Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Президент зібрав термінову нараду щодо лісових пожеж на Харківщині та Луганщині

У нараді взяв участь голова ХОДА Олексій Кучер. По завершенню заходу за участі Президента України керівник області виїде на місце події.

За останніми даними, площа займання становить 400 гектарів, з них 100 гектарів – верхова пожежа.

В одному з сіл згоріло 8 будинків зі 150. Представники ДСНС повідомили Главі держави, що до гасіння та локалізації вогню залучено необхідну кількість техніки й особового складу. На Луганщині залучили підрозділи Збройних сил.

Організовано сповіщення місцевого населення з метою можливої евакуації, однак люди від неї поки відмовляються.

Попередня причина пожежі – загоряння смітника, з якого через пориви вітру вогонь перекинувся на ліс. Однак правоохоронні органи не виключають версії підпалу. Триває ліквідація пожеж, але ситуація ускладнюється через сильні пориви вітру.Президент України наголосив, що має отримувати оперативну інформацію щодо пожеж і триматиме ситуацію на контролі.

«Вимагаю швидких реакцій на подібні події. У разі потреби ми маємо організувати евакуацію всіх людей, думати насамперед про їхню безпеку. Все має бути зроблено для якнайшвидшої локалізації та гасіння. А також вже маємо думати про виділення фінансування для покриття втрат. Не потім, а вже зараз», – сказав Володимир Зеленський.

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================