Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

До уваги підприємців!

З 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб – підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме півмісяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію та її розмір.

Страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Дані про стаж та заробітну плату з 2000 року містяться в Державному реєстрі загальнообов’язкового соціального страхування, який веде Пенсійний фонд України.

Перевірити свої сплачені страхові внески можна зареєструвавшись на електронному порталі Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua), для чого необхідно відвідати територіальний орган ПФУ, узявши із собою паспорт та ідентифікаційний код, або отримати виписку із системи персоніфікованого обліку, так звану форму ОК – 5 (відомості про стаж та заробіток). Уся ця процедура займе лише кілька хвилин.

Кожен повинен свідомо приймати рішення щодо сплати єдиного соціального внеску в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (704 грн.), оскільки фактично економія щодо сплати єдиного внеску – це мінус із вашого страхового стажу.

На теперішній час статтею 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначено, що право на призначення пенсії за віком мають особи за наявності страхового стажу не менше 15 років. Право на мінімальну пенсію мають жінки при стажі 30 років та чоловіки – 35 років (стаття 28 Закону).

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================