Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Озимі в області зійшли на 92% площ

Абсолютна більшість сходів – у доброму та задовільному стані.

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку ХОДА. За інформацією фахівців, у січні умови для перезимівлі озимих культур є переважно сприятливими. Завдяки сніговому покриву, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур (3 см) становила 1-2° морозу, що значно вище за критичну температуру вимерзання.

«За даними моніторингу, проведеного агрономічними службами господарств, із посіяних 491,3 тис. га сходи вже отримано на площі 451,4 тис. га. Тобто, озимі зійшли на 92% площ. З них у доброму та задовільному стані знаходяться 401,8 тис. га сходів (89%), у слабкому та зрідженому стані – 49,6 тис. га (11%)», - навели дані в Департаменті АПР ХОДА.

Сходи озимого ріпаку отримані на площі 18,9 тис. га (зійшло 98% з того, що було посіяно). У доброму та задовільному стані знаходяться 18,2 тис. га (96%), у слабкому та зрідженому стані – 0,8 тис. га (4%).

«Керівникам господарств рекомендовано впродовж зимового та ранньовесняного періоду проводити моніторинг стану та життєздатності рослин, щоб заздалегідь визначитись з обсягами пересіву ослаблених посівів та відкоригувати структуру посівних площ ярих культур», - зазначають у Департаменті АПР ХОДА.

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================