Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Нові правила нарахування житлових субсидій

На семінарі-нараді, яка відбулася 24 березня 2015 року під керівництвом голови райдержадміністрації Петра Очередька та голови районної ради Анатолія Степанця з головами та секретарями місцевих рад обговорили питання щодо впровадження нових правил нарахування житлових субсидій.

З цього питання доповіла начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Вікторія Бондаренко.

З 1 травня 2015 року призначення субсидії відбуватиметься за спрощеним порядком надання житлових субсидій, а саме лише  на підставі  заяви та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Всі інші відомості, що необхідні для призначення субсидії надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення.

Інформацію про доходи для призначення  житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду.

Сукупний дохід буде обчислюватися виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, (раніше сукупний дохід обчислювався виходячи з нарахованих доходів).

Якщо житлова субсидія призначається в І кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках – за попередній календарний рік.

За бажанням громадян субсидія може призначатися на основі середньомісячного доходу за шість місяців, що передують місяцю звернення,     ( раніше субсидія призначалася тільки на підставі середньомісячного доходу за шість місяців, що передують місяцю звернення ),

Субсидія на оплату житлово – комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розмір субсидії розраховуватиметься окремо на опалювальний і неопалювальний періоди,          ( раніше субсидія призначалася на опалювальний період  і окремо на неопалювальний період за особистим зверненням громадян).

Субсидія за відсутності засобів обліку призначатиметься на норми споживання, які затверджені органами місцевого самоврядування, ( раніше субсидія призначалася  тільки на соціальні нормативи:  водопостачання             4 куб.м.,  водовідведення 4 куб.м.)

Непрацездатним особам, які проживають самі, субсидії призначатимуться на понаднормову площу житла за рішенням районних комісій. Рішення про призначення прийматиметься на підставі акта обстеження матеріально – побутових умов сім’ї ( раніше субсидія призначалася тільки на соціальні нормативи 13,65 кв.м на одну особу та 35,22 кв.м. на сім’ю).

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, крім здійснення одноразової покупки на суму понад 50тис.грн., а саме:

-        наявність у власності двох житлових приміщень;

-        наявність у власності двох автомобілів;

-        наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку, як безробітні;

-        здача в найм житлового приміщення;

За призначенням субсидії матиме право звернутися особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні ( будинку ) на підставі договору найму ( оренди ) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово – комунальних послуг ( раніше це не передбачалося ).

Порядок звернення за житловою субсидією, форма заяви та декларації.

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================