Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Вовчанщина жнивує!

У Вовчанському районі  розпочався один з важливих періодів для хліборобів – збирання  врожаю.

Цьогорічні жнива починаються дещо пізніше, це пов’язано з особливостями  погодних умов, які склалися на території району.

Збирання ранніх зернових культур планується провести з площі близько 40 тис. га.

Сільгосптоваровиробниками району підготовлено 210 зернозбиральних комбайнів, відремонтовано та приведено до робочого стану 100% необхідної сільськогосподарської техніки.

В період максимального напруження, перенасичення праці під час збиральних робіт, слід пам’ятати про створення безпечних умов праці для працівників, які будуть задіяні на жнивах. Це проведення з ними необхідних інструктажів, забезпечення, при необхідності, індивідуальними засобами захисту,  зернозбиральною технікою, транспортом при перевезенні зерна та соломи, зернотоків необхідним протипожежним устаткуванням, вогнегасниками, медичними аптечками.

Необхідно звернути увагу на заборону спалювання стерні та пожнивних решток після збору урожаю, оскільки в даному випадку створюється загроза виникнення пожежі.

Також, при спалюванні стерні згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару ґрунту, внаслідок чого знижується біологічна  його активність. Разом з тим, вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка б могла суттєво підвищити урожайність в наступні роки, а на її місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни.

Сподіваємось, що в поточному році жнива в районі пройдуть успішно, а отриманий урожай суттєво покращить економіку в аграрному секторі району.

ВІТАЛІЙ МІРОШНИК

голова Вовчанської райдержадміністрації