Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Юлія Світлична зустрілася з колективом Харківського театру ляльок

З акторами й адміністрацією театру керівник області обговорила актуальні питання його розвитку.

«Театр ляльок знає кожен харків'янин - незалежно від того, скільки йому років. Дорослі ходили сюди разом зі своїми батьками, а зараз приходять самі на дорослі вистави та приводять на дитячі своїх дітей, щоб занурити їх у світ казки. Будь-який театр повинен бути цікавим, затребуваним і конкурентним на своєму ринку. І я можу стверджувати, що ви дуже цікаві та конкурентні. Я сподіваюся, що в цій залі завжди будуть аншлаги та тільки позитивні емоції», - сказала Юлія Світлична, відкриваючи зустріч.

Вона зазначила, що в області приділяється велика увага розвитку гуманітарної сфери, в тому числі - культури та мистецтва. Зокрема, ляльковий театр минулого року отримав фінансування з обласного бюджету на ремонт фасаду та придбання обладнання для відеоспостереження.

«Ми знаємо, чим живе культура в Харкові, які є проблеми, і, звичайно, ми усвідомлюємо, що роботи ще багато. Безумовно, повага - це важливо, ремонти в будівлях теж, але для кожного з нас стимулом є зарплата, саме тому в кінці 2018 року ми прийняли рішення виділити додаткове фінансування всіх обласних академічних театрів і забезпечити 30- процентні надбавки до зарплат. Я вважаю, що це питання справедливості, й ця справедливість нарешті перемогла», - підкреслила голова ХОДА.

Директор Харківського державного академічного театру ляльок ім. В.А. Афанасьєва Володимир Решетняк зазначив, що в установі не раз бували керівники області, але, як правило, відвідували спектаклі та вручали дипломи. «А реальний діловий візит у нас перший раз за довгий час, і ми дуже вдячні вам за те, що ви відгукнулися, нас почули, бо ми були одними з тих, хто просив доплати за статус академічного. При низьких зарплатах утримати кваліфікованих фахівців було складно», - сказав Володимир Решетняк.

Серед питань, які піднімали співробітники театру на зустрічі з головою ХОДА, - розширення штатного розкладу, яке вкрай необхідно для того, щоб утримати в колективі молодих акторів. Юлія Світлична зазначила, що можливість вирішення цього питання, як і інших звернень, що стосуються фінансування театру, розглянуть при підготовці рішень наступної сесії обласної ради.

На завершення зустрічі керівник області вручила співробітникам театру відзнаки облдержадміністрації.

 

Голова Вовчанської районної державної адміністрації

Анатолій КОСОЛАПОВ

==================