Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

4 серпня відбудеться практичний семінар «Як використовувати експортний та інвестиційний потенціал регіону: можливості та практичні кроки»

Семінар відбудеться 4 серпня в приміщенні Вовчанської районної державної адміністрації за адресою Харківська область, м. Вовчанськ, вул. Леніна, 73, 3 поверх, початок - 9.30, чекаємо всіх, хто зацікавлений у розвитку свого бізнесу.

Вовчанщина, будучи сільськогосподарським районом, має сьогодні всі можливості непогано заробляти на виробництві сільськогосподарської продукції. Реально оцінюючи цей потенціал нашого краю райдержадміністрація робить реальні кроки для того що б допомогти нашим сільгоспвиробникам знайти своє місце на ринках Європи в ролі постачальників якісної та конкурентної продукції. І перспективи тут цілком реальні. Вже більше року Україна має особливий економічний статус, пов'язаний з підписаною угодою про Асоціацію з Європейським Союзом. Відповідно до цього договору, для українських експортерів, в односторонньому порядку були зняті мита на більшість видів продукції і встановлено квоти на безмитне ввезення окремих видів продукції. Проте ці торгові преференції, як показала практика, використовувалися вкрай неефективно.
Так, з 27 позицій сільськогосподарської сировини, за якими були встановлено квоти, повністю були «обрані» лише в малій частині. Так з загальної кількості квот повністю вибрані квоти на мед, пшеницю, виноградний і яблучний сік, крупи. Взагалі нульовими були поставки по 17 товарних позицій, у тому числі: баранина, висівки, крохмаль і ряд інших позицій.
Разом з тим, «саме зараз в українських аграріїв, існує унікальна можливість зайняти ринкові ніші стати самостійними експортерами та операторами сільськогосподарської сировини. В умовах слабкої національної валюти, експортери одержують додаткову конкурентну перевагу за рахунок більш виграшної ціни, за багатьма позиціям внутрішні ціни у валютному еквіваленті на українські продукти вже зараз набагато нижче середньоєвропейських цін.А це значно полегшує пошук покупців. Потрібно долати психологічні та комунікаційні бар'єри і самим ставати експортерами. Саме такий шлях 15 років тому пройшов польський аграрний сектор, який є зараз найбільшим постачальником сільськогосподарської продукції в Євросоюзі».

«У Європейському Союзі близько 900 тисяч юридичних осіб мають статус експортерів, з них більше 800 000 -це компанії, які відносяться до малого і середнього бізнесу.В Україні ж невеликі виробники вкрай рідко стають експортерами. Причини вкрай є банальними: психологічні бар'єри і вкрай низький рівень інформованості про те, як здійснюється зовнішньоекономічна діяльність, що для цього потрібно, як вибудовувати комунікації з потенційними контрагентами. Ми зможемо отримати відчутний результат від можливостей зони вільної економічної торгівлі з ЄС тільки тоді, коли в цей процес включиться малий і середній бізнес.
Саме тому, для того щоб усунути інформаційний вакуум, по ініціативі Вовчанської районної держадміністрації 4 серпня відбудеться практичний семінар «Як використовувати експортний та інвестиційний потенціал регіону: можливості та практичні кроки». На цьому заході експерти-практики, представники українського, польського та ізраїльського бізнесу дадуть відповіді на питання:
- Як можна знайти покупців своєї продукції в ЄС і що для цього потрібно робити?
- Що необхідно для того, щоб побудувати інвестиційно привабливий бізнес і залучити інвестиції?
- Як створити україно-європейський бізнес і отримати доступ до дешевих фінансовим ресурсам?
- Як взяти участь у програмах технічної допомоги, грантів для бізнесу, програмах стажування в ЄС?
Захід дозволить отримати багато корисної та актуальної інформації і підвищить експортну й інвестиційну активність в нашому регіоні.

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================