Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Є така професія – Вітчизну захищати

Ситуація на Сході нашої держави ще  раз  нагадала всім нам прислів’я про те, що народ, який не хоче годувати свою армію, годуватиме чужу.  Ця ситуація  стала також дієвим поштовхом до того, щоб держава, а разом з нею і небайдужі люди,  відновлювали  оборонну  міць України, відроджували престиж професії військового.

Нещодавно в рамках проведення профорієнтаційної роботи та військово-патріотичного виховання  районний центр зайнятості організував   для  дітей, які нині перебувають в оздоровчому закладі «Барвінок» цікаву екскурсію до навчального центру  академії Національної гвардії.

Військові люди серйозні і тому до  візиту дітвори поставилися з усією  відповідальністю, і показали  хлопчикам і дівчаткам все те, що  й називається солдатським життям. Дивуватися  дітвора почала ще на спеціалізованій смузі перешкод де проходять  серйозну підготовку  бійці, що входять до складу підрозділів спеціального призначення. У повному бойовому спорядження, а  лише один бронежелет  має вагу понад 10 кілограмів, хлопці вправно і швидко долали всі  перешкоди  демонструючи  відмінну фізичну підготовку. Чесно сказати, дітворі та їх вихователям, які   слідували за бійцями  боковою доріжкою,  навіть  без навантаження важко було  подолати  всю дистанцію. Так, що  можна було зрозуміти  які фізичні навантаження  доводиться долати тим , хто тут тренується.

Після того  як бійці  показово подолали смугу перешкод вони  дозволили всім бажаючим одягти  і бронежелет і захисний шолом і навіть автомат у руках потримати. Ця частина  екскурсійної програми особливо сподобалась дітям і тому черга з бажаючих  похизуватися у справжній солдатській амуніції  вишикувалася солідна.

Не менш емоційно реагували діти  і на  показовий виступ  бійців, які звільняли  умовних заручників  тим більше, що в ролі заручників були  кілька  маленьких вихованців. Показали військові своїм юним гостям і   броньовану та колісну  техніку, яка використовується підрозділами Національної гвардії  при  виконанні  завдань.  Дітей не потрібно було навіть запрошувати  -- вони швидко обліпили БТРи, вправно  пірнаючи в люки  та вивчаючи органи керування  грізними машинами.

Та найбільше задоволення  юні екскурсанти, а особливо хлопці  отримали  від ознайомлення із зразками стрілецької зброї. Військові не лише розповіли  про пістолети ,  автомати та кулемети, а  дозволили  всім бажаючим  потримати їх в руках. Серед  представлених зразків, до речі, була і нова штурмова гвинтівка «Форт» вітчизняного виробництва, яка  нині надходить  у військові частини нашої держави.

Під час свого перебування в учбовому центрі діти побували також на  зустрічі  на яку  особовий склад запросив  учасників миротворчих акцій, які   проходять в рамках ООН. Військовослужбовці та правоохоронці, які  виконували почесну місію в багатьох гарячих точках світу,  розповіли про завдання, які вони виконували зокрема в Іраку та Ліберії, про умови служби та взаємодію з представниками  інших держав.  Приємно, що і далеко за межами нашої держави її  бійці та правоохоронці користуються авторитетом і повагою, адже  є висококласними спеціалістами своєї справи. А це ще одне свідчення того, що  захисники  нашої держави – люди  високопрофесійні.

Зустріч з військовими надовго запам’ятається дітям і можна бути впевненими  що багато, хто  з них  з часом і собі задумається про те, щоб  опанувати професію військового, професію, яка нині стає дуже і дуже престижною.­­

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================