Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Новини

Україна домовилася про постачання вакцини від COVID-19 відразу після її появи. Президент

Але зараз протидія коронавірусу триває, наголосив Володимир Зеленський під час проголошення щорічного послання до Верховної Ради про внутрішнє та зовнішнє становище України.

Він зазначив, що з початком поширення коронавірусу в Україні влада вжила жорстких, але ефективних заходів, завдяки чому вдалося зберегти життя тисячам українців та виграти дуже цінний час.

«Ми обирали між двома сценаріями – поганим та ще гіршим. Удар по економіці через карантин чи величезна кількість хворих і померлих. Звісно, ми вибрали перший варіант. Вдалося зберегти життя тисячам українців та виграти дуже цінний час. Бо навіть медичні системи найуспішніших країн були не готовими до коронавірусу, а наша медицина – тим паче», – сказав він.

Глава держави розповів, що на початку пандемії в Україні у державному резерві на полицях були медичні маски, які востаннє закуповувались у 2007 році, і термін їхньої придатності давно минув. Також була зруйнована система лабораторій – їх на той момент було лише п'ять, наразі ж – у десятки разів більше. У країні швидко відновили вертикаль державних санітарних лікарів.

Детальніше

Ми знаходимось у критичній, але контрольованій ситуації. Олексій Кучер

20 жовтня голова ХОДА під час брифінгу повідомив про епідеміологічний стан на території області.

Олексій Кучер зазначив, що на даний час кількість захворілих на COVID-19 в області – майже 30 тисяч осіб (трохи більш ніж 1% від загальної кількості населення).

«Зараз наша область - на 2-му місці за кількістю захворілих в Україні після міста Києва. Станом на 16:00 19 жовтня на стаціонарному лікуванні перебувало 1928 пацієнтів. З них 1023 - у місті Харкові та 905 - в обласних лікарнях. Ми знаходимось у критичній ситуації. Але водночас - контрольованій. Багато критики зараз лунає на нашу адресу, але я хочу сказати, що Харківська область - одна з найбільш підготовлених для боротьби з COVID-19 в Україні», - підкреслив голова ХОДА.

Олексій Кучер відзначив, що з початку пандемії в лікувальних закладах області значно збільшили кількість кисневих точок та концентраторів.

«Коли ми розпочали процеси підрахунків усього необхідного для боротьби з COVID, у нас було 97 кисневих точок та 32 кисневих концентратори. Сьогодні - 874 точки та 194 кисневих концентраторів. Ми найближчім часом плануємо придбати ще 800 концентраторів, фактично 200 точок уже замовлено. До кінця тижня прийде 23, на початок наступного - ще 163», - розповів голова ХОДА.

Детальніше

Ми маємо бути впевнені, що у лікарнях достатньо ліжок з киснем для хворих на COVID-19. Президент

571 млн грн субвенції було перераховано в регіони для забезпечення киснем ліжок в опорних лікарнях, де приймають хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19.

Про це доповіли представники уряду на селекторній нараді щодо запобігання поширенню та подолання наслідків коронавірусу в Україні, що відбулась під головуванням Президента Володимира Зеленського.

Також уряд працює над розгортанням ліжок у немедичних закладах у Києві, Одесі та на Донеччині. Додатково проведено інвентаризацію ліжок інститутів Національної академії медичних наук та лікарень «Укрзалізниці». Міністерство охорони здоров’я розглядає ці ліжка для використання в ургентних ситуаціях.

«Мене турбує високий показник завантаженості ліжок у медичних закладах. Цього місяця Національна служба здоров’я України законтрактувала додатково 23 лікарні. За умови зростання кількості хворих ми маємо бути впевнені, що є достатньо ліжок, забезпечених киснем, у лікарнях», – сказав Глава держави.

Детальніше

На Харківщині проведуть планову перевірку засобів оповіщення населення

Електросирени увімкнуть 21 жовтня о 07:52 та 14:25.

Про це повідомили в Департаменті цивільного захисту ХОДА.

«Уривчасте звучання електросирен означає: «Увага всім!». Почувши звучання, необхідно увімкнути телебачення (UA:Харків) або радіомовлення (дротове або ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. Надалі діяти відповідно до отриманої інформації, - нагадують у департаменті. – Під час планової технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи».

Діагноз COVID-19 підтверджено в 445 жителів області

351 з них – мешканець міста Харкова.

Також діагноз підтвердився у жителів районів області: 19 – Валківського, 18 - Лозівського, 15 – Чугуївського, 8 – Красноградського, 7 - Великобурлуцького, по 5 – Вовчанського та міста Люботина, по 4 – Нововодолазького та Харківського, 3 - Дергачівського, по 1 - Балаклійського, Куп’янського, Коломацького, Шевченківського, Первомайського та Золочівського.

Усього по області зареєстровано 29563 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 5992 хворих одужало, 459 – померло.

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================