Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Виїзні медичні огляди сільського населення дають конкретні результати

За ініціативи голови Вовчанської районної державної адміністрації В.М. Мірошника з жовтня 2016 року була запроваджена практика виїзду бригади лікарів у населені пункти району. Сьогодні дана методика справді діє, і ми маємо конкретні результати.

Сьогодні ж медичні огляди сільського населення по програмі «Доступна медицина для всіх» активно продовжуються.
До складу бригади входять лікарі: хірург, отоларинголог, офтальмолог, невролог, дерматолог, гінеколог, стоматолог, лікар УЗД, лікар ЗПСМ, медичні сестри кабінету УЗД, функціональної діагностики, лаборант.
Для проведення медичних оглядів сільського населення ЦРЛ залучені апарат ультразвукової діагностики, електрокардіограф, лабораторні методи дослідження (клінічний аналіз крові, сечі, цукор крові, кров на РМП) та пересувна флюорографічна установка.
Так, 13 червня 2018 року був проведений медогляд сільським мешканцям с. Гатище. Під час виїзду консультативна допомога була надана 47 особам (з них 12 чоловікам та 35 жінкам).
Всім проводилося вимірювання артеріального тиску, УЗД та ЕКГ дослідження, лабораторне обстеження.
У результаті роботи виявлено 161 випадків різної патології, при УЗ дослідженні – 34 вип. патології, виписано окулярів – 21 пар.

У 9 випадках були призначені повторні консультації (дообстеження), у 59 випадках пропонувалося отримати амбулаторне лікування, у 14 випадках — рекомендована госпіталізація, лікування в денному стаціонарі – 8 чол., направлено в ОКЛ– 1 чол.

Питання забезпечення якісної та доступної медицини кожному жителю в районі на особистому контролі в голови райдержадміністрації.


ВІТАЛІЙ МІРОШНИК

голова Вовчанської райдержадміністрації