Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Актуальні новини з Децентралізації влади

Volodymyr Groysman: На порядку денному децентралізації 5 пріоритетів: завершення процесу об'єднання громад; формування на субрегіональному рівні моделі ефективного управління; впровадження секторальних реформ; місцевий економічний розвиток; включеність громадян у прийняття рішень.

На Тернопільщині триває Форум «Децентралізація – основа формування нової системи управління та місцевого розвитку»

____________________________________________________________________________________

Міжнародний фонд «Відродження» допоможе об’єднаним громадам з розвитком комунікації.

Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) оголошує конкурс «Розвиток комунікації у об’єднаних територіальних громадах через використання інструментів місцевої демократії».

Учасники конкурсу: представники мережі регіональних / місцевих ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії, яка функціонує за підтримки МФВ, інші громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення та благодійні фонди.

Мета конкурсу: посилення спроможності членів територіальних громад, що проживають переважно на території периферійних населених пунктів об’єднаних територіальних громад, щодо комунікації із органами місцевого самоврядування через використання передбачених законодавством України форм безпосереднього народовладдя на місцевому рівні (ОСНи, загальні збори членів територіальних громад за місцем проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання тощо) як важливої складової децентралізації та реформи місцевого самоврядування.

Бюджет конкурсу: 3,2 млн грн

Максимальний розмір гранту: 300 тис. грн

Кінцевий термін подання пропозицій: 20 липня 2017

Оголошення результатів конкурсу:  05 вересня 2017

________________________________________________________

Урочисте відкриття новозбудованого полігону твердих побутових відходів в Тульчині дає надію всім українським громадам

13 червня в м. Тульчин, Вінницької області відбулися дві важливі, пов’язані між собою, визначні події не тільки в житті місцевої громади, але й в масштабах країни: круглий стіл «Регіональні та міжмуніципальні рішення у сфері впровадження системи інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами» та урочисте відкриття новозбудованого полігону твердих побутових відходів.

Цей день дає добру надію та позитивний сигнал не тільки Тульчину, але й іншим українським громадам, адже, нагальна потреба налагодити справи зі сміттям є майже повсюдною.

Швейцарсько-українский проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO має безпосередній стосунок до розробки та впровадження системи інтегрованого поводження з ТПВ в Тульчинському цільовому регіоні, до підтримки будівництва нового полігону ТПВ, отже команда проекту разом з керівництвом Швейцарського бюро співробітництва в України в особі Хольгера Тауша, прибула на місце події майже в повному складі.

Серед учасників круглого столу в складі делегації Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства - керівник відділу Лілія Попова, начальник управління – Максим Барінов. В ролі господарів урочистої події - керівництво області:голова ОДА Валерій Коровій, заступники Андрій Гижко, Василь Броварник, керівництво Тульчинського району, більшість керівників об’єднаних громад району та, звичайно, Тульчинський міський голова Валерій Весняний.

Під час круглого столу виступаючі озвучили ряд важливих тез, які окреслюють не тільки проблематику сьогодення, але і наше майбутнє в аспекті поводження з відходами.

По-перше, успіх Тульчинського міжмуніципального проекту створення системи інтегрованого поводження з ТПВ став можливим завдяки декільком важливим факторам ,а саме: щире бажання громади та керівництва Тульчина, та сусідніх сільських рад Суворовське та Кинашів вирішувати наболілу проблему не спорадично, а системно, спільна робота з керівництвом області, залучення міжнародної допомоги, а саме найкращої експертизи та додаткового фінансування . Швейцарське бюро співробітництва через проект DESPRO простягнуло руку допомоги тульчинцям, оскільки одним з принципів співпраці є якраз відгук на потреби українських громад, про це в своїй вітальній промові сказав керівник Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш.

По-друге, на регіональному рівні у Вінницькій області існує цілісна стратегія інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами, що створює реальне підґрунтя для подібних успішних проектів в області, благо приклад Тульчина є поруч – про це говорив Василь Броварник, заступник голови Вінницької ОДА, презентуючи цю концепцію у фактах та цифрах.

По-третє, в країні створено національну стратегію інтегрованого поводження з ТПВ, вона має амбітні цілі ліквідувати 6000 звалищ в Україні, перетворивши їх на 152 центри управління та утилізації відходів. Час диктує вимоги високої технологічності цих центрів, отже вони будуть дорогі в технічному та фінансовому сенсі і інакше, як через міжмуніципальне, або навіть міжрегіональне співробітництво їх неможливо буде реалізувати. Ось чому громадам слід активніше користатися саме механізмом міжмуніципального співробітництва у вирішенні таких масштабних питань, як це зробили в Тульчині. Про це говорили представники Мінрегіону Максим Баринов та Лілія Попова.

Прекрасним підсумком дня стало урочисте відкриття нового полігону, збудованого за всіма інженерними правилами – із застосуванням захисної огорожі, захисної мембрани, вагового комплексу, наявності спеціального потужного бульдозера.

Українські громади гідні високих стандартів життя, що включають чистоту та охайність вулиць, узбіч, чистої землі та питної води. Не тільки в чистій Швейцарії, але і в Україні є приклади того, як крок за кроком можна досягти успіху в такій складній справі, як поводження з ТПВ. Треба засукати рукава і вчитися на гарному прикладі Міжмуніципальної системи інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами громад Тульчина, Кинашева та Суворовського.

____________________________________________________________________________________________

Голова Вовчанської районної державної адміністрації В.М. Мірошник провів нараду з членами Робочої групи з питань підготовки та проведення реформи Децентралізації на території Вовчанського району

27 грудня 2016 року відбулася нарада, яку провів голова Вовчанської районної державної адміністрації В.М. Мірошник за участю голови Вовчанської районної ради А.В. Степанця та Робочої групи з питань підготовки та проведення реформи Децентралізації на території Вовчанського району, до складу якої входять всі голови територіальних громад району та керівники окремих структурних підрозділів Вовчанської районної державної адміністрації.

На нараді обговорили питання об’єднання громад Вовчанського району згідно Перспективного плану формування територій громад Харківської області.  Було зазначено, що строки здійснення окремих етапів об’єднання територіальних громад у Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних  громад» складає не більше 175 днів і не менше 62 днів. Також обговорили етапи та порядок створення об’єднаної територіальної громади, можливі варіанти визначення центру ОТГ та інші важливі питання, що турбували членів Робочої групи з питань підготовки та проведення реформи Децентралізації на території Вовчанського району.


На нараді заслухали думки та власні бачення голів територіальних громад району. Власним досвідом з колегами поділилися й представники Старосалтівської об’єднаної територіальної громади, які дали відповіді на важливі питання та зазначили переваги й недоліки реформи.

По завершенню наради, керівники району привітали усіх з наступаючими новорічними та різдвяними святами і побажали реалізувати у новому 2017 році ті мрії і завдання, що дозволять змінити життя людей на краще.

__________________________________________________________________________

Голова Вовчанської райдержадміністрації Віталій Миколайович Мірошник провів чергову співбесіду з головами територіальних громад району з питань підготовки та проведення реформи Децентралізації на території Вовчанського району

Згідно графіку зустрічей голови Вовчанської районної державної адміністрації В.М. Мірошника з головами територіальних громад району, продовжуються  співбесіди з питань підготовки та проведення реформи Децентралізації на території Вовчанського району.

Так, 14 грудня 2016 року голова Вовчанської районної державної адміністрації В.М. Мірошник за участю голови Вовчанської районної ради А.В. Степанця та керівників управлінь, відділів і служб Вовчанської РДА провів чергову співбесіду з головами територіальних громад району, де обговорили питання проведення реформи Децентралізації у Вовчанському районі згідно Перспективного плану формування територій громад Харківської області, порядок об’єднання територіальних громад та орієнтовні дати проведення громадських обговорень.

_____________________________________________________________________________________

Президент доручив розробити заходи з розвитку місцевого самоврядування в Україні

Відповідний указ Петро Порошенко підписав до Дня місцевого самоврядування, який відзначається 7 грудня.

Документ визначає одним з пріоритетів розвитку держави на 2017 рік підвищення правової, організаційної та фінансової спроможності місцевого самоврядування в Україні та покликаний вивести у наступному році процес добровільного об’єднання територіальних громад на завершальний етап.

Президент доручив Кабінету міністрів за участю органів місцевого самоврядування, їх асоціацій розробити і затвердити на наступний рік комплекс заходів, спрямованих на активізацію реформування місцевого самоврядування та державну підтримку добровільного об’єднання територіальних громад.

Зокрема, уряд має стимулювати співпрацю зазначених органів з органами виконавчої влади, забезпечити успішне виконання місцевими радами наданих їм в ході реформи повноважень у бюджетній, фінансовій, освітній, медичній та інших сферах тощо. Кінцевим результатом цього має стати підвищення добробуту і матеріального благополуччя кожної територіальної громади та окремого її мешканця.

Обласні державні адміністрації мають забезпечити в ході добровільного об’єднання територіальних громад врахування інтересів всіх учасників цього процесу, а також соціальних, культурних, економічних особливостей конкретних регіонів.

Заходи, передбачені указом, мають реалізовуватися органами виконавчої влади у постійному двосторонньому зв’язку з громадянським суспільством, із залученням громадян до співпраці з місцевими органами публічної влади та процесу прийняття управлінських рішень.

Документ набирає чинності з дня його опублікування.

_______________________________________________________________________________________

Вовчанщина взяла участь у Польсько-українському форумі з питань місцевого самоврядування

29 листопада 2016 року в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за ініціативи Харківської обласної державної адміністрації, Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові, ГО «Польсько-українська аграрна асоціація» та Харківського регіонального Офісу реформ та розвитку (Центр розвитку місцевого самоврядування) відбувся Польсько-український форум з питань місцевого самоврядування, у якому взяли участь голова Вовчанської районної державної адміністрації В.М. Мірошник, голова Вовчанської районної ради А.В. Степанець, працівники Вовчанської райдержадміністрації, Вовчанської районної ради та голови територіальних громад району.

Під час відкриття форуму, голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Олександрівна Світлична наголосила, що з усіх європейських партнерів саме Польща за найкоротший проміжок часу досягла успіху у реформі місцевого самоврядування, яка надає змогу знайти нові шляхи до соціально-економічного розвитку і тим самим підняти добробут населення. Керівник області також відзначила, що саме з Харківщини починаються нові регіональні реформи, тому сьогодні унікальна можливість подискутувати з польськими представниками щодо питань налагодження процесів децентралізації.

У роботі форуму також взяли участь представники органів держаної влади та місцевого самоврядування з усіх куточків Харківської області, а також польські експерти, зокрема Генеральний консул Республіки Польща у м.Харкові Януш Яблонський, директор відділу проектів неінвестиційних Уряду м.Люблін Кшиштоф Лонтка, староста Остролецького повіту Мазовецького воєводства Республіки Польща Станіслав Кубел, спеціаліст з міжнародних контактів Агенції розвитку Вроцлавської Агломерації Мірослав Лебедзь, войт гміни Вішньова Малопольського воєводства Веслав Стальмах, які зазначили важливі аспекти реалізації  практичних кроків у проведенні децентралізації та поділилися досвідом впровадження успішних реформ.

___________________________________________________________________________________

У відкритому доступі для перегляду та завантаження з’явилася збірка успіхів створених у 2015 році 159 об’єднаних територіальних громад «Від прагнень до звершень», презентована під час Форуму об’єднаних громад, що відбувся 15 грудня у Києві.

Збірка містить інформацію про фінансові ресурси та проекти усіх 159 об’єднаних громад, які майже рік працюють у нових бюджетних умовах і мають нові повноваження.

Видання підготовлене Мінрегіоном за сприяння U-LEAD з Європою: «Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку».

Завантажити збірку можна ТУТ (795 Mb)

___________________________________________________________________________

Першими в Харківській області процес об’єднання завершили мешканці Вовчанського району

В об′єднаних територіальних громадах виникне потреба в додатковій кількості спеціалістів з усіх сфер їхньої компетенції, - В′ячеслав Негода


ВІТАЛІЙ МІРОШНИК

голова Вовчанської райдержадміністрації