Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Порядок голосування

Що потрібно знати, щоб проголосувати, і які документи брати на ділянку?

Якщо вам 31 березня 2019 року як мінімум 18 років, то сміливо йдіть на виборчу дільницю за місцем реєстрації. Не забудьте взяти один з документів, який підтверджує громадянство України:

паспорт

закордонний паспорт

тимчасове посвідчення громадянина України

дипломатичний паспорт

службовий паспорт

посвідчення особи моряка

посвідчення члена екіпажу

посвідчення особи на повернення в Україну

Перед виборами органи держреєстру складуть списки виборців. У них потрапляють всі повнолітні громадяни України, які мають право голосу. Взяти участь у виборах можна тільки маючи спеціальне запрошення. Воно прийде на Вашу електронну адресу за місцем реєстрації не пізніше, ніж за п'ять днів до дня виборів. У запрошенні будуть вказані час і місце проведення голосування.


А що робити, якщо запрошення не прийшло?

Потрібно підійти до дільничної виборчої комісії за місцем реєстрації і перевірити, чи є ви в попередньому списку виборців. Комісії почнуть роботу не пізніше 13 березня 2019 року. Якщо є - то запрошення ще йде до вас поштою, якщо немає - треба звернутися до відділу ведення державного реєстру виборців (адреси можна знайти за посиланням) і написати там відповідну заяву.


Важливо: заява може бути подана не пізніше, ніж за п'ять днів до дня виборів. На президентських виборах 2019 року дедлайн буде 26 березня. Також перевірити себе у списку виборців можна не виходячи з дому. Для цього потрібно зареєструватися на сайті Державного реєстру виборців, перейти в розділ "Перевірити дані", заповнити поля "Запиту про наявність виборця в Реєстрі" і натиснути "Відправити запит".

Українці за кордоном зможуть взяти участь в голосуванні на спеціально організованих ділянках при дипломатичних установах.

А як бути переселенцям з Автономної  Республіки Крим та Донецькій і Луганській областях?

Для них у вересні 2018 ЦВК спростила процедуру голосування. Тепер переселенці, можуть голосувати без документів, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування. Їм достатньо взяти паспорт і з ним піти до відділу ведення державного реєстру виборців за місцем проживання. Там треба написати заяву з проханням тимчасово змінити місце голосування.


 

Голова Вовчанської районної державної адміністрації

Анатолій КОСОЛАПОВ

==================