Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Я маю право!

  • *******************************************************************************

«Правова свідомість і правова  культура молоді»

Урок права в Вовчанській юнацькій бібліотеці

Одним із аспектів всебічного розвитку особистості підлітка є висока правова культура. Адже не можна вважати фізично здорову людину всебічно розвиненою, коли вона, маючи  широкі знання, добре працюючи або навчаючись, порушує закони. Здатність людини розуміти правила співжиття і вимоги законів та відповідним чином поводитися не є вродженою , вона формується під впливом спеціальних виховних заходів, є наслідком спілкування з іншими людьми, участі в різних видах діяльності.

21 травня 2018 року в Вовчанській  юнацькій бібліотеці-філії   був проведений урок права «Правова свідомість і правова  культура молоді»  спільно зі студентами 1 курсу  ВТХНТУСГ ім. Петра Василенка. На цей  захід  була запрошена головний спеціаліст юридичного відділу апарату Вовчанської районної державної адміністрації Тищенко Вікторія Олександрівна, яка розповіла студентам про права і обовʹязки сучасної молоді, надала чіткі і змістовні відповіді на всі поставлені студентами запитання. До уваги присутніх була  організована книжкова виставка «По лабіринтам права», проведений бліц – турнір «Ти і закон». Студенти з цікавістю ознайомилися з книгами , розміщеними на книжковій виставці.

***********************************************************

Де права, там відповідальність.

(лекторій право і закон)

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», 24 квітня 2018 року в Вовчанській центральній районній  бібліотеці відбулося  чергове засідання лекторію «Право і закон» на тему: «Де права, там відповідальність», на який завітали студенти Вовчанського медичного коледжу. Бібліотекарі ознайомили молодь, з правами й обов’язками  перед державою, що відповідальність – це сучасна ознака людини.  На заході була присутня юрист Вовчанської РДА – Тищенко В.О., яка  взяла слово і розповіла  присутнім  студентам всі аспекти, про які треба знати,  щоб одержати пільговогокредиту на здобуття вищої освіти в Україні. Захід пройшов цікаво, в жвавій дискусії слухачів та виступаючих. Особливо присутнім сподобався конкурс «Життя навчить». Студенти активно приймали участь, відповідаючи на запитання конкурсної вікторини.  Всім, хто набрав найбільшу кількість балів були вручені призи. Працівники читального залу районної бібліотеки презентували  книжкову виставку «Права молоді – турбота держави».

  • ********************************************************************************

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та з метою підвищення юридичної обізнаності жителів сільської місцевості головним спеціалістом юридичного відділу апарату Вовчанської райдержадміністрації Тіщенко В.О. здійснено виїзд для надання правової допомоги жителям Білоколозької сільської ради. Під час прийому  громадянам було надано консультації з різних питань: «Як оформити спадщину?», «Куди звернутись за правовою допомогою?», «Як оформити договір оренди земельної ділянки?» та ін.

***********************************************************************************************************

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та з метою підвищення юридичної обізнаності українців та формування правової культури в суспільстві на належному рівні 26 лютого 2018 головним спеціалістом юридичного відділу апарату Вовчанської райдержадміністрації було проведено бесіду на тему: «Насильство: Як протидіяти». В ході бесіди було повідомлено про види насильства, куди звертатися якщо зазнали насильства та ін. Для присутніх  було розроблено буклети, на яких розміщено інформацію про протидію насильству.

***********************************************************************

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та з метою підвищення юридичної обізнаності українців та формування правової культури в суспільстві на належному рівні 08 лютого 2018 року головним спеціалістом юридичного відділу апарату Вовчанської районної державної адміністрації В.О. Тіщенко на базі Вовчанського  районного Центру зайнятості було проведено роз’яснювальну роботу з громадянами  та надано правові консультації з земельних питань.


В.М. МІРОШНИК

голова Вовчанської райдержадміністрації