Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Юлія Світлична провела зустріч з послом Республіки Узбекистан в Україні

Керівник ХОДА та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер Абдуалієв обговорили суспільно-політичну ситуацію в Харківській області та перспективні напрямки співробітництва з Республікою Узбекистан.

Відкриваючи зустріч, Юлія Світлична окреслила основні пріоритети роботи ХОДА, відзначивши роботу в питаннях безпеки, розвитку соціально-економічної сфери, диверсифікації ринків, залучення інвестицій тощо. Вона також запевнила представників іноземної делегації в тому, що Харківська область зацікавлена в подальшому розвитку взаємин з Узбекистаном.

«Ми створюємо нову міжнародну інфраструктуру, даємо можливість бізнесу знаходити нових партнерів і нові ринки збуту. Ми будемо всіляко сприяти інвесторам», - підкреслила голова облдержадміністрації.

Серед перспективних напрямків співпраці з Узбекистаном Юлія Світлична відзначила розвиток контактів у промисловій сфері. «Що стосується співпраці в цілому з Україною, ми зараз зацікавлені в тому, щоб залучити представників наукових кіл та підприємств для реалізації великих проектів у сфері енергетики, хімії, переробки плодово-овочевої продукції тощо. Ми плануємо реалізувати ці проекти вартістю 60 млрд дол. до 2030 року. Ці напрямки для нас дуже цікаві, й харківські підприємства можуть взяти участь у них», - зазначив Алішер Абдуалієв.

Одним з напрямків для співпраці він визначив експорт продукції з Харківського регіону до Узбекистану. Пан посол також висловив упевненість в тому, що необхідно порушити питання щодо відновлення залізничного сполучення Ташкент - Харків.

Юлія Світлична підкреслила перспективність розвитку бізнес-відносин між двома сторонами. Вона повідомила, що керівництво області готове взяти участь у створенні бізнес-майданчика для зустрічей та обміну досвідом представників зацікавлених підприємств Харківської області та Узбекистану. Також голова ХОДА запропонувала відновити дію меморандуму, який був підписаний між Харківською та Ташкентською областями в 2001 році.

«За ці роки багато чого змінилося. Тому я думаю, що це буде корисно для активізації нашої взаємодії», - сказала керівник області.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні, у свою чергу, висловив зацікавленість у розвитку відносин і в сфері освіти. У харківських вишах сьогодні навчаються понад 500 студентів з Узбекистану, і є всі передумови для того, щоб їх кількість збільшилася.

Юлія Світлична також запропонувала Алішеру Абдуалієву розглянути можливі варіанти розширення співпраці в культурній сфері, зокрема - проведення в Харківській області заходів, що популяризують культуру Узбекистану.

На завершення зустрічі голова ХОДА запросила посла Узбекистану очолити делегацію своєї країни на IX Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!».

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================