Вітання голови ХОДА Юлії Світличної з нагоди Дня Соборності України
Щиро вітаю вас зі святом, що є одним із ключових та найсимволічніших для нашої держави!
У цей день дві частини українського народу, які були насильно роз’єднані та жили в складі двох імперій, підтвердили своє прагнення разом будувати єдину вільну Україну. На жаль, для українців підписання Акту злуки стало не тріумфальним завершенням боротьби за національну свободу та право жити у власній державі, а лише кроком на шляху до мрії. Проте цей крок був потужним та важливим.
Пам’ять про Соборність давала силукраїнцям протягом століття. Ми боролися та вибороли. Ми маємо те, про що мріяли ті, хто підписував Акт злуки 22 січня 1919 року. Маємо власну державу. Єдину, соборну та вільну.
І сьогодні, коли одна з тих імперій, до складу якої входили українські землі, намагається взяти реванш, маємо розуміти: головна наша сила – у єдності. Разом ми змогли дати відсіч агресії. Спільними зусиллями відбудували армію. Найяскравішим вираженням вміння українців діяти разом та допомагати одне одному став потужний волонтерський рух, який об’єднав абсолютно різних людей із різних частин країни.
Кожного дня та кожної хвилини ми доводимо всьому світу: українці – єдині, наші мрії та прагнення спільні, Україна – Соборна. Щиро вітаю із Днем Соборності!
Роз'яснення Мінсоцполітики щодо деяких питань оплати праці у зв'язку зі змінами в законодавстві 12.01.17
Міністерство соціальної політики щодо застосування Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон) інформує.
Законом приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм, зокрема шляхом:
запровадження нової методології визначення мінімальної заробітної плати (як нижньої межі оплати праці, що гарантується державою);
встановлення мінімального посадового окладу у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини при побудові схем посадових окладів, визначенні плати за надання адміністративних послуг, судового збору, суми податків тощо.
Із 01.01.2017 прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» затверджено у розмірі 1 600 гривень, мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3 200 гривень, у погодинному розмірі – 19,34 гривні.
Юлія Світлична позначила пріоритети розвитку області в 2017 році
Про ключові акценти роботи ХОДА в цьому році керівник області розповіла 19 січня на зустрічі з представниками харківських ЗМІ.
«Головні пріоритети - це соціально-економічний розвиток, економіка, промисловість, міжнародне співробітництво та залучення іноземних інвестицій, - підкреслила Юлія Світлична. - У сфері освіти та науки велику увагу приділятимемо науковій кооперації - як молодих вчених, так і науки великих досягнень. Що стосується спорту: будемо продовжувати працювати на зміцнення матеріально-технічної бази, допомагати спортсменам - і матеріально, і моральною підтримкою».
Голова облдержадміністрації повідомила, що в області продовжиться робота з впровадження енергоефективних заходів. Зокрема, зараз складається список об'єктів, які реконструюють у поточному році.
«Особливу увагу у 2017 році буде приділено медицині. Ми будемо приводити до норми умови перебування пацієнтів у лікарнях і купувати нове обладнання», - зазначила Юлія Світлична.
Вона нагадала, що на ремонти обласних лікарень вдалося залучити 189 мільйонів гривень від Європейського інвестиційного банку. Роботи стартують у 2017 році. Більш того, початковий перелік з 14 медустанов, які очікує реконструкція, вже вдалося розширити.
«Завдяки фінансовій дисципліні та прозорості проведення закупівель, нам вдалося заощадити 20 мільйонів гривень, що будуть спрямовані на ремонт обласного онкологічного центру, якого не було до цього в переліку. Розумію, що цієї суми недостатньо для того, щоб провести всі необхідні роботи, але починати потрібно», - пояснила керівник ХОДА.
Серед ключових об'єктів, будівництво та реконструкція яких продовжиться або завершиться у 2017 році, Юлія Світлична відзначила Регіональний центр надання адміністративних послуг, школу в мікрорайоні «Мобіль» у Пісочині, велику залу Харківської обласної філармонії та низку центрів надання соціальних послуг («прозорих офісів»).
«За місяць я особисто буду перевіряти хід будівельних робіт на знакових об'єктах. Наш інтерес - в тому, щоб все було зроблено якісно і у терміни», - акцентувала керівник області. Як Вовчанщина відзначає Водохрещення Господнє
Сьогодні на Вовчанщині, як і по всій Україні відзначають Хрещення Господнє. Вважається, що цього дня, з півночі до півночі, вода набуває цілющих властивостей, тому багато хто поспішав до водойм - скупатися в ополонці.
З нагоди великого релігійного свята Богоявлення Господнього 18 та 19 січня у храмах Вовчанського району відбулися Божественні літургії та освячення води.
До свята Водохреще Вовчанщина готувалася заздалегідь: жвавий святковий концерт на березі річки, цілющий узвар та смачні українські страви від найкращих кухарів Вовчанського краю додавали гарний настрій, підбадьорювали й зігрівали тих, хто насмілився скупатися в ополонці.
Водохреще стало справді народним гулянням для щасливої Вовчанської родини!
Христос Хрещається! Славімо його!
Шановні жителі Вовчанського району!
Цей день знаменує величну подію в історії християнства – хрещення Божого Сина, Спасителя світу - Ісуса Христа.
Прийнявши понад дві тисячі років тому хрещення в річці Йордан, Господь освятив усі водні простори Землі. Сьогодні Він освячує і кожного з нас, особливо, у День Богоявлення, коли ми очищаємось святою йорданською водою, адже Свято Водохрещі - це джерело світлої радості, очищення душі та зміцнення віри в добро. У цей день вода в річках стає цілющою і цілий рік дарує нам здоров’я та наснагу, захищає від лиха, наповнює життєдайною енергією.
У світле свято Водохрещі прийдімо усі до життєдайного джерела Божої любові. Нехай свята вода, благословенна самим Господом, зцілить кожного із нас, омиє та охрестить наші майбутні справи та помисли.
У цей величний день щиро бажаю миру, міцного здоров’я, світлої радості, віри, надії, добра, любові та сімейного затишку!
Нехай зійде з небес Боже благословення і благодать!
З Водохрещею!! Христос Хрещається!
З повагою,
голова Вовчанської райдержадміністрації
В.М. МІРОШНИК Відбулася нарада з питань підготовки звіту голови райдержадміністрації за 2016 рік
На нараді, згідно доручення голови Вовчанської райдержадміністрації, були зазначені терміни виконання завдань, роз’ясненні складові пункти звіту та обговорені профільні питання з керівниками відповідних управлінь, відділів, установ. Об’єднання територіальних громад: досвід, переваги, труднощі
Під час спільного семінару колеги з районів обмінялися думками з питання створення, справді, спроможних об’єднаних
Сьогодні як ніколи важливо зробити все необхідне, щоб об’єднання окремих територій в єдину спроможну громаду стало справді тим критерієм успішності, що дозволить підняти рівень життя населення, забезпечити гідний соціально-економічний, культурний розвиток та сприятиме створенню гарантій для процвітання територій і залучення інвестицій. Відбудеться семінар з неповнолітніми "Варто знати захист прав та інтересів засуджених осіб"
Саме тому в рамках взаємодії Вовчанського районного відділу служби пробації і Вовчанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 19 січня 2017 року планується проведення семінар із неповнолітніми, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, на тему: « Варто знати захист прав та інтересів засуджених осіб».
Метою заходу є адаптація неповнолітніх у суспільстві, зменшення ризику випадків скоєння неповнолітніми повторних злочинів, надання допомоги у вирішенні юридичних питань. ВИКОРИСТАННЯ "ЗЕЛЕНОЇ" ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ СТАЄ ВИГІДНИМ ТА ДОСТУПНИМ
залишається без доступу до нього. Рішенням є нагальна розбудова сфери використання відновлюваних джерел енергії. Поштовхом для розвитку цієї сфери в Україні став прийнятий у 2015 році Закон №514-VIII, який створив нові вигідні правила гри на ринку відновлюваної енергетики. Зокрема, цим Законом "зелений" тариф до 2030 року прив’язано до курсу євро, а також встановлено "зелені" тарифи на виробництво електроенергії сонячними та вітровими установками приватних домогосподарств потужністю до 30 кВт.
Історичні джерела української символіки.
З нагоди цієї дати в Дворічанській центральній районній бібліотеці обладнано книжкову виставку «Історичні джерела української символіки». Запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку. Конституцією України законодавчо визначено Державні символи України: державний Прапор, державний Гімн і державний Герб. Держа́вний Гі́мн Украї́ни — один із головних державних символів України. Пісня «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»: слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційна музична редакція ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України». 28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження державного Прапора України. В ній зазначалося: Державний Прапор України «являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору…». Офіційна версія розшифровки кольорів - синє небо над жовтим полем пшениці. Найстарішим символом України є Тризуб. Він вперше згадується на печатках князів роду Рюриковичів. Але там існували різноманітні версії двозубця і тризубів. Кожен новий князь намагався внести свої зміни в цей символ. Деякі дослідники вбачають у тризубі з'єднання вил, якоря і скіпетра. Існує навіть прочитання зашифрованого слова «воля» в завитки цього знака. Таким чином, незаперечним фактом є лише те, що цей символ відноситься до восьмого-десятого століття. У сучасній державі, теоретично, цей символ складається з Великого і Малого гербів. Але фактично існує тільки останній. Великий герб досі перебуває на стадії законопроекту. Малий герб був затверджений в лютому 1992 року указом Верховної Ради. На ньому зображується знак київського князя Володимира Великого. Навчальними закладами, бібліотечними установами та музеями району був розроблений план заходів щодо популяризації державних символів України. Гордімося своєю історією, своєю державою! Любімо Україну, свій рідний край - це найдорожче, що є в кожного із нас! Хрещенські купання. Рекомендації Обласного центру здоров'я
Як відзначають у Харківському обласному центрі здоров'я, щоб купання стало дійсно оздоровчим, необхідно дотримуватися кількох простих правил.
За словами медиків, хрещенське купання є великим стресом для організму в цілому, якщо до цього не було систематичного загартовування, постійної практики «моржування».
|