Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Ми переходимо до нового формату підтримки культури. Юлія Світлична

7 грудня голова ХОДА стала гостею концерту «Цимбальне сузір’я Слобожанщини». У новій органній залі Харківської філармонії виступили вихованці музичних шкіл регіону, училища ім. Б.М. Лятошинського, харківських академії культури та університету мистецтв.

Усіх музикантів – учасників концерту об’єднала гра на традиційному інструменті східної Європи – цимбалах. Новий інструмент, виготовлений за спецзамовленням івано-франківськими та київськими майстрами, для харківських цимбалістів придбали коштом обласного бюджету – за ініціативи голови ХОДА.

«Для когось це свято здається маленьким, але для тих, хто звернувся до мене з цією ініціативою, і для мене особисто - це вагома подія», - відзначила Юлія Світлична, вітаючи учасників концерту.

На нове музичне обладнання в Харківському музичному училищі ім. Б. М. Лятошинського чекали кілька десятків років. Клас цимбал тут відкрили в 1986-му, тоді ж і було придбано інструмент, на якому досі вчилися грати харківські цимбалісти. У 1990-му – щоб надати можливість випускникам училища отримати вищу освіту, - клас цимбал відкрили в Харківській консерваторії (на той момент – інституті, а сьогодні - Університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського). Усі ці роки харківську цимбальну школу очолювала Олена Костенко - нині Заслужений діяч мистецтв України, доцент, викладач-методист Харківського музичного училища ім. Б. М. Лятошинського, доцент кафедри народних інструментів України Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського.

«Цей інструмент нової формації, полегшеного типу, його зроблено з чудових матеріалів, - відзначила Олена Костенко. – Хочу висловити слова вдячності Юлії Олександрівні, яка посприяла придбанню цього інструменту».

Над новими цимбалами працювали київські та івано-франківські майстри, експериментальним шляхом модифікуючи і покращуючи технічні характеристики. Протестували інструмент у Києві. Місцеві фахівці відзначили, що за звучанням харківський інструмент є одним з найкращих з тих, що було створено останнім часом в Україні. Нові цимбали стали своєрідним подарунком училищу ім. Б.М. Лятошинського до 135-річчя.

Вітаючи колектив училища та харківських музикантів, які тепер матимуть змогу грати на новому інструменті, Юлія Світлична відзначила, що потреби сфер культури та мистецтва в регіоні більше не фінансуються за залишковим принципом.

«Ми переходимо до нового формату підтримки культури. Починаючи з 2016 року, ми вже зробили достатньо багато. Минулого року було відкрито нову органну залу філармонії. Триває реконструкція великої зали, і ми зробимо все, від нас залежне, щоб 2019 року в ній вже проходили концерти. Підтримуємо театри й музеї, заклади культури в районах. Цього року вирішили питання збереження для громади будівлі Пархомівського художнього музею, реконструювали будинок-музей Репіна в Чугуєві», - навела приклади голова ХОДА.

Юлія Світлична наголосила, що тільки цього року діячі культури й мистецтва Харківщини отримали майже 20 державних нагород.

«Нам є чим пишатися. У нас є дійсно талановиті діти та талановиті викладачі, які сьогодні дають нам можливість насолоджуватися гарною музикою», - сказала керівник області.

У ході концерту «Цимбальне сузір’я Слобожанщини» музичні композиції виконали учні та студенти Харківської державної академії культури, Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського, Харківського музичного училища ім. Б. М. Лятошинського, дитячої музичної школи № 9 ім. В. І. Сокальського, дитячої музичної школи № 12 ім. К. І. Шульженко, Слобожанської дитячої музичної школи Зміївського району. А також ансамбль «Авантюра» (м. Київ), ансамбль «Весела банда» та секстет цимбалістів у складі лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів.

Більше фото

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================