміністрації обговорили етапи впровадження земельної реформи на території області.
3 лютого під головуванням першої заступниці голови Харківської обласної державної адміністрації Тетяни Єгорової-Луценко відбулась онлайн-нарада щодо взаємодії районних державних адміністрацій, територіальних громад та обласної державної адміністрації в умовах децентралізації та реалізації земельної реформи.
Тетяна Єгорова-Луценко зазначила, що громади формувалися для того, щоб розвивати території, а розвиток сільського господарства в окремій громаді може стати її «економічним локомотивом».
«Право селян вільно розпоряджатися земельним майном та перехід земель у власність громад - запорука збільшення доходів жителів та покращення інфраструктури сіл», - підкреслила перша заступниця голови Харківської ОДА.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА Сергій Прокопченко відзначив, що у територіальних громадах та районних державних адміністраціях важливо визначити фахівців, які б системно опікувались питанням земель. Адже земельна реформа відкриває нові можливості не тільки для громадян, а і місцевих бюджетів.
«Місцеві громади повинні бути зацікавлені в ефективному впровадженні реформи на своїх територіях. Прозоре використання земель – отримання податків – збільшення коштів у місцевих та державному бюджеті, - зазначив Сергій Прокопченко. – А податки – це побудова доріг, садочків, збільшення видатків на охорону здоров’я». Про це розповів Олег Уруський, який 4 лютого перебуває на Харківщині з робочим візитом.
Під час наради з керівництвом Харківської обласної державної адміністрації Віцепрем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України зазначив, що він на Харківщині не вперше, адже саме тут працюють багато промислових підприємств різних напрямків: оборонно-промислового комплексу і ракетно-космічної галузі, енергомашинобудування та інших. І наразі є спільна мета – вирішити проблемні питання цих підприємств.
«Нещодавно в мене в Києві була нарада, яка стосувалася проблем, пов’язаних з Харківським авіаційним виробничим підприємством. Усі знають, що там кризова ситуація на сьогодні, але ми намітили низку заходів, які, сподіваюсь, зможуть суттєво покращити ситуацію на заводі, - зазначив Олег Уруський. – Підготовлено проєкт закону щодо списання заборгованості ХАВП, і ми на нараді це питання розглядали».
Олег Уруський зазначив, що також у межах робочого візиту відвідає Державне підприємство «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова», аби переконатися у тому, що воно має потужності для виконання держзамовлення, яке отримає у 2021 році.
«Харківське конструкторське бюро імені О.О. Морозова» цього року вже має замовлення на понад 70 БТР-4, - сказав Олег Уруський. – Під час візиту на підприємство в мене буде два завдання: подивитись спочатку на готовність виконати це державне оборонне замовлення підприємством і друге - я б хотів обговорити з фахівцями, співробітниками ті проблеми, які є на сьогодні у виробництві цієї техніки». Харківська обласна державна адміністрація підтримує рішення Президента Володимира Зеленського щодо заборони мовлення на території України телеканалів «ZIK», «112» та «NewsOne».
За останні роки ці канали стали рупором проросійської пропаганди. Вони відверто підтримують країну-агресора, не визнають російської окупації Криму та Донбасу, транслюючи антиукраїнські меседжі. Їхня робота спрямована на викривлення сприйняття громадянами реальної ситуації в країні.
Це неприпустимо в державі, де сьомий рік триває війна.
Рішення Президента та РНБО не має нічого спільного з цензурою або утиском свободи слова. Це рішення, безумовно, спрямоване на захист України, її цілісності та суверенітету.
Для прикордонної Харківської області питання інформаційної безпеки є надзвичайно важливим та актуальним. На жаль, на сьогодні в районах області, які межують з Російською Федерацією, й досі присутнє мовлення з боку країни-агресора. Для вирішення цієї проблеми обласна адміністрація звертатиметься за допомогою до центральних органів влади. Такі дані під час брифінгу озвучив заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Геннадій Бондарчук.
У першу хвилю імунізації, яка розпочнеться у лютому, заплановано вакцинувати 15 тис. 400 осіб - переважно, медиків. Під час другої хвилі, яку заплановано на квітень, мають вакцинувати 125 тис. жителів Харківщини.
За інформацією Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова та головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, вакцинацію планується розпочати за два тижні.
«Планується, що для проведення першого етапу імунізації Україна отримає вакцину Pfizer, і вакцинацію має бути проведено протягом 5 днів. Це пов’язано зі специфікою зберігання цієї вакцини, - сказав Геннадій Бондарчук. - На першому етапі вакцинації в Харківській області підлягає 15 тис. 400 людей. У першу чергу, це працівники мобільних бригад служби екстреної медичної допомоги, працівники закладів стаціонарної допомоги, які надають допомогу хворим на COVID-19, та працівники й підопічні, які перебувають у закладах соціального захисту».
Розроблено щоденні плани вакцинації, мобільні групи проходять додаткові навчання. Пункти вакцинації для першої хвилі визначені й облаштовані, на сьогодні їх 25 - це заклади, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19.
«Другий етап вакцинації буде проведено для працівників підрозділів первинної медико-санітарної допомоги та інших закладів охорони здоров’я, які не надають стаціонарну допомогу пацієнтам, хворим на коронавірусну хворобу, а також освітян, працівників культури та поліції», - пояснив Геннадій Бондарчук. Опублікована програма заходу, який відбудеться з 8 по 10 лютого у Києві.
Програма форуму
Нагадаємо, захід відбудеться за участі Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, представників уряду, Верховної Ради України за підтримки Всесвітньої організації здоров’я, UNICEF та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
На форумі обговорюватимуть плани уряду на 2021 рік щодо подолання пандемії: заходи з відновлення економіки, допомоги вразливим верствам населення, адаптації освіти, співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Про це, а також про формування списків на вакцинацію розповів заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.
За його словами, МОЗ спільно з партнерами працює над створенням окремого інформаційного порталу з питань вакцинації від COVID-19. Цей портал міститиме інформацію про проведення вакцинації від COVID-19.
Першу версію порталу буде запущено 8 лютого 2021 року, повноцінну версію з усім необхідним функціоналом та мобільною версією – до кінця лютого.
«Проведення вакцинації від COVID-19 в Україні також відбуватиметься за допомогою відповідних інформаційно-телекомунікаційних систем та електронних інструментів, - повідомляє Ярослав Кучер. - За допомогою Електронної системи охорони здоров’я будуть покриті потреби по вакцинації щодо збору даних та їх аналізу. А можливості Інформаційної системи MedData покриють потреби в частині аналітичного обліку та логістики щодо руху вакцин».
Як додав заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації , наразі механізм формування списків та записів на вакцинацію від COVID-19 передбачає два підходи: формування списків через роботодавців, тобто, за прив’язкою до місця роботи; відкриті записи на вакцинацію від COVID-19 для цільових груп, які не прив’язані до місця роботи (приміром, люди похилого віку). Про це розповів заступник Міністра енергетики України Юрій Бойко.
За спільної ініціативи Президента України Володимира Зеленського, Кабінету Міністрів України та за підтримки народних депутатів було схвалено в цілому законопроєкт, який дозволяє здійснити компенсацію пільг, які були скасовані 1 січня цього року.
«Це означає, що людям, які використовували електроопалення, людям, які мешкали в багатоквартирних будинках, де відсутнє газопостачання або немає систем централізованого опалення, а також багатодітним сім’ям та дитячим будинкам приватного типу буде повернуто в повному обсязі різницю між тими тарифами, які діяли до кінця минулого року, і з новими, які встановлені з 1 січня», - заявив Юрій Бойко.
На цю мету Верховна Рада України виділила 1,4 млрд грн, а в понеділок уряд затвердив механізм, який не передбачатиме участі людей у процесі отримання цих компенсацій - усе відбуватиметься автоматично.
Детальніше На першому етапі в Україні провакцинують понад 367 тис. осіб.
Вакцинація відбуватиметься добровільно і буде безкоштовною, ще раз під час брифінгу наголосив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
«Увесь процес вакцинації очолює та координує заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Його завдання - організація безперебійного процесу вакцинації, питань її безпечності. А питання забезпечення своєчасного постачання вакцини в Україну знаходиться у зоні відповідальності заступника міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігоря Іващенка, - зазначив очільник МОЗ. - Повномасштабна стратегія боротьби з COVID-19 та Дорожня карта з впровадження вакцини від COVID-19, які впроваджуються Міністерством охорони здоров’я, - це добре продумана система цілеспрямованих заходів на подолання пандемії, серед яких вакцинація - це лише один з ефективних методів протистояння коронавірусній хворобі. Показник дієвості стратегії - зниження кількості захворювань майже втричі у порівнянні з груднем, також простежується падіння показників смертності від COVID-19».
У міністерстві нагадують, що Україна увійшла в перелік країн, яким Глобальна ініціатива Gavi COVAX надасть вакцини від COVID-19 у першій хвилі розподілу. Для початку першої хвилі вакцинації вже підтверджено постачання 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer. Постачання вакцин в Україну почнеться вже в середині лютого. З них 121 – мешканці Харківського району (113 – жителі міста Харкова).
21 захворілий – житель Чугуївського, 5 - Ізюмського, 4 - Богодухівського, по 3 - Куп’янського та Лозівського, 1 - Красноградського районів.
Усього по області зареєстровано 78136 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 70200 хворих одужало, 1387– померло. |