22 січня під головуванням голови Харківської обласної державної адміністрації Айни Тимчук відбулось позачергове засідання регіональної комісії техногенно-екологічної безпеки.
Айна Тимчук наголосила на необхідності вжити вичерпних заходів щодо виявлення недержавних закладів, які надають послуги з утримання, медичного обслуговування людей похилого віку та осіб з інвалідністю без відповідних дозвільних документів, та притягнути до відповідальності осіб, причетних до незаконної діяльності.
За інформацією начальника ГУНП у Харківській області Андрія Рубеля, наразі співробітники Національної поліції відпрацьовують 118 об’єктів.
«Відпрацьовуємо такі об’єкти по місту Харкову та Харківській області, всього їх 118, серед них - 11 пансіонатів, 30 хостелів та 20 будинків для людей похилого віку», – зазначив Андрій Рубель.
За підсумками комісії було ухвалено рішення про проведення спільних перевірок у всіх соціальних закладах області щодо законності їхнього функціонування, дотримання правил пожежної безпеки, санітарних норм та правил охорони праці.ф На цей час пожежу в будинку локалізовано, на місці надзвичайної ситуації проходять оперативно-слідчі дії.
За дорученням голови Харківської ОДА на місці трагедії перебуває її заступник Олександр Скакун.
«Правоохоронні органи з’ясовують причини пожежі та кількість постраждалих. Людям, які отримали травми внаслідок надзвичайної ситуації, - надають необхідну допомогу», - зазначив заступник голови Харківської ОДА.
За інформацією ГУ ДСНС у Харківській області, пожежа у двоповерховому житловому будинку по вулиці Нижня Гиївська виникла 21 січня близько 15-ої години. Площа пожежі склала понад 100 м кв. До гасіння було залучено 50 осіб та 11 одиниць техніки ДСНС.
За попередніми даними, внаслідок пожежі загинуло 15 осіб, 9 осіб врятовано, з яких 5 - госпіталізовано.
На надзвичайну подію в Харкові вже відреагував Президент України Володимир Зеленський.
Він доручив Кабінету міністрів терміново створити Державну комісію під головуванням Міністра розвитку громад та територій для з’ясування причин трагедії та напрацювання механізмів запобігання подібним надзвичайним ситуаціям у майбутньому.
Розслідування причин трагедії перебуватиме під особистим контролем міністра внутрішніх справ. Володимир Зеленський наполягає на обов’язковій соціальній справедливості, особливо, коли йдеться про питання тарифів для населення.
«Адже очевидно, що в державі не може бути тарифної дискримінації, і тому всі верстви населення мають отримати зрозуміле тарифне ціноутворення», - говорять в Офісі Президента України.
За ініціативою Глави держави уряд уже напрацював інструменти для тимчасового зниження цін на газ для населення до 6,99 грн за 1 кубометр. Передусім це стосувалось індивідуальних домогосподарств.
Водночас певна частина населення отримує послуги з опалення через теплокомуненерго. Ціноутворення на опалення у регіональних теплокомуненерго значно складніше, а тому ціни для населення, яке отримує опалення через ці структури, бувають суттєво вищими.
Детальніше Про це повідомляють на офіційному сайті Глави держави.
«Враховуючи появу в публічному просторі різних спекулятивних заяв щодо формування тарифів на рівні міст і сіл країни, а також безпідставні спроби окремих представників місцевої влади обґрунтувати перед суспільством додаткове зростання тарифів понад рівень, який уже викликає значні питання з точки зору справедливості, Глава держави доручає заступнику керівника Офісу Президента України Кирилу Тимошенку, відповідальному за регіональну політику, провести повний аудит наявних тарифів у місті Києві та в усіх областях України, зіставити ціноутворення за різні проміжки часу, а також отримати вичерпні роз’яснення від відповідних керівників на місцях щодо завищених тарифів та щодо тарифної політики в цілому. Передусім це стосується саме тарифів на опалення, побутовий газ та користування пасажирським транспортом.
Окрему увагу слід приділити таким специфічним непрозорим «тарифним проєктам» окремих очільників міст, як стягнення коштів за евакуацію авто, за користування загальнодоступними частинами громадського простору тощо.
Завданням усіх представників системи державної влади є робота в інтересах громадян. Нагадуємо, що якість управлінської роботи на місцях не може вимірюватися листуванням та згадками у ЗМІ, а має конкретне вираження у платіжках. Враховуючи також, що Кабінет міністрів, зі свого боку, запропонував усім категоріям громадян можливість для суттєвого зниження ціни на газ та опалення», - йдеться у дорученні Володимира Зеленського. 19 січня перша заступниця голови Харківської обласної державної адміністрації під час брифінгу розповіла, що потрібно враховувати під час вибору постачальника газу.
«Наразі в нас у Харківській області є два найбільших газопостачальники – це державний «Нафтогаз» і «Харківгаз Збут». На січень ціна в них різна: у «Нафтогазу» - 6,99 грн/куб.м, «Харківгаз Збут» дає 9,66 грн/куб.м. Але з 1 лютого у всіх постачальників газу ціна буде не вища за 6,99 грн за кубометр», - сказала Тетяна Єгорова-Луценко.
Перша заступниця голови Харківської обласної державної адміністрації зазначила, що при виборі постачальника газу необхідно запросити річний тарифний план, аби чітко бачити рівень ціни на послугу впродовж року.
Детальніше Протягом 2020 року динаміка надходжень звернень до Вовчанського відділу Чугуївської місцевої прокуратури (далі - Відділ) суттєво зменшилася порівняно з минулими роками.
Так, протягом 2019 року до Відділу усього надійшло та вирішено 65 звернень, натомість в 2020 році – 37. З них з питань досудового розслідування у 2019 році – 56, у 2020 році – 34.
Більшість звернень, які розглянуті Відділом - з питань досудового розслідування. У зв’язку з вищевикладеним, заявникам надавалось роз’яснення щодо надання вказівок в порядку ст. 36 КПК України та стану досудового розслідування.
Переважна більшість розглянутих Відділом звернень стосується оскарження неефективного, як на думку заявників, здійснення досудового розслідування СВ Вовчанського ВП ГУНП у Харківській області, у зв’язку з чим вони оскаржували їх дії і рішення.
Крім того, протягом вказаного періоду до Відділу надійшло 26 звернень з питань досудового розслідування від осіб, які не є учасниками кримінального провадження.
Відділом суворо дотримано порядок та строки під час розгляду звернень.
Детальніше 270 з них – мешканці Харківського району (233 - жителі міста Харкова).
Також діагноз COVID-19 підтверджено у 24 жителів Лозівського, 20 – Куп’янського, 7 – Богодухівського, по 6 - Ізюмського та Чугуївського та 2 – Красноградського районів.
Усього по області зареєстровано 75368 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 63905 хворих одужало, 1280– померло. 
Про це повідомили в Департаменті цивільного захисту Харківської ОДА.
Електросирени увімкнуть о 14:25.
«Уривчасте звучання електросирен означає: «Увага всім!». Почувши звучання, необхідно увімкнути телебачення (UA:Харків) або радіомовлення (дротове або ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. Надалі діяти відповідно до отриманої інформації, - нагадують у департаменті. – Під час планової технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи».
Захворювання на коронавірусну хворобу може викликати ускладнення, зокрема, вражати серцево-судинну та нервову систему людини, призводити до інвалідності. За наявності медичних показів, застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, мають право пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду соціального страхування України.
Пройти курс відновного лікування за кошти ФССУ після перенесеної коронавірусної хвороби застраховані особи можуть на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів. Право на таке лікування мають усі працевлаштовані українці за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком № 39, за якими надаються послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду. Зокрема, у разі ускладнень за профілем кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації.
Детальніше |