Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Я маю право!

Випуск 12. Телепрограма "Я МАЮ ПРАВО!". Тема: Трудові права осіб з інвалідністю

Проект Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО!". Інформер 13-ої програми. Тема: Соціальний захист військовослужбовців. У нашому новому інформері #ЯМП розповідаємо про соціальний захист військовослужбовців. Відповідно до українського законодавства, військовослужбовці мають право на пільги, грошову і правову допомогу та інші соціальні гарантії.

Випуск 13. Телепрограма "Я МАЮ ПРАВО!". Тема: Соціальний захист військовослужбовців

Проект Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО!". Інформер 14 програми. Тема: Право власності на землю

Випуск 14. Телепрограма "Я МАЮ ПРАВО!". Тема: Право власності на землю

Проект Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО!". Інформер 15 програми. Тема: Захист прав споживачів

Випуск 15. Телепрограма "Я МАЮ ПРАВО!". Тема: Захист прав споживачів

Проект Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО!". Інформер 16 програми. Тема: Виплата заборгованості по зарплаті

Випуск 16. Телепрограма "Я МАЮ ПРАВО!". Тема: Виплата заборгованості по зарплаті

Відеоролик #СтопНасильство щодо протидії домашньому насильству (15 сек+ титри)

Відеоролик #СтопНасильство щодо протидії домашньому насильству (32 сек+титри)

  • *******************************************************************************
  • КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІї УКРАЇНИ!

Пане міністре, вітаю Вас! Багато в новинах говорили про те, що після прийняття законів про аліменти сильно зміняться правила про те, як виїхати з дитиною за кордон. Навіть казали, що можна буде поїхати з дитиною на море й тим, хто за рішенням суду живе не з дитиною. Я живу окремо і дуже хотів би знати, які нові правила виїзду і чи можу я поїхати на відпочинок з сином?

Віктор Дубенко

Як змінилися норми щодо тимчасового виїзду дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів?

Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна буде, якщо інший з батьків, має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців.

Ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.

Для виїзду за межі країни необхідно мати рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини, документ, що підтверджує мету виїзду за кордон, а також взяти у місцевому органі державної виконавчої служби Мін’юсту або у приватного виконавця довідку про наявність заборгованості за 4 місяці, а в разі наявності інвалідності або тяжких захворювань у дитини – за 3 місяці. При перетині кордону пред’явити ці документи співробітникам прикордонної служби.

Якщо мова йде про виїзд з хворою дитиною, а борг становить рівно 3 місяці – необхідно також пред’явити документи, які підтверджують інвалідність або тяжке захворювання дитини.

Чи можна виїхати без дозволу другого з батьків, коли немає боргу зі сплати аліментів?

Розробляючи другий пакет законів, ми передбачили можливість для батьків та матерів, які проживають з дитиною безперешкодно виїхати з дитиною за кордон строком до 1 місяця для відпочинку, лікування, змагань чи навчання тощо.

Більше того, ми урівняли в правах обох батьків. З дитиною може виїхати як той з батьків, з ким живе малюк, так і той, хто живе окремо.

Як вивезти дитину за кордон тому з батьків, хто проживає з дитиною строком до 1  місяця?

Вивезти дитину може лише матір чи батько, яка не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути указана мета поїздки, куди їде дитина, а також на скільки покидає територію України.

При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини та документи, які підтверджують мету виїзду та строк перебування за кордоном.

Як вивезти дитину за кордон тому з батьків, хто проживає окремо від дитини?

Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів.

Також слід рекомендованим листом надіслати відповідне звернення про отримання згоди до того з батьків, з ким дитина проживає. Якщо нотаріально посвідчену згоду не надано впродовж 10 днів з моменту, коли ви отримали відмітку про вручення повідомлення, можете сміливо йти до суду. За скороченою процедурою суддя має розглянути вашу заяву та надати дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

При виїзді з України прикордонникам треба буде показати нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на вивезення дитини або відповідне рішення суду.

Хочу наголосити, що повернутися в Україну треба до завершення строку, який вказаний у нотаріально посвідченій згоді або визначений у рішенні суду.

Яке покарання за порушення строку вивезення дитини?

Аби збалансувати права й обов’язки батьків ми встановили реальну відповідальність для порушників.

За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність - штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів, а це від 1700 до 3400 гривень.

Окрім цього такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.

Завдяки другому пакету законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває діти матимуть можливість виїхати за кордон для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання. Ще раз хочу подякувати всім, хто підтримував нашу команду на цьому шляху!

Куди звертитися за більш детальними консультаціями?

Оскільки кожна конкретна справа вимагає індивідуального підходу та ознайомлення з  документами, зверніться до одного з бюро чи центрів безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції. Взнати адресу найближчого можна за телефоном гарячої лінії 0(800) 213-103.

  • *******************************************************************************

«Правова свідомість і правова  культура молоді»

Урок права в Вовчанській юнацькій бібліотеці

Одним із аспектів всебічного розвитку особистості підлітка є висока правова культура. Адже не можна вважати фізично здорову людину всебічно розвиненою, коли вона, маючи  широкі знання, добре працюючи або навчаючись, порушує закони. Здатність людини розуміти правила співжиття і вимоги законів та відповідним чином поводитися не є вродженою , вона формується під впливом спеціальних виховних заходів, є наслідком спілкування з іншими людьми, участі в різних видах діяльності.

21 травня 2018 року в Вовчанській  юнацькій бібліотеці-філії   був проведений урок права «Правова свідомість і правова  культура молоді»  спільно зі студентами 1 курсу  ВТХНТУСГ ім. Петра Василенка. На цей  захід  була запрошена головний спеціаліст юридичного відділу апарату Вовчанської районної державної адміністрації Тищенко Вікторія Олександрівна, яка розповіла студентам про права і обовʹязки сучасної молоді, надала чіткі і змістовні відповіді на всі поставлені студентами запитання. До уваги присутніх була  організована книжкова виставка «По лабіринтам права», проведений бліц – турнір «Ти і закон». Студенти з цікавістю ознайомилися з книгами , розміщеними на книжковій виставці.

***********************************************************

Де права, там відповідальність.

(лекторій право і закон)

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», 24 квітня 2018 року в Вовчанській центральній районній  бібліотеці відбулося  чергове засідання лекторію «Право і закон» на тему: «Де права, там відповідальність», на який завітали студенти Вовчанського медичного коледжу. Бібліотекарі ознайомили молодь, з правами й обов’язками  перед державою, що відповідальність – це сучасна ознака людини.  На заході була присутня юрист Вовчанської РДА – Тищенко В.О., яка  взяла слово і розповіла  присутнім  студентам всі аспекти, про які треба знати,  щоб одержати пільговогокредиту на здобуття вищої освіти в Україні. Захід пройшов цікаво, в жвавій дискусії слухачів та виступаючих. Особливо присутнім сподобався конкурс «Життя навчить». Студенти активно приймали участь, відповідаючи на запитання конкурсної вікторини.  Всім, хто набрав найбільшу кількість балів були вручені призи. Працівники читального залу районної бібліотеки презентували  книжкову виставку «Права молоді – турбота держави».

  • ********************************************************************************

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та з метою підвищення юридичної обізнаності жителів сільської місцевості головним спеціалістом юридичного відділу апарату Вовчанської райдержадміністрації Тіщенко В.О. здійснено виїзд для надання правової допомоги жителям Білоколозької сільської ради. Під час прийому  громадянам було надано консультації з різних питань: «Як оформити спадщину?», «Куди звернутись за правовою допомогою?», «Як оформити договір оренди земельної ділянки?» та ін.

***********************************************************************************************************

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та з метою підвищення юридичної обізнаності українців та формування правової культури в суспільстві на належному рівні 26 лютого 2018 головним спеціалістом юридичного відділу апарату Вовчанської райдержадміністрації було проведено бесіду на тему: «Насильство: Як протидіяти». В ході бесіди було повідомлено про види насильства, куди звертатися якщо зазнали насильства та ін. Для присутніх  було розроблено буклети, на яких розміщено інформацію про протидію насильству.

***********************************************************************

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та з метою підвищення юридичної обізнаності українців та формування правової культури в суспільстві на належному рівні 08 лютого 2018 року головним спеціалістом юридичного відділу апарату Вовчанської районної державної адміністрації В.О. Тіщенко на базі Вовчанського  районного Центру зайнятості було проведено роз’яснювальну роботу з громадянами  та надано правові консультації з земельних питань.


ВІТАЛІЙ МІРОШНИК

голова Вовчанської райдержадміністрації