Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

ВОВЧАНЩИНА НА ВЕЛИКОМУ СЛОБОЖАНСЬКОМУ ЯРМАРКУ - 2016!

«Близько тисячі учасників ярмарки, сотні майстрів мистецтва і народної творчості, десятки колективів ще раз довели те, що Харківська область була і завжди буде молодим, креативним, волелюбним і працьовитим краєм»

Традиційний Великий Слобожанський Ярмарок - 2016 відбувся у Харкові 24 і 25 вересня на відкритій виставковій площі презентаційно-виставкового центру «Радмір-Експохол». Захід проводиться вже 14-й рік поспіль. Цьогоріч свою продукцію на ярмарку представили близько 360 торгових підприємств з усіх районів та міст області. У ярмарку беруть участь близько 130 сільгоспвиробників з усіх районів та міст області, а також учасники із Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Сумської та інших областей. Всього - більше 300 суб'єктів господарювання, які протягом дводенних ярмаркових торгів реалізують понад 2 тисячі товарів. Головною метою ярмарку є демонстрація досягнень харківських аграріїв і реалізація врожаю 2016 року харків'янам і гостям міста за цінами, які на 10-15% нижчі за середні по області.

Урочисто відкрила Великий Слобожанський Ярмарок в.о. голови Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична та народний депутат України Ірина Луценко.

«Ми маємо можливість подивитися, чим багата Харківщина, які є традиції в кожному з районів та міст нашого регіону, - сказала Юлія Світлична. - Крім того, в рамках Великого Слобожанського Ярмарку буде проведено низку заходів. Один з них - конкурс короваїв, в якому беруть участь всі райони і міста області. За підсумками конкурсу ми передаємо короваї в Харківський військовий госпіталь і Хорошевський геріатричний пансіонат. Частина продуктів з ярмарку буде передана в дитячі будинки нашого регіону», - сказала Юлія Світлична.

«Я вражена тим, як проходить цей захід, поділилася Ірина Луценко, неможливо будувати державу, якщо ти не знаєш своєї історії, обрядів, культури. Великий Слобожанський Ярмарок це концентрація всього українського. Ми бачимо, як багата наша земля, які сильні та спокійні люди. Вони впевнені в тому, що в Україні все буде добре».

Масштабний захід також відвідали представники іноземних делегацій, які брали участь у VIII Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!».

Вовчанський район під керівництвом голови Вовчанської районної державної адміністрації Віталія Миколайовича Мірошника взяв участь в презентації Вовчанщини на Великому Слобожанському ярмарку, де особисто зустрів делегацію почесних гостей - в.о. голови Харківської обласної державної адміністрації Юлію Світличну та народного депутата України Ірину Луценко, запросив їх відвідати культурну і історичну спадщину Вовчанщини, представлену в презентації-експозиції району.


Цьогоріч на ярмарку Вовчанський район представляли ДП "Вовчанське лісове господарство", ДПДГ «Гонтарівка», ТОВ «Олімп», ФОП Чижов С.О., ФОП Аббасов А.К., ФОП Лаптєв Л.В., Кафе «Сєван».


Також в рамках ярмарку працювала виставка-продаж творів традиційного мистецтва та народної творчості "Місто майстрів". Понад 30 наметів з усіх районів та міст Харківщини стали учасниками виставки, зокрема Вовчанський район представляла майстриня з традиційного вишивання бісером Олена Федорівна Гончарова, де й відбулася презентація її вишиваних робіт гостям заходу. Тим часом на головній сцені ярмарки від Вовчанського району свої таланти демонстрував вокальний ансамбль "Салтів'янка" Салтівського селищного Будинку культури. 

25 вересня, у другий день Великого Слобожанського ярмарку, були підведені підсумки та нагородження переможців, де Вовчанський район отримав почесні ІІ місця в номінаціях "Краща художньо-декоративна експозиція, презентація району (міста)" і "Кращий каравай врожаю 2016 року".

Дивитися відео

 

 

Голова Вовчанської районної державної адміністрації

Анатолій КОСОЛАПОВ

==================