Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Харківщина стала осередком неформальної зустрічі всіх тих, хто хоче змін. Юлія Світлична

У Харкові вп’яте проходить Національна (не)конференція EdCamp Ukraine. Захід об’єднав близько 1000 освітян та експертів з усієї України та ще 20 країн світу.

Цього року магістральною темою (не)конференції стала «Хороша людина. Зрощуємо в Україні».

Звертаючись до присутніх, керівниця області Юлія Світлична передала вітання учасникам заходу від Президента України Володимира Зеленського.

За словами Юлії Світличної, Харківщина стала осередком неформальної зустрічі всіх тих, хто хоче змін.

«Вже 5-й рік поспіль в Харкові проходить (не)конференція EdCamp Ukraine 2019, і нам дуже приємно, що саме Харківщина стала осередком неформальної зустрічі всіх тих, хто хоче змін. Найголовніший аспект (не)конференції - це те, що ініціатива йде знизу, і саме представники освіти ініціюють ті питання і ті зміни, які потрібно втілювати в освіті. Вони проходять через органи державної влади і втілюються у практику. Це є основним – коли ти працюєш для людей, і користь приходить до людей», - підкреслила під час відкриття EdCamp Ukraine-2019 голова ХОДА Юлія Світлична.


Керівниця області зазначила, що впродовж 4 років регіон тримає провідну позицію за якістю та рівнем освіти в Україні.

«Чотири роки поспіль Харківська область є першою в Україні за якістю і рівнем освіти, випереджаючи всі міста і всі області, - сказала Юлія Світлична. - Ми дуже пишаємося нашими вчителями, але для того, щоб не стояти на одному місті, а з кожним роком зберігати цю планку, потрібно навчатися не тільки учням, а й вчителям».

Міністерка освіти та науки України Лілія Гриневич відзначила важливість теми, яку цьогоріч обрано основною під час (не)конференції.

«Дуже важка і складна тема. Тому що тема про те, як зростити хорошу людину – це тема про цінності, - сказала Лілія Гриневич. - У нас традиційно в школі вважалося, що однозначна мета навчання – це передати знання, сьогодні цього недостатньо. Що цікаво, на (не)конференції будуть обговорюватися конкретні інструменти та механізми. Зокрема, буде представлена програма соціально-емоційного розвитку дитини, програма, яка буде пілотуватися у 25 школах України, і навіть будуть представлені для вчителів перші уроки з цієї програми».

5-й, ювілейний, EdCamp Ukraine триватиме 3 дні. У програмі заходу – круглі столи, експертні й учительські сесії, відкриті уроки та різноманітні інтерактиви. Третій день заходу має назву «Після EdCamp» та є набором майстер-класів від стейкхолдерів освіти з різних країн.

Протягом (не)конференції освітяни приділять увагу питанням виховання учнів, збереження та розвитку Нової української школи, початку впровадження SEE Learning в Україні тощо. Також під час заходу презентують результати опитування щодо підвищення кваліфікації педагогів «Навчати і навчатися: як і куди зростати українському вчительству» та звіт за національною апробацією ігрових інструментів для роботи з молоддю у сфері протидії та запобігання корупції.

У перший день EdCamp заплановано встановлення рекорду на підтримку престижу вчительської професії — масштабний флешмоб зі світловими ефектами на площі Конституції в Харкові.

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================