Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

На Харківщині створено новий ландшафтний заказник

На його території охоронятимуть 11 видів тварин, що внесені до європейського Червоного списку, та 31 - з Червоної книги України.

Також на території ландшафтного заказника місцевого значення «Синичинський», який створили в Ізюмському районі, збереглися 11 видів рослин, що занесені до Червоної книги України, 33 види рослин та 48 видів тварин - з Червоного списку Харківської області.

Рішення про створення заказника було підготовлено Департаментом екології та природних ресурсів ХОДА. 7 грудня його затвердили депутати обласної ради в ході чергової сесії.

 

«Орієнтовна площа заказника - 285,6 га, - повідомили в департаменті екології. - Метою його створення є збереження у природному стані типового заплавного водно-болотного комплексу. На території ландшафтного заказника «Синичинський» розташовані заплавні ліси, високотравні та осокові болота, представлені залишки пралісів 90 - 120-річного віку (дуб, ясен), фрагменти крейдових і піщаних степів».

Довідка. Станом на 1 грудня 2017 року в природно-заповідному фонді Харківської області налічувалось 242 території та об’єкти загальною площею 74 51,34 га.

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================