Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

У Харкові відкрили пам’ятники Героям України Сергію Колодію та Олександру Лавренку

Погруддя встановили на території Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», випускниками якого були загиблі.

У заході, який відбувся в День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, взяли участь родичі загиблих Героїв, учасники АТО (ООС), керівництво та курсанти вишу. Разом із ними пам'ять Сергія Колодія та Олександра Лавренка вшанував заступник голови ХОДА Євгеній Грицьков.

Пам'ятники загиблим синам відкрили матері капітанів Колодія та Лавренка.

Обидва українські воїни загибли в 2014 році. Сергію Колодію було 33 роки. Він – один з «кіборгів», захисників Донецького аеропорту. 28 вересня 2014 року він відбивав атаку ворога, щоб вивести 20 бійців з терміналу С аеропорту. Під час цієї військової операції Сергій Колодій загинув, посмертно йому присвоєно звання Героя України.


Капітан Олександр Лавренко пішов з життя 31 рік. Він загинув у боях за Піски 21 липня 2014 року.  Екіпаж танка, яким командував капітан Лавренко, вразив один з танків, знищив кулеметні розрахунки та 2 автобуси на блокпосту терористів, захопив блокпост та після цього знищив ще 2 мінометні обслуги ворога. Але при подальшому маневруванні, ухиляючись від вогню противника, танкісти натрапили на фугас. Двоє побратимів Олександра Лавренка загибли на місці, а сам капітан був важко поранений, але не допустив захоплення танку, підірвавши себе. Звання Героя України Олександру Лавренку присвоєно посмертно – у 2016 році.

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================