21 лютого 2017 року голова Вовчанської райдержадміністрації В.М. Мірошник провів нараду з питань проведення святкувань Масляної в районі за участю начальників управлінь, відділів, секторів райдержадміністрації, керівників служб та організацій району.
Завідувач сектору культури та туризму райдержадміністрації М.П. Лесніков проінформував присутніх про заходи, які плануються провести в районі, зазначив час і дату їх проведення, повідомив про необхідність підготовки кожною організацією сценічного вбрання на конкурс-парад символів Масляної та запросив усіх приєднатися до святкувань Масляної на Вовчанщині, які відбудуться 25 лютого 2017 року на центральній площі міста з 08:00 ранку. Регулярне проходження онкооглядів – показник турботи про власне здоров’я!
Візуальні форми онкологічних захворювань – це ті онкозахворювання, які можна виявити при огляді. До візуальних форм раку належать пухлини губи, порожнини рота, шкіри, щитоподібної залози, ока, грудної залози, зовнішніх статевих органів і шийки матки, чоловічих статевих органів і передміхурової залози, заднього проходу й нижньоампулярного відділу прямої кишки. За умови своєчасного виявлення онкологічних захворювань і їх лікування, можливе повне одужання.При огляді шкіри і слизових оболонок необхідно звертати увагу на наявність доброякісних пухлин губи-папіломи, кератоакантоми, ерозії, тріщини, виразки тощо.Злоякісні новоутворення язика чи слизової оболонки ротоглотки у початкових стадіях можуть мати вигляд невеликої виразки або інфільтрату, може виникати слинотеча, відчуття болю.
Детальніше Щеплення для захисту від небезпечних інфекційних хвороб потрібні не лише дітям, але й дорослим. Зокрема, згідно до Календаря профілактичних щеплень, 3-тя ревакцинація проти дифтерії та правця проводиться у 16 років, а потім у дорослому віці вакцинуватися потрібно кожні 10 років.
Дифтерією називається гостре інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів та шкіри в пошкоджених місцях. Основну небезпеку для життя і здоров'я представляє важка інтоксикація всього організму. При цьому вражається нервова, видільна, серцево-судинна системи. Захворювання викликає дифтерійна паличка. Передається дифтерія повітряно-крапельним шляхом від хворої людини або носія бактерії. Контактний шлях зараження можливий від хворих дифтерією шкіри, очей. У цих випадках зараження відбувається через побутові предмети. Інфекція проникає в організм через пошкоджені ділянки шкіри, слизові оболонки. Іноді збудник хвороби може розмножуватися в молочних продуктах. У людей сприйнятливість до дифтерійної палички дуже висока, так як немає імунітету при відсутності щеплення.
Детальніше 20 лютого голова Вовчанської районної державної адміністрації В.М. Мірошник за участю заступника голови Вовчанської райдержадміністрації Н.М. Гордієнко, голови Вовчанської районної ради А.В. Степанця, начальників управлінь, відділів райдержадміністрації, голів виконкомів місцевих рад, керівників служб та правоохоронних органів району провів спільне засідання місцевої комісії ТЕБ та НС і протиепізоотичної комісії при Вовчанській райдержадміністрації.
На засіданні в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Вовчанському районі О.М. Сисенко повідомила, що згідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу регіональної державної лабораторії ветеринарної медиини в Полтавській області від 19.02.2017 року №000319 П.М./17 у матеріалі від 5-ти голів свиней, що утримувались на території подвір’я громадянина, що мешкає в с. Бакшеївка (Новолександрівська сільська рада) Вовчанського району, виявлено ДНК вірусу Африканської чуми свиней та додала, що в радіусі трьох кілометрів були вжиті необхідні заходи для недопущення розповсюдження цієї небезпечної хвороби на інші території.
Слід відмітити, що в радіусі 20 кілометрів терміном на 40 днів оголошено карантин: в цей період м’ясо свиней, які вирощуються у приватників, сільгоспідприємствах на зазначеній території, заборонено вивозити за межі обмеженої 20-ти кілометрової зони та здійснювати торгівлю ним на ринках.
Вся попереджувальна та профілактична робота, до здійснення якої підключено як фахових спеціалістів так і представників правоохоронних органів та депутатів місцевих громад, координується спеціально створеною комісією. На її засіданнях розроблено і затверджено чіткі вимоги, які доведено до керівників всіх громад, а вони, в свою чергу, мають ознайомити з цими рішеннями громадян.
Враховуючи ситуацію, всі мають зрозуміти, що лише беззастережне виконання всіх вимог та рекомендацій комісії дозволить нам запобігти розповсюдженню хвороби свиней на території Ввочанського району.
З розумінням до ситуації мають поставитися всі жителі Вовчанщини, особливо господарі, які тримають свиней. Їм, по-перше, слід самим уважно слідкувати за станом тварин, по-друге, не лякатися візитів ветеринарних спеціалістів. Мета таких візитів не в тому, щоб конфіскувати та знищити тварин, а в тому, щоб через профілактичні заходи попередити спалах захворювання. 15 лютого 2017 року на базі Вовчанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді пройшов семінар-тренінг: «Підтримка батьків, які виховують дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування». Тренінг проводила ГО «Райдуга життя» спільно з Харківським обласним ЦСССДМ в рамках проекту «Соціальна адаптація батьків ВПО, які виховують дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування», який реалізується у Харківській області за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Основні питання, які розглядались на тренінгу були профілактика емоційного вигорання прийомних батьків та батьків-вихователів та особливості комунікації з дітьми, які пережили психотравмуючі події.
На заняттях учасники дізнались, які процеси відбуваються в організмі людини під час стресу, ознайомились з ознаками та стадіями емоційного вигорання. Значна частина була присвячена практичним вправам, під час яких учасники групи змогли особисто відпрацювати практики, навички, необхідні для профілактики та подолання професійного та емоційного вигорання при вихованні дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Звернемо увагу, що прийомні батьки та батьки-вихователі відверто ділилися ситуаціями зі свого досвіду, а ведучі тренінгу зауважили, що кожен випадок має розглядатися індивідуально.
Велику увагу було приділено психологічній травмі дитини, особливостям спілкування з дітьми, які пережили психотравмуючі події: вмінням «активного, уважного слухання» дитини, формулювання правильних запитань, спілкуватися на «рівні» дитини, питанням профілактики, запобігання дитячих/підліткових суїцидів. Під прапором стояли – під прапором й спочили. Прийми, о Господи, своїх синів! За України волю їх убили В шалений жар тривожних зимніх днів...
20 лютого 2017 року в районному Будинку культури відбувся вечір-пам'яті «Герої не вмирають», присвячений вшануванню пам’яті героїв Небесної Сотні. Юні, проте свідомі і впевнені, зробивши сміливий крок на вівтар свободи і відстояння гідності українського народу, журавлиним ключем полинули у вирій вічності, у вирій вільної думки, бажання, кругозору. Українські Ангели Небесної Сотні загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.
Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, що випали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогоденнього життя не змогли залишити байдужими жителів Ввочанщини і заповненений зал Будинку культури - тому гідний доказ!
Голова Вовчанської райдержадміністрації В.М. Мірошник, голова Вовчанської районної ради А.В. Степанець, працівники районної державної адміністрації, районної ради, представники районних осередків політичних партій та громадських організацій, трудові колективи управлінь, служб, організацій району та учнівська молодь, прийшли, щоб згадати та пом’янути всіх тих, хто під кулі снайперів і спалахи вогню, відстоювали найдорожче - наше з вами життя, світле майбутнє квітучої і незламної України.
  
Гіркою тишою хвилини мовчання був оповитий зал районного Будинку культури... Прагнули хоча б в думках подякувати всім "соколам - майданівцям" за їх ініціативнітсь і небайдужість, сміливість і справжній козацький дух та патріотизм.
Небесна сотня виконала свою земну місію. Герої не вмирають, як і не вмирає пам’ять про них! Слава Україні!
  
|