Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Державна служба зайнятості

Наша Держава бере новий курс щодо підходів співпраці з громадянами з робочою назвою «Держава в смартфоні». Це є спрощення надання та одержання послуг державних інституцій, швидкий доступ до власних он-лайн кабінетів та державних установ за допомогою будь-якої точки доступу до Інтернет-мережі (наприклад, вдома).

Державна служба зайнятості вже сьогодні розробила та впровадила електронні сервіси, які пришвидшують працевлаштування осіб, в тому числі електронні кабінети для шукачів роботи та роботодавців.

Про можливості електронних сервісів служби для роботодавців ми обов’язково проінформуємо вас у наступних публікаціях, а сьогодні приділимо увагу тим, хто шукає роботу.

Реєстрація громадян у службі зайнятості відбувається під час особистого прийому. Якщо особа бажає пройти реєстрацію або отримати консультацію спеціаліста, вона може скористатися записом на відвідування дистанційно. Для цього необхідно зайти на сайт Державної служби зайнятості «Електронна черга» та внести інформацію щодо прізвища, ім’я, по-батькові, обрати мету відвідування, центр зайнятості, зручний день та час зустрічі. Саме цей час буде зарезервований у графіку для вашого прийому.

Нововведенням також є електронний кабінет шукача роботи. Електронний кабінет шукача роботи – це зручний та ефективний спосіб дистанційної взаємодії зі службою зайнятості. Щоб мати змогу ввійти до свого он-лайн кабінету, шукач роботи, за допомогою співробітників філії, повинен внести до електронної системи адресу електронної пошти, логін та пароль. Завдяки  цьому, безробітний з домашнього комп’ютера чи телефону, що має підключення до Інтернету, може скористатися власним електронним кабінетом, щоб переглянути вакансії, створити резюме, скористатися інтернет-платформою «Профорієнтація та розвиток кар’єри» тощо.

Для пришвидшення працевлаштування також впроваджено інтерактивну карту вакансій у сервісі Google. Тепер за допомогою мобільного телефону ви можете оперативно ознайомитись з інтерактивною картою вакансій за допомогою «Google maps», де міститься інформація про вимоги роботодавця до кандидата, розмір заробітної плати, контакти роботодавця та фахівців служби зайнятості. За допомогою QR-кода, маючи відповідні налаштування свого пристрою мобільного зв’язку, ви можете зайти на посилання карти вакансій Вовчанського району.

Вовчанська районна філія Харківського обласного центру зайнятості також має свою сторінку у соціальній мережі Facebook. Щоденно вона наповнюється новою актуальною інформацію, що є корисною для всіх категорій громадян та роботодавців. Фахівці філії із задоволенням діляться з відвідувачами новинами свого професійного життя. Відвідайте і ви нашу Facebook-сторінку і підпишіться, щоб бути в курсі подій!

 

 

 

ХТО ТАКИЙ КАР’ЄРНИЙ РАДНИК

Одним з пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості в поточному році є впровадження інституту кар’єрного радника для безробітних. Саме кар’єрні радники виступають єдиним куратором для безробітних, покликані надавати послуги та нести відповідальність за сприяння у працевлаштуванні, виходячи з індивідуальних інтересів клієнта. Кар’єрний радник – та сама дієва та вкрай необхідна ланка між безробітним та потенційним роботодавцем.

Кар’єрні радники допомагають безробітному усвідомити свої сильні особисті якості, наявні переваги перед конкурентами, виступають ініціатором при складанні індивідуального плану надання послуг або плану працевлаштування, навчають самостійно шукати роботу, готуватися до співбесіди та створити ефективне резюме.

Психологічна підтримка клієнта, мотивація задля досягнення поставлених цілей, навчання долати психологічні перешкоди – це також функції кар’єрного радника. Під час роботи з клієнтами кар’єрні радники надають інформацію про можливість та умови проходження професійного навчання, та інше.

Перш ніж ввести в дію інститут кар’єрного радника, служба зайнятості започаткувала програму навчання та адаптацію спеціалістів, які будуть виконувати ці функції.

До впровадження на практиці функцій реєстратора долучаються також директори центрів зайнятості та філій, забезпечуючи  індивідуальний підхід до кожного клієнта та аналіз основних питань, з якими звертаються до служби зайнятості.

Професійна орієнтація школярів влітку

У житті кожного є момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень - обрати справу за покликом душі, тобто майбутню професію. Вибір професії, яка має відповідати інтересам, нахилам і особливостям характеру  молодої людини - завдання складне і не завжди під силу підлітку. Тому треба постійно, починаючи з молодшого шкільного віку, цілеспрямовано допомагати формувати інтерес та виявляти схильності до певного виду професійної діяльності. Важливо, щоб учні добре орієнтувалися в світі професій, що є актуальними в їхньому місті, районі, регіоні.

17 липня 2019 року з метою сприяння професійному самовизначенню молоді, формуванню позитивного ставлення до професій, що користуються попитом на ринку праці, спеціалісти Вовчанської РФ Харківської обласної служби зайнятості організували проведення масового профорієнтаційного заходу в дитячому позаміському закладі оздоровлення та відпочинку "Барвінок" для 56 школярів, які перебувають на літньому відпочинку.
Спільно з керівництвом та вожатими організовувалися профорієнтаційні турніри ”Мої життєві та професійні плани” для популяризації робітничих професій, різноманітні художні та літературні конкурси: „Відгадай професію”, ”Професія на букву”. До участі у заході було запрошено соціального партнера - начальника відділу «Вовчанське бюро правової допомоги»  Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Уханьову М.О., яка розповіла школярам старшого віку про поняття "булінг". Профінформувала щодо відповідальності за вчинення та замовчування булінгу, як запобігти цього явища в житті.

Сподіваємося, що допомога наших працівників стала корисною для дітей і в подальшому сприятиме їхньому визначенню у світі професії!

Співпраця організацій соціальної сфери

Соціальна робота - це складний процес, який вимагає міцних знань у галузі теорії управління, економіки, права, психології, соціології, педагогіки, медицини тощо. Її ефективність залежить від якості роботи, а значить, від рівня підготовки фахівця.

Головна задача соціального працівника полягає в тому, щоб допомогти громадянам, сім'ям, соціальним групам, що опинилися у скрутному становищі, розібратися в ситуації і знайти вихід, використовуючи особисту ініціативу, власну працю та наявні ресурси.

Унікальний курс із підвищення кваліфікації соціальних працівників «Всебічний огляд питань соціального захисту для соціальних працівників», який був розроблений на замовлення Благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя» м. Харків» проводить Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості на базі Вовчанської РФ Харківського обласного центру зайнятості. Фінансову підтримку даного курсу здійснює Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.

Курс містить три модулі: «Соціальна робота», «Психологічні аспекти роботи з клієнтом», «Вимоги і норми обслуговування клієнтів на дому» та сприяє підвищенню ефективності роботи соціальних служб, волонтерських організацій з надання медико-соціальних послуг, психологічної та юридичної допомоги людям, яких торкнулася епідемія ВІЛ\СНІД, людям з туберкульозом, вірусними гепатитами, ув’язнених, груп ризику до зараження ВІЛ-інфекцією тощо.

Співпраця організацій соціальної сфери є важливим інструментом у формуванні професійних навичок соціальних працівників.

Набір у патрульну поліцію

17 липня 2019 року 15 безробітних осіб, які перебувають на обліку у Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості, взяли участь у онлайн-ярмарку вакансій, спрямованому на задоволення та вирішення кадрових потреб Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції.

Присутні були проінформовані про проведення постійного набору на посаду поліцейського (інспектора) патрульної служби. Відвідувачі заходу дізнались про вимоги до кандидатів та особливості проходження тестування. Перші етапи відбору відбуваються у Харкові. Кандидатів, які успішно пройдуть всі етапи конкурсу, направлятимуть на навчання до Академії патрульної поліції у Києві.

Безробітні отримали інформацію про заробітну плату, соціальне забезпечення патрульних згідно діючого законодавства, перспективи кар’єрного росту.Паспорти обласних центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

«ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА» ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ БЕЗРОБІТНИХ - ЦЕ ШВИДКО І ЗРУЧНО

Служба зайнятості, підтримуючи сучасні тенденції, активно впроваджує сучасні сервіси з метою надання повного спектру якісних послуг населенню та роботодавцям.

Завдяки сервісу «Електронна черга» на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua, сьогодні є можливість, не виходячи із дому та не витрачаючи часу й коштів на проїзд, записатися на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості України, у тому числі й до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості. Для запису необхідно лише обрати дату і час відвідування, вказати мету відвідування, роздрукувати для зручності талон, або відправити його на електрону пошту.

«Електронна черга» забезпечує підтримку можливостей самообслуговування громадян і це лише частина змін тому, що мета Державної служби зайнятості – це допомога людині, яка шукає роботу.

Електронна черга – це швидко і зручно! Цінуйте свій час – користуйтеся новими опціями, створеними саме для Вас!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЯК ПОДОЛАТИ ХВИЛЮВАННЯ ПЕРЕД СПІВБЕСІДОЮ

Ти практично за крок від бажаної робити? І тут раптом... це недоречне хвилювання. Як опанувати себе? Ось декілька порад, які допоможуть позбутися власних переживань.

  • Вирушаючи на співбесіду, налаштуйся на успіх, говори собі, що все обов’язково буде гаразд. Концентруйся тільки на позитиві. Якщо ж раптом голову почнуть атакувати негативні думки, спробуй їх одразу позбутися. Адже, як відомо, на чому людина концентрується, те вона і «притягує» у своє життя.
  • Правильне глибоке дихання — хороший помічник у боротьбі з хвилюванням. Щоб наситити кров киснем і налагодити нормальне серцебиття, навчися глибоко дихати при перших ознаках хвилювання. Тільки не бери приклад з риби, яка залишилась без води, – це може спричинити перенасичення киснем і викликати запаморочення.
  • Ще один секрет, який допоможе позбутися хвилювання, – це підготовка до співбесіди. Особливої уваги, окрім написання резюме, потребує також зовнішній вигляд. Про толерантність, привітність та пунктуальність – годі й говорити! Чим краще будеш підготовлений до співбесіди, тим менше буде хвилювання.

Ти ще досі перебуваєш в пошуку роботи і не знаєш, де її знайти? Тоді завітай до служби зайнятості, тут тобі запропонують безліч різноманітних вакансій.

13 ЦІКАВИХ МОМЕНТІВ, ЯКІ ВПЛИВАЮТЬ ПРИ ПРИЙОМІ НА РОБОТУ

Ваші знання і досвід роботи відіграють основну роль при прийомі на нову посаду. Але все ж крім банальних речей на успішний результат співбесіди впливають деякі не найочевидніші обставини. Знаючи ці нюанси, буде набагато легше показати себе перспективним, компетентним кандидатом і підвищити свої шанси на отримання бажаної посади.

1. Погода в день співбесіди

Науковці провели дослідження, які свідчать про те, що погода впливає на результат важливих справ. Погода діє як на вас, так і на рекрутера. Метеозалежні люди будуть не такі уважні й навіть дратівливі. Кандидати, яких опитали в похмуру, дощову погоду часто отримують результат приблизно на 1% гірший, ніж ті, хто проходив співбесіду в ясний теплий день. Якщо є можливість, краще призначати співбесіду на сонячний день.

2. Як рано ви прийшли на співбесіду

Експерти з питань праці вважають, що прийти заздалегідь — гарна ідея, але занадто ранній прихід може знизити ваші шанси. Рекрутер може подумати, що ви надто хвилюєтеся чи навіть намагаєтеся чинити на нього тиск. Тому плануйте свій візит на 5-10 хвилин раніше від призначеного часу. Або зачекайте на вулиці чи в машині.

3. Яким за чергою заходите в кабінет

Не будьте першим в черзі. Рекрутери підсвідомо порівнюють кожного кандидата з попереднім, і перший буде початковим пунктом для всіх подальших, отже малоймовірно, що він когось перевершить.

Але й останнім теж бути не варто. Грає роль втома від прийняття рішень після кількох спроб вибору. Особливо якщо співбесіду призначено в самому кінці робочого дня — це може спрацювати проти вас.

Не будьте в середині. Ідеально — бути «перед нею». Є така схильність у людей — давати нижчу оцінку ближче до кінця процесу, особливо якщо у ваших конкурентів уже є певна кількість позитивних рекомендацій.

4. Колір вашого одягу на співбесіді

На думку більшості HR-фахівців, найкраще рішення — прийти на співбесіду в одязі консервативних кольорів, наприклад в чорному, синьому чи коричневому. Не варто вдягати одяг помаранчевого та інших яскравих кольорів, креативність краще показувати пізніше, якщо вона необхідна.

5. Яке місце краще зайняти

Коли вам пропонують сісти, а стілець стоїть не так, як зручно вам, не соромтеся розвернути його або перекласти. Так ви покажете рекрутеру, що він має справу з упевненим та ініціативним кандидатом. Що, відповідно, підвищить ваші шанси на успіх.

6. Наскільки ви себе любите

Надмірно самозакохані або люди з завищеною самооцінкою отримують пропозиції про роботу частіше, ніж інші. Просто вони вміють себе розрекламувати та переконати у своїй необхідності. І рекрутеру нічого не залишається, окрім як вважати так само.

7. Пропозиція випити чаю/кави

Якщо на співбесіді вам пропонують чашечку кави або чаю, орієнтуйтеся по ситуації. Якщо є секретар, який приготує напій, то варто погодитися, якщо немає — краще відмовитися, тому що рекрутеру не потрібно витрачати дорогоцінний час на приготування кави.

8. Положення рук при розмові

Виважена, правильна жестикуляція додає словам сили та виразності, впливає на те, що подумає про вас співрозмовник.

Відкриті долоні вказують на щирість, що підвищує шанси отримати роботу. Руки, повернені долонями донизу, свідчать про домінування — гарну рису для керівної посади.

Якщо ви будете ховати руки, наприклад тримати їх в кишенях, рекрутеру може видатися, що вам є що приховувати, і у нього з’являться сумніви щодо вас.

Руки, складені на грудях, — оборонна позиція, означає розчарування або незгоду, що, звичайно, теж зіграє проти вас.

9. Звук вашого голосу і наявність акценту

Дивно, але в найближчому майбутньому деякі компанії зможуть за голосом пошуковця визначити, підходить він на їх вакансію чи ні. Оцінюватися буде привабливість голосу, чи заслуговує він довіри, командний чи заспокійливий тон він має та інші характеристики, необхідні для обраної сфери діяльності.

А ще, як це не прикро, деякі керівники вважають, що кандидати, у яких наявний іноземний акцент у мові, мають менше навичок керівної діяльності. Що теж несправедливо, але все ж варто врахувати.

10. Наскільки ви спітніли

Потовиділення свідчить про те, що ви нервуєте, а це може підірвати всю вашу впевненість. Лайфхак — попросіть склянку холодної води, поки чекаєте початку співбесіди. Температура тіла знизиться, і потовиділення припиниться.

11. Ваше ставлення до інших людей

Ваше ставлення до людей може розповісти більше, ніж резюме. Ейчар може звернути увагу на те, як ви спілкуєтеся з працівниками офісу аж до прибиральниць. Будьте ввічливі з усіма, це підвищить ваші шанси.

12. Де ви виросли

Якщо раптом виявиться, що ви з ейчаром виросли в одному місті чи районі, це зіграє вам на руку. Адже підсвідомо люди тягнуться до того, з ким мають щось спільне.

13. Коли відправити e-mail

Важлива частина співбесіди — стежити за її результатами. Ознайомитися з ними можна поштою, надіславши e-mail. Але і тут варто пам’ятати про час. Найкраще відправити лист протягом доби після співбесіди, але обов’язково в робочі години. Якщо будете чекати занадто довго, працедавець може припустити, що ви не зацікавлені в роботі чи просто забуде про вас.

Ви часто змінюєте роботу, чи були якісь неочевидні фактори, завдяки яким вас прийняли, а може, навпаки, не прийняли на посаду? Щира зацікавленість і чесне виконання своїх обов'язків – найкращий шлях для початку успішної кар'єри. Тобто, успіх можна розглядати як суму особистісних якостей, професійних можливостей та наполегливості у пошуку роботи.

НА ВОВЧАНЩИНІ ТРИВАЮТЬ ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ З ЕКОЛОГІЧНОГО ЗАХИСТУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

У Вовчанському районі продовжуються громадські роботи, що мають на меті покращення екологічного стану місцевості. Такі роботи виконують безробітні за направленням центру зайнятості. Роботи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, санітарної очистки місць відпочинку є пріоритетними для голови Вільчанської селищної ради, оскільки такі роботи приносять чималу користь мешканцям громади. Так, завдяки громадським роботам з екологічного захисту навколишнього середовища, мешканці селища мають змогу відпочити у чистому парку або сквері, а безробітні, які беруть участь в таких роботах, отримати додатковий дохід.

Дякуємо Вам за співпрацю!

ВЗАЄМОДІЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ З ПРАТ «ВОВЧАНСЬКИЙ АГРЕГАТНИЙ ЗАВОД» ЩОДО ЗАДОВОЛЕННЯ КАДРОВОЇ ПОТРЕБИ ПІДПРИЄМСТВА ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ МОЛОДІ

З метою задоволення кадрової потреби та сприяння працевлаштуванню молоді, у жовтні фахівцями з профорієнтації Вовчанської районної філії ХОЦЗ було проведено цикл професіографічних екскурсій на ПрАТ «Вовчанський агрегатний завод» для студентів Вовчанського коледжу ХНТУСГ ім. П.Василенка.

Представники підприємства ознайомили молодь з особливостями професій металообробної сфери, актуальними вакансіями, умовами праці, соціальними гарантіями для працівників тощо. Фахівці заводу займаються проектуванням, розробкою та виробництвом агрегатів літальних апаратів, а також виготовляють деталі для автомобілів. Зараз підприємство має гостру потребу в кваліфікованих кадрах, тому із задоволенням співпрацює з молоддю, в тому числі і випускниками коледжу. Відсутність професійних навиків та трудового досвіду молодих людей не стає проблемою, адже завод має можливість готувати кадри безпосередньо на виробництві.

Студенти мали можливість поспілкуватись зі спеціалістами підприємства різних напрямків, отримати відповіді на власні запитання, побачити на власні очі, як проводиться обробка металу під час технологічних процесів та які методи і способи при цьому використовуються. В профорієнтаційних заходах взяли участь 50 студентів коледжу.

НАВЧАННЯ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ОСНОВАМ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ

У зв’язку з поетапним впровадження Урядом України медичної реформи, а саме введення обов'язкового електронного супроводження прийму пацієнтів у лікарняних закладах, виникла нагальна потреба щодо набуття частиною медичних працівників знань та практичних вмінь роботи з персональним комп'ютером.

Серед співробітників медичних закладів Вовчанського району рівня лікарів, медсестер та реєстраторів було проведено опитування, з якого стало зрозумілим, що третина респондентів взагалі не користується комп’ютерами. Третина володіє ними на достатньому рівні. Третина щось вміє, але вважає, що треба ще вчитись. Дана проблема у Вовчанському району знайшла вирішення завдяки службі зайнятості.

Завдяки сприянню Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, було прийнято рішення провести навчання за навчальною програмою «Автоматизація офісної роботи. Рівень І». Слухачі просто та цікаво отримують основні відомості про операційну систему Windows, пізнають основи роботи з текстовим редактором Word та програмою Exel.

Вечірні курси організовані на базі Вовчанської районної філії ХОЦЗ, де зараз проходять навчання 20 працівників медичної сфери.

ВИБІР ПРОФЕСІЇ – ПОРАДА БАТЬКАМ

Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги залежить, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, затребуваність у житті, а також рівень матеріального добробуту людини.

Чим може зарадити державна служба зайнятості випускникам та їх батькам? Звичайно ж, всерйоз замислюватися над тим, ким бути, причому, одного «хочу» тут явно недостатньо. Необхідно тверезо оцінювати ті якості, якими наділила дитину природа та батьки. Адже, якщо в неї виражені здібності до точних наук, посидючість і акуратність, навряд чи варто йти в артисти.

Поради батьків і друзів можуть виявитися і корисними, і шкідливими одночасно, тому що вони, звичайно, можуть допомогти обрати «напрямок руху». Але що буде потім, якщо зроблено помилковий вибір? Все ж вирішувати потрібно самостійно самій дитині, тому що навряд чи хтось інший, навіть батьки, зможуть зрозуміти, що саме подобається найбільше та до чого лежить душа. Цілком можливо, що обрана батьками професія затребувана й обіцяє в майбутньому матеріальний добробут, але навряд чи буде щасливою людина, якщо її покликання зовсім в іншому.

Шановні батьки! Запрошуємо вас скористатися консультаціями фахівців з профорієнтації Вовчанської районної філії ХОЦЗ, оскільки саме ваші діти невдовзі будуть забезпечувати добробут суспільства. Тому ваша поінформованість щодо сучасних потреб ринку праці та правил вибору професії є важливою! Головне, щоб людина займалася улюбленою справою. В цьому запорука успіху!

Телефон для довідок: (05741)4-23-80, відділ активної підтримки безробітних Вовчанської РФ ХОЦЗ

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСІХ БАЖАЮЧИХ ОТРИМАТИ або ЗМІНИТИ ПРОФЕСІЮ!

У ЛИСТОПАДІ 2019 року Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості буде проводити навчання за професіями:


1. ШТУКАТУР (строки навчання з 12.11.2019 по 06.03.2020).

2. МАЛЯР (строки навчання з 13.11.2019 по 19.05.2020).

3. КРАВЕЦЬ (строки навчання з 21.11.2019 по 03.09.2020).

4. МАНІКЮРНИК (строки навчання з 01.11.2019 по 18.02.2020).

Для безробітних громадян навчання безкоштовне.

У разі потреби слухачі будуть забезпечені гуртожитком.

За додатковою інформацією щодо умов навчання звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

ДЕНЬ КАР’ЄРИ

Момент вибору професії – чи не найважливіший у житті кожної людини. Так, цей вибір зворотній та не остаточний, рішення можна змінювати багато разів протягом життя, але ж хочеться не помилитися з самогог початку. Бо з моменту обрання бажаної спеціальністі починається шлях освоєння професії, отримання тих цінних знань і навичок, що з роками допоможуть стати кращим у своїй справі, зробити кар’єру, здобути визнання.

16 жовтня 2019 року теплим сонячним ранком, за сприяння служби зайнятості Вовчанського району, був проведений профорієнтаційний захід для жителів та учнів Старосалтівської ОТГ «Моя професія – мій вибір – мій успіх!». В святковому міроприємстві із задоволенням взяли участь представники відділу освіти молоді та спорту Старосалтівської селищної ради та навчальних закладів Вовчанського району: КЗОЗ Вовчанський медичний коледж, Вовчанський коледж ХНТУСГ ім. П.Василенка, Старосалтівський професійний аграрний ліцей.

Відкрила захід майбутня випускниця Старосалтівської ЗШ Карнаух Катерина з піснею про Україну. Щирим словом та запальним танком привітали гостей студентки медичного коледжу Червона Аліна, Горобинська Анастасія, Ольхова Олена разом з головою профорієнтаційної ради Злобіною Наталією Володимирівною. Додали гарних емоцій піснею про коледж студенти Вовчанського коледжу ХНТУСГ ім. П.Василенка Владислав Пономарьов та Дарина Желновач, виступив з авторським віршем Владислав Никоненко.

Директор Старосалтівської ЗШ Шевченко Альона Вікторівна. відзначила, що за сприяння Держаної служби зайнятості у такому святковому форматі захід проводиться вперше. Також вона наголосила, що сприятливим є і обраний час проведення зустрічі – жовтень, коли учні ще можуть не квапитися із визначенням майбутньої професії, та побажала зробити вдалий вибір.

Знайомство старшокласників із ВНЗ відбулося у два етапи: спочатку кожен заклад представив себе у короткій відеовізитівці, що супроводжувалась виступом представника, а потім у дітей була змога безпосередньо поспілкуватися та отримати більше інформації у працівників навчальних закладів.

Фахівець Вовчанської РФ ХОЦЗ Федоркова Світлана Олексіївна презентувала послуги служби зайнятості, ознайомила учнів з можливістю навчання в Харківському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ, поінформувала про тестування, яке проводиться безкоштовно на базі районної філії та на спеціалізованій онлайн-сторінці сервісу «Моя професія: консультаційна мережа» з метою професійного самовизначення особи.

Цей день запам'ятається дітям надовго, адже вони зарядилися позитивними емоціями на цілий день, отримали бадьорий настрій та безліч нових вражень.

ДОПОМОГА В ОПЕРАТИВНОМУ ПІДБОРІ КАДРІВ РОБОТОДАВЦЮ – КЛЮЧОВЕ НАПРАВЛЕННЯ В РОБОТІ СПЕЦІАЛІСТІВ ВОВЧАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ ХОЦЗ

Роботодавці Вовчанського району, які звертаються до центру зайнятості з метою оперативного підбору персоналу, отримують детальні роз’яснення щодо правильності заповнення звітної форми 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», а також отримують ґрунтовну інформацію, про можливості оперативного підбору кадрів з використанням презентацій роботодавця та ярмарків вакансій, методів рекрутингу, а також розміщення вакансій в соціальних мережах.

У серпні-вересні 2019 року особливу потребу в кваліфікованих кадрах відчували підприємства освіти (школи, коледжі та інщі учбові заклади) Вовчанського району. У зв’язку з цим, спеціалістами Вовчанської районної філії ХОЦЗ була проведена робота по виявленню вакантних посад та їх укомплектуванню. В результаті роботи до бази було внесено понад 90 вакансій за різними посадами (викладачі вищих навчальних закладів, вчителі початкових класів, вихователі, кухарі, підсобні робітники, двірник тощо). З них 83 вакансії були укомплектовані шляхом направлення на роботу безробітних осіб. Таким чином, завдяки зусиллям спеціалістів Вовчанської районної філії ХОЦЗ, в учбових закладах працюють кваліфіковані працівники, які дають дітям не тільки ґрунтовні знання, а ще й турботу та опіку.

Оперативність підбору персоналу це не тільки економія часу роботодавця, якому терміново потрібні працівники, а ще й можливість для шукачів роботи швидко знайти нову цікаву посаду.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СУБ’ЄКТУ ГОСПОДАРЮВАННЯ – КОМПЕНСАЦІЯ ФАКТИЧНИХ ВИТРАТ У РОЗМІРІ ЄДИНОГО ВНЕСКУ НА ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ, БЕЗРОБІТНОМУ – РОБОЧЕ МІСЦЕ ТА СТАБІЛЬНИЙ ЗАРОБІТОК

Фахівці Вовчанської районної філії Харківського ОЦЗ під час проведення семінарів та особистих зустрічей з роботодавцями району проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо умов Порядку компенсації роботодавцю виплат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 №347 (із змінами).
Відповідно до Порядку, роботодавцю центром зайнятості компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску (22%) за працевлаштованих безробітних осіб на нові робочі місця за місяць, за який він сплачений.
Протягом січня - вересня 2019 року 11-ть роботодавців Вовчанського району скористались можливістю отримати компенсацію після працевлаштування на нові робочі місця 17-ох безробітних осіб.

Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не тільки розширює можливості суб’єкта господарювання в частині реалізації нових ідей, дає можливість зекономити власні кошти, а ще й гарантує безробітним отримати постійну роботу та стабільний заробіток.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ХАРКІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

На допомогу шукачам роботи у правильному виборі або зміні професії, у Вовчанській РФ Харківського обласного центру зайнятості на постійній основі проводиться профорієнтаційний семінар «Презентація навчального закладу державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ)».

Під час заходу учасники отримують інформацію про актуальні на ринку праці професії, за якими здійснюється професійне навчання у навчальних закладах Харківської області, умови проходження професійного навчання та оволодіння новою професією за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

В ході семінару особлива увага привертається до проходження навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації у Харківському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості з гарантією подальшого працевлаштування під конкретне замовлення роботодавця. Учасники ознайомлюються з графіками посадки груп на найближчі місяці.

Зацікавленість безробітних традиційно викликає інформація про індивідуальне навчання та стажування безпосередньо на робочому місці у роботодавця. Під час проведення семінару присутнім також пропонують пройти профдіагностичне тестування на предмет відповідності власних здібностей та нахилів до бажаної посади.

Зараз саме робітничі професії в більшій мірі затребувані на ринку праці. Кваліфікований робітник, маючи бажання та стимул до праці, не залишиться на довгий час без роботи та гідної заробітної плати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАВЧАННЯ ПРАЦІВНИКІВ МЕДИЧНИХ УСТАНОВ

Вміння працювати з комп’ютерною технікою та знання основ комп’ютерних програм зараз стає обов’язковою вимогою у роботі працівників медичних установ. Незабаром паперова система карток пацієнтів та запис до лікаря стануть електронними. Тож медикам вже зараз треба готуватись до цього, – саме так можна окреслити мету запровадження курсів навчання основам комп’ютерної грамотності, які організовані при Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості. Сьогодні, 25 жовтня 2019 року, в приміщенні філії було розпочато навчання другої групи медичних працівників з вищезазначеного питання.

РОБОТА ІСНУЄ ДЛЯ ТИХ, ХТО ЇЇ ШУКАЄ

В приміщенні Вовчанської РФ ХОЦЗ на постійній основі проходить інформаційний семінар із загальних питань зайнятості для безробітних осіб. Під час заходу фахівець відділу активної підтримки безробітних ознайомлює присутніх з переліком послуг служби зайнятості, правами та обов'язками безробітних згідно Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", та іншими основами законодавства, що регламентують сферу зайнятості.

На заході обговорюються питання ринкових відносин у сфері праці, попиту і пропозиції робочої сили в регіоні; поняття «підходяща робота», «страховий стаж», «застрахована особа» та державні гарантії окремих категорій громадян; умови надання статусу безробітного; права та обов’язки безробітних; матеріальне забезпечення у випадку безробіття; соціальні послуги служби зайнятості в період пошуку роботи.

Під час семінару наголошується, що служба зайнятості вирішує питання щодо сприяння оптимальному вибору або зміні людиною сфери трудової діяльності (професії) відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я та з урахуванням потреб ринку праці. Громадяни мають можливість отримати інформаційні та консультаційні послуги, пройти профвідбір перед направленням на профнавчання або на співбесіду з роботодавцем.
Також учасники семінару ознайомлюються з вимогами роботодавців та актуальними вакансіями на ринку праці району.

ГЕНДЕРНИЙ ТИЖДЕНЬ

Фахівці Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості провели гендерний тиждень для безробітних. Мета заходу – сприяти забезпеченню гендерної рівності і конституційних прав громадян на ринку праці.

Участь у гендерному тижні взяли різні категорії безробітних, у тому числі молодь та жінки. До програми заходів увійшли такі семінари, як: «Презентація навчального закладу ДСЗ (ЦПТО ДСЗ)», «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», «Молодь на ринку праці», «Тренінг», "Презентація роботодавця" та ін.

У ході семінарів говорили про покращення становища жінки, забезпечення рівних із чоловіками можливостей щодо участі в політичному та суспільному житті. Розбиралися в питаннях зайнятості молоді та запобіганні торгівлі людьми.

У заходах гендерного тижня взяли участь 119 чол.

ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ

Сьогодні питання легалізації зайнятості населення та виплати заробітної плати «не в конверті», як ніколи набуло актуальності, адже ні для кого не секрет, що від розміру заробітної плати залежить рівень соціального захисту найманого працівника. Легальна зайнятість, належним чином оформлені трудові відносини між найманим працівником та роботодавцем дають працівникові можливість оформити лікарняний лист, піти у оплачувану відпустку, одержати допомогу у разі отримання травм на виробництві та виплату допомоги по догляду за дитиною, а також можливість в перспективі отримати гідну пенсію.

Здійснюючи господарську діяльність, засновники та керівники підприємств беруть на себе відповідні зобов’язання, які визначаються не тільки у фінансовій відповідальності перед іншими суб’єктами господарювання, органами влади, а й у відповідальності перед найманими працівниками за дотримання державних гарантій у сфері соціально-трудових відносин.

Легалізація трудових відносин, та офіційна заробітна плата – це важливий напрямок тісної співпраці соціальних партнерів та роботодавців. Головною метою служби зайнятості є максимальне поєднання інтересів роботодавців та населення, сприяння легалізації трудових відносин на ринку праці для офіційного працевлаштування шукачів роботи.

З метою інформування про послуги служби зайнятості фахівці Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості залучають роботодавців до співпраці, організовують для них семінари, круглі столи, ярмарки вакансій тощо. Інформація про послуги служби зайнятості, що отримує роботодавець, стає в нагоді на шляху до легалізації трудових відносин.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПАТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ»

З метою співпраці та проведення спільних заходів, направлених на підтримку зайнятості, оперативному доборі та організації професійної підготовки фахівців для підрозділів регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця», в рамках проведення гендерного тижня, 23 жовтня 2019 року у Вовчанській РФ ХОЦЗ відбувся захід «Презентація роботодавця».

Сьогодні питання вільних вакансій за основними залізничними спеціальностями — одне з найзлободенніших для ПАТ «Укрзалізниця»: брак кадрів відчувається в усіх регіональних філіях товариства. Загалом є гостра потреба у фахівцях основних залізничних професій: чергові по станції, електромонтери й електромеханіки СЦБ та зв’язку, оглядачі-ремонтники вагонів, складачі поїздів, приймальники поїздів, слюсарі з ремонту, регулювальники швидкості руху, монтери колії, майстри колії, провідники пасажирських вагонів та інші.

Фахівці профорієнтаційного напрямку Вовчанської РФ ХОЦЗ ознайомили учасників заходу з кадровою потребою підприємства у висококваліфікованих робітниках, які забезпечують безперебійне і якісне перевезення пасажирів та вантажів, з можливістю здобуття робітничої професії та проходження стажування за сприяння ДСЗ. Також передбачено навчання для людей категорії 45+ за рахунок підприємства. У заході прийняли участь 15 безробітних осіб.

Реалії сьогодення говорять про те, що кваліфікований персонал їде працювати до сусідніх країн. Тому, щоб укомплектувати вакансії в нашій державі, фахівці Вовчанської РФ ХОЦЗ звертають увагу на кадрову потребу підприємства у робітниках залізничних професій і випускників навчальних закладів району з метою профілактики легальної зайнятості та уникнення молодіжного безробіття, а також працевлаштування молоді з урахуванням потреб сучасного ринку праці.


ВІТАЛІЙ МІРОШНИК

голова Вовчанської райдержадміністрації