Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Державна служба зайнятості

Харківська обласна служба зайнятості пропонує роботодавцям, вимушеним через обмежувальні протиепідемічні заходи скоротити діяльність, до 21 грудня подавати документи на отримання одноразової матеріальної допомоги!

Ця виплата призначена для збереження робочих місць юридичним особам, які використовують найману працю. Основний вид економічної діяльності роботодавців не має входити до «Переліку видів економічної діяльності щодо яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи», визначеного Кабінетом Міністрів України у постанові №1236 від 09.12.2020 року.

Необхідно підготувати такі документи – заяву встановленої форми; копію наказу про скорочення тривалості робочого часу; копію відомостей про найманих працівників, яким призначається допомога, за встановленою формою. Сформований пакет документів можна подати двома способами: у паперовому вигляді безпосередньо до центру зайнятості або надіслати скановані копії на електронну адресу центру зайнятості.

Із детальним порядком надання одноразової допомоги, переліком видів діяльності, зразками документів можна ознайомитись на сайті державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/storinka/odnorazova-materialna-dopomoga!

 

ЯКІ ПРАВОВІ НАСЛІДКИ ВИНИКАЮТЬ ДЛЯ БЕЗРОБІТНОГО У РАЗІ ЙОГО НЕЛЕГАЛЬНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ?

Порядком реєстрації безробітних передбачено, що реєстрація безробітного припиняється з початку зайнятості особи. Під такою зайнятістю мається на увазі, зокрема, працевлаштування за наймом на умовах трудового договору, укладення цивільно-правового договору про виконання робіт чи надання послуг. Реєстрація безробітного припиняється також у разі встановлення факту виконання ним оплачуваної роботи чи надання послуг.

Оптимальним, при працевлаштуванні безробітного, є повідомлення ним безпосередньо центру зайнятості про такий факт. Якщо безробітний працевлаштований за направленням ЦЗ, він подає корінець такого направлення, заповнений роботодавцем. Якщо безробітний працевлаштувався самостійно, він повідомляє про це кар’єрного радника та подає заяву про припинення реєстрації. При цьому вносяться записи до його трудової книжки про припинення виплати допомоги по безробіттю, у разі якщо така виплата ще не закінчилась.

Окрім повідомлення про свій факт працевлаштування самим безробітним, ЦЗ отримує таку інформацію також в результаті розслідування страхових випадків і отримання інформації з персоніфікованої звітності про сплату єдиного внеску. Проходить певний проміжок часу, але в будь-якому випадку така інформація надходить до ЦЗ.

Безробітним рекомендується не допускати одночасного отримання ДБ та працевлаштування і своєчасно інформувати про це ЦЗ.

Якщо така інформація приховується, то безпідставно отриманні кошти будуть стягнуті з безробітного.

У випадку працевлаштування без належного оформлення трудових відносин зрозуміло, що дані персоніфікованого обліку до ЦЗ не надійдуть.

Але, як вже було зазначено, встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи чи надання послуг є підставою для припинення його реєстрації в ЦЗ. Інформація про такі факти, зокрема, може надійти від органів Держпраці, які проводять контрольні заходи щодо легалізації трудових відносин. Тому, якщо такі факти будуть встановлені, безпідставно отриману допомогу по безробіттю також слід буде повернути.

Телефон для довідок Вовчанської районної філії ХОЦЗ 068-196-45-15, (05741) 4-49-96

 

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ СОЛІДАРНОСТІ СТУДЕНТІВ

Сьогоднішнє молоде покоління є досить конкурентоспроможне та проінформоване. Однією із самих прогресивних верств суспільства в усі часи була і залишається молодь. Через безперервний потік інформації вона не боїться ризикувати та змінювати свої інтереси. Молоді люди реалізовують себе у бізнесі, науці, виробництві, у спорті та мистецтві. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь. Міжнародний день солідарності студентів, який відзначається у всьому світі щорічно 17-го листопада, яскраве тому підтвердження.

Сучасний ринок праці потребує кваліфікованих працівників з професійною освітою. Тому в своїй роботі вагому роль служба зайнятості приділяє профорієнтаційній роботі з молоддю.

17 листопада 2020 року фахівцями Вовчанської районої філії ХОЦЗ за допомогою комунікаційного сервісу Skype було проведено профорієнтаційних захід для молоді, яка перебуває на обліку в службі зайнятості.

Учасники заходу ознайомилися:

• з безкоштовними онлайн-курсами на платформах: «Prometheus», «Освітній портал», «Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри», «Дія.Цифрова освіта».

• з можливістю навчання в Харківському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ;

• потребами сучасного ринку праці Харківського регіону.

Фахівці Вовчанської районної філії ДСЗ бажають сучасній молоді завжди бути переможцями, не втрачати дух свободи і впевнено дивитися в завтрашній день!

Телефон для бажаючих взяти участь у вебінарах Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості 068-196-45-15; (05741) 4-49-96 Запрошуємо Вас до співпраці!

ПРОФЕСІЯ – «ПОКОЇВКА»

Професія покоївки популярна ще з давніх часів, коли в багатьох будинках для дотримання чистоти містився цілий штат покоївок. Сучасні фахівці працюють в готелях, пансіонатах та приватних будинках.

Одним з очікуваних результатів роботи покоївки повинно стати створення комфортних умов проживання клієнтів готельного закладу, аби вони почували себе як вдома.

Особливістю готельного господарства є цілодобовий цикл обслуговування, тому можна виділити основні професійні якості якими повинна володіти покоївка: працелюбність, організованість, охайність, висока витривалість, комунікабельність, дипломатичність, здатність справляти гарне враження.

Професію «Покоївки» можна отримати у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (період навчання з 15.12.2020 по 09.03.2021).

По завершенню теоретичного та практичного навчання майбутні покоївки отримують документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації («Покоївка» І розряду).

Телефон для довідок Вовчанської районної філії ХОЦЗ 068-196-45-15, (05741) 4-49-96 Електронна пошта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Запрошуємо бажаючих одержати професію «покоївка» приєднатися до навчальної групи!

 

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЙОМИ ПІД ЧАС ПРОХОДЖЕННЯ СПІВБЕСІДИ

Під час проходження співбесіди, звичайно, ти сподіваєшся на позитивний результат. Але часто буває так: маєш відповідну освіту, досвід, займаєшся саморозвитком… але, на жаль, працювати не запрошують. На думку спадають різні думки-зрадниці, які так і намагаються занизити самооцінку, мовляв, з тобою щось не так. Є декілька психологічних прийомів, які допоможуть вдало пройти співбесіду та отримати роботу мрії.

Налаштуйся на позитив. Від того, з яким настроєм прийдеш на співбесіду, залежить, як тебе сприйматиме рекрутер. Під час розмови будь спокійним, доброзичливим та впевненим у собі. Але пам’ятай, візаві може провокувати тебе на занадто відверту розмову, що стосується особистого життя. Проте таку інформацію краще подавати дозовано – особисте має залишатись особистим. Тут як в анекдоті: «Мухи окремо, котлети окремо».

Особливу увагу приділи своєму зовнішньому вигляду. На співбесіду бажано підібрати одяг в офіційному-діловому стилі. Важливе значення має і колір. Якщо хочеш, щоб тебе сприймали як надійну людину, одягни щось коричневого кольору. Позиціонуєш себе командним гравцем – тоді синій. Чорний колір символізує владу й впевненість. Білий означає довіру, чистоту та чесність. Не варто одягати на співбесіду одяг занадто яскравих кольорів.

Дуже часто на співбесіді використовуються психологічний тиск. Задача такого методу – подивитися на твою реакцію та з’ясувати, наскільки ти врівноважений та можеш опановувати свої емоції. Твоя задача – зберігати спокій і чітко відповідати на запитання.

Сподіваємося, наші поради були цікавими та корисними. Якщо потрібна професійна допомога, завітай Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості. Наші кар’єрні радники неодмінно працевлаштують у найкоротший термін.

Наша адреса: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15. Телефон 4-49-96 або 068-196-45-15.

 

ЯК СПРАВИТИ НАЙКРАЩЕ ВРАЖЕННЯ З ПЕРВИХ ХВИЛИН ПОЧАТКУ СПІВБЕСІДИ?

До співбесіди слід готуватися. Вам можуть поставити різні питання, але є кілька традиційних, відповіді на які можна підготувати заздалегідь. Наприклад:

«Розкажіть про себе?»

«Опишіть ваші досягнення».

«Чому ви пішли з попереднього місця роботи?»

Просто переказувати на співбесіді ваше резюме — не вихід, адже рекрутер вже читав його й отримав основну інформацію про вас з цього документа. У вигляді відповідей на найпоширеніші питання можна підготувати кілька історій, які опишуть ваші досягнення і промахи (вони теж важливі, адже показують, що ви здатні до самоусвідомлення і можете вчитися на власних помилках). Озбройтеся цими історіями перед співбесідою, вони допоможуть випромінювати впевненість з перших хвилин і в результаті краще вибудувати розмову.

Адже співбесіда — це, перш за все, розмова, під час якої роботодавець хоче пізнати вас краще, а ви — ближче познайомитися з компанією і більше дізнатися про посаду.

Припиніть репетиції

Приблизно за день перед співбесідою варто припинити підготовку до неї. Перестаньте повторювати про себе ті відповіді на поширені питання, які ви підготували раніше. Заздалегідь визначтеся з одягом, який збираєтеся вдягти. Розберіться з маршрутом, яким дістанетеся на співбесіду. І видихніть.

Навіть у театрах за день до прем’єри акторам забороняють репетирувати свої ролі, щоб не перевантажувати психіку. Так само варто вчинити й вам.

Нехай у день співбесіди вашим головним завданням буде прибути на співбесіду вчасно та у відмінному настрої.

Прийдіть вчасно

Спізнитися на співбесіду — помилка, яку рекрутеру буде дуже важко пробачити, тому намагайтеся не спізнюватися. А якщо відчуваєте, що не встигнете прибути вчасно, обов’язково повідомте про це.

Але так само недоречно буде прийти сильно заздалегідь. Може трапитися, що до зустрічі з вами у HR-а заплановано співбесіду з іншим шукачем і він не зможе відволіктися, щоб зустріти вас. Або все-таки зустріне, але такий поспіх зіпсує відразу 2 співбесіди: і вашу, й іншого кандидата.

Недоречно приходити за пів години або 20 хвилин до співбесіди, краще — за 5-10.

Будьте привітні з перших секунд

Посміхайтеся і будьте розслаблені відразу ж, як потрапите в офіс. Навіть якщо на вході вас зустрічає не ейчар, а інший співробітник, будьте з ним привітні.

Пам’ятайте, співбесіда починається з першої ж секунди після вашого приходу, адже пізніше ейчар може запитати перше враження про вас у тих колег, які зустрілися вам на ресепшені або в коридорах.

Не переоцінюйте значення події

Співбесіда — не іспит. На ній не буває правильних або неправильних відповідей. Ставтеся до співбесіди простіше: не як до показового виступу, а як до приємної бесіди. Це допоможе перебороти хвилювання і розкритися перед рекрутером, позбавить від напруженої атмосфери під час зустрічі.

Хочете бути гарно підготовленими - запрошуємо взяти участь в семінарах з техніки пошуку роботи "Підготовка до співбесіди з роботодавцем", які проходять щочетверга на базі Вовчанської РФ ХОЦЗ за адресою: м.Вовчанськ вул. 1 Травня,15.

 

5 ЕМОЦІЙ, ЯКІ ПОТРІБНО ВИМКНУТИ НА СПІВБЕСІДІ

 

Успіх на співбесіді багато в чому залежить від вашого настрою. І є емоції, які на джоб-інтерв’ю краще не показувати.

Самовдоволеність

На співбесіді потрібно постати в найкращому світлі, але зайва самовпевненість може підвести вас і перерости в згубну емоцію самовдоволеності. Коли розумієте, що вже готові вигукнути «Так я все можу!» або сказати про колишнє місце роботи «Без мене там все розвалиться», краще пригальмувати. Навіть якщо це правда.

У посиленого нахваляння себе є зворотна сторона — рекрутерові може здатися, що ви не вмієте працювати в команді й ділити славу від добре виконаної роботи з колегами, а в більшості компаній все ж таки віддають перевагу командним гравцям.

Невпевненість / скромність

Ще одна крайність, яка навряд чи допоможе вам під час співбесіди. У більшості випадків рекрутер бачить вас вперше і навряд чи чув про вашу неймовірну скромність. Тому не варто применшувати свій внесок у попередні проєкти або зусилля, які ви доклали, щоб отримати певну навичку. Знайдіть золоту середину між невпевненістю і самовпевненістю, будьте спокійні та розважливі. Підготуйтеся до зустрічі заздалегідь. І відмовтеся від фрази «я не знаю».

Незацікавленість

Ходити на співбесіди для галочки просто тому, що запросили — програшна стратегія.

Ваше почуття незацікавленості в роботі буде дуже важко приховати. Йдучи на співбесіду з настроєм «ну і що ви мені запропонуєте?», ви втрачаєте свій час і забираєте час рекрутера.

Щоб ваше почуття незацікавленості не згубило співбесіду, уважно читайте вакансії, на які відгукуєтесь, уточнюйте деталі про роботу ще під час телефонної розмови з ейчаром і відправляєтесь на інтерв’ю в ті компанії, де точно хотіли б працювати.

Відчай

Коли несподівано втрачаєш роботу, а пошуки нової затягуються, відчувати відчай — нормально. Але йдучи на співбесіду, цю емоцію краще вимкнути. Зазвичай роботодавці шукають в команду людину, яка цінує і поважає не тільки інших, але і себе. Шукач, що «вже готовий на все», може відштовхнути наймача, адже гостре бажання співробітника догодити всім (а саме так ми поводимося, коли нас окутує відчай) в майбутньому негативно позначиться на репутації компанії.

Злість / невдоволення

Вберегтися від дратівливих чинників до або під час співбесіди — важко.

Форс-мажорні ситуації в дорозі, а потім стресові питання від рекрутера кого завгодно можуть вибити з колії. При цьому важливо тримати себе в руках і не піддаватися роздратуванню, не злитися, не виявляти невдоволення.

Потрапили в пробку? Чи не можете знайти офіс? Поставили пляму на сорочці? Просто видихніть і спробуйте не піддаватися паніці та злості на несправедливість життя. А якщо вам неприємне питання на співбесіді, не гарячкуйте, а спокійно скажіть співрозмовнику, чому не готові на нього відповідати.

І ще одне: будь ласка, постарайтеся не проявляти негативу в розповіді про попереднє місце роботи. Навіть якщо ви дуже злі на ексначальника.

Нагадуємо, що у Вовчанській РФ ХОЦЗ, на постійній основі проходять тренінги "Підготовка до співбесіди з роботодавцем". Запрошуємо до участі за адресою: м.Вовчанськ вул. 1 Травня,15. Наш телефон 4-49-96 або 068-196-45-15.

Бажаємо вам успіхів!

ЗА ЯКИХ УМОВ ПРИПИНЯЄТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ У СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ?

 

Відповідно до статті 45 Закону України «Про зайнятість населення» центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного у разі:

1) зайнятості особи;

2) поновлення на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили;

3) подання безробітним особисто письмової заяви про зняття його з реєстрації як безробітного або відмови від її послуг;

4) дворазової відмови від пропонування підходящої роботи, а для безробітного, який вперше шукає роботу та не має професії (спеціальності), дворазової відмови від пропонування проходження професійного навчання;

5) дворазової відмови від пропонування підходящої роботи за професією (спеціальністю), набутою за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції;

6) припинення професійного навчання за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, без поважних причин;

7) невідвідування без поважних причин територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування (наявність поважних причин підтверджується відповідними документами);

8) встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення (виплати) матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг;

9) встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг);

10) набрання законної сили вироком суду про засудження особи до позбавлення волі, обмеження волі, арешту (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням);

11) вступу на навчання за денною формою;

12) призову на строкову військову або альтернативну (невійськову) службу;

13) досягнення особою встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку або призначення пенсії на пільгових умовах, або за вислугу років;

14) подання заяви про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку або тривалістю, визначеною у медичному висновку;

15) смерті безробітного або визнання його за рішенням суду померлим, безвісно відсутнім, недієздатним чи обмежено дієздатним;

16) з дня видачі довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією з висновками про визнання особи нездатною до трудової діяльності;

17) з інших підстав, передбачених порядком реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних.

https://is.gd/5TTOXF

Якщо у вас є питання – телефонуйте. Деталі за номером «гарячої лінії» Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості 068-196-45-15, (05741)-4-49-96.

#ХОЧЕШЗМОЖЕШDOIT,

 

Діти не знають, ким хочуть працювати і чим займатися в майбутньому. За статистикою, 68% закінчують школи, ВНЗ і йдуть працювати не за фахом. Тому що:

• не влаштовують умови праці ;

• зарабітна плата низька;

• работа нудна і забирає багато сил

⠀       Правда в тому, що для хорошого заробітку потрібно вибирати сучасні та затребувані професії. Що чекає вашу дитину в майбутньому, яку професію їй обрати?

⠀       Цікавий та корисний челлендж відеороликів #ХОЧЕШЗМОЖЕШDOIT, який знайомить нас з світом сучасних професій, започатковано державною службою зайнятості. Відеоконтент розроблено та відзнято силами фахівців з профорієнтації регіональних служб зайнятості, аби показати найпривабливіші тонкощі кожної з професій та їх унікальність.

Для тих, хто ще не визначився з майбутньою професією або для тих, хто в сучасних умовах думає змінити рід свого заняття, така інформація зайвою точно не буде.

Ми впевнені: якщо ХОЧЕШ, докладеш зусилля і ЗМОЖЕШ.

А коли визначишся з напрямом – ЗРОБИ ЦЕ!

У відео роликах представлено більше 200 відеороликів за 119 професіями, зокрема: це ролики про баристу, манікюрницю, поліцейського, ветеринара, швачку, піцайоло, пожежного-рятувальника та багато інших.

Переглянути відео ролики можна на ютюб-каналі за посиланням: https://www.youtube.com/.../UCovhzi70dLAMg22u3el5KFA/videos

А також не забудьте скористатися безкоштовними онлайн платформами державної служби зайнятості, на яких можна здійснити безкоштовне комплексне профорієнтаційне тестування осіб віком від 14 років "Моя професія: консультаційна мережа" (myprofession.com.ua) і вже дуже скоро ваша дитина скаже Вам "Спасибі!"

Більш детальну інформацію як зробити правильний вибір, визначитися з майбутньою професією та про можливість навчання в Харківському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ Ви зможете у фахівців Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1Травня,15 або за 068-196-45-15, (05741)-4-49-96.

ЧОГО НЕ ВАРТО РОБИТИ НА СПІВБЕСІДІ?

Перед співбесідою може здатися, що ви готові до будь-яких запитань, про стрес нема і мови, але прикрі помилки можуть все зіпсувати.

Головна помилка — говорити про те, про що говорити не варто. Роботодавець дійсно хоче дізнатися про кандидата більше, але ви можете вважати важливими різні речі. Чого не варто робити на інтерв’ю?

1) Розповідати про особисті проблеми

Наймача навряд чи цікавить стан здоров’я вашої матері чи причина, з якої вас покинув хлопець чи дівчина. Співбесіда — не розмова з психологом, пам’ятайте про це.

2) Перебивати

Добре, коли вам є про що розповісти і легко одразу підібрати слова. Але не варто вставляти репліки щоразу, коли починає говорити роботодавець.

3) Брехати

Банально, але суттєво. Маленька брехня так чи інакше проявить себе. Ви легко забудете за кілька місяців про те, що говорили, і це може зіграти з вами злий жарт. Особливо не варто брехати про рівень зарплати чи успіхи на попередньому місці роботи.

4) Бути зарозумілим

Прояви снобізму вам можуть пробачити у колі друзів, але точно не на співбесіді. Елементарне нерозуміння контексту розмови і награність одразу викличуть роздратування у співрозмовника.

5) Мовчати

Надто короткі відповіді і періодичне мовчання є сигналом про те, що кандидат не вміє презентувати себе. Останнє, чого прагне роботодавець, це витягувати з вас кожне слово.

ПРОФЕСІЯ ЛИЦЮВАЛЬНИКА-ПЛИТОЧНИКА

Професія лицювальника-плиточника має давню історію. У стародавньому Єгипті збереглися справжні шедеври будівництва пірамід, серед яких найкраще збереглася піраміда фараона Хеопса, що була збудована близько 2600 років до нашої ери. За літописом, піраміду увінчала висічена з червоного граніту верхівка, яка не збереглася. Збереглися лише частково лицювальні плитки з білого вапняку.

Але впродовж віків і більш за все, під впливом науково – технічного прогресу професія «лицювальника-плиточника» зазнала багато змін. З’явилися нові машини і механізми, впроваджуються все більш прогресивні оздоблювальні матеріали, сучасні розчини для скріплювання плиток, розроблених на основі нових технологій.

Професія має високе суспільно-економічне значення, розповсюджена як в містах, так і сільській місцевості. Лицювальник-плиточник облицьовує плиткою стіни будинків, опори мостів тощо, а також внутрішні приміщення. Для цього готує розчини, очищає поверхні, ріже плитку за розмірами. Може виконувати укладання килимової кераміки. Ремонтує облицювальні поверхні.

Професія лицювальник-плиточник в наш час стала найпопулярнішою серед усіх будівельних професій. Робітники-плиточники завжди потрібні як в державних будівельних компаніях, так і в приватних. Важливо і те, що, здобувши цю професію, ви завжди зможете власними силами переобладнати свій будинок на свій розсуд і на свій смак.

Основна робота плиточника – облицювання плиткою стін та підлоги будинків. Кваліфікований лицювальник-плиточник повинен знати види матеріалів, використовуваних при облицюванні, способи розмітки і розбивки горизонтальних, вертикальних і криволінійних поверхонь, способи установлення та кріплення фасонних і прямих плиток, правила ремонту і заміни плиткового покриття. Представники цієї професії повинні мати хороший лінійний окомір, точну зорово-рухову координацію (на рівні рухів рук.

Харківський центр професійно-технічної освіти ДСЗ запрошує на професійне навчання бажаючих здобути професію «лицювальник-плиточник». Навчання для зареєстрованих безробітних безкоштовне, у разі потреби надається гуртожиток або компенсується вартість проїзду.

Строки навчання: з 22.12.2020 р. по 02.06.2021 р.

За детальною інформацією звертайтесь до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1Травня,15 або за (05741)-4-49-96.

ЯКІ ВИДИ СПІВБЕСІД ІСНУЮТЬ?

Співбесіда з роботодавцем – це важливий етап, від рівня підготовки до якого залежить успіх вашого працевлаштування! Отже, які ж види співбесід існують?

Попередня співбесіда – спілкування з роботодавцем телефоном з метою первинного виявлення відповідності претендента вимогам вакансії.

Перша та друга співбесіди. Відмінність полягає в тому, що перша співбесіда проходить з представником відділу кадрів або агентства з набору персоналу, її мета така ж, як і попередньої співбесіди. Під час другої – безпосередньо з тим, хто приймає остаточне рішення щодо працевлаштування.

Співбесіда за участю комісії – колективне проведення співбесіди, яке, як правило, використовується корпораціями, органами державної служби (наприклад, конкурсна комісія).

Групова співбесіда. Цей вид співбесіди практикують деякі компанії для відбору одного або декількох працівників з групи претендентів.

Як правило співбесіда проходить у формі інтерв’ю:

1) Біографічне інтерв’ю – з’ясування біографічних даних, етапів професійного та особистісного становлення (наприклад, питання типу: «Де Ви навчалися? Де народилися ваші батьки?»).

2) Кейс-інтерв’ю – пропонується розв’язати «реальну» виробничу ситуацію і означити шляхи її вирішення.

3) Телефонне інтерв’ю – спілкування з роботодавцем або з менеджерем з підбору персоналу по телефону з метою первинного виявлення відповідності претендента вимогам вакансії.

4) Стресове (провокаційне) інтерв’ю – переконатися у стресостійкості кандидата, перевірити наявність у кандидата уміння змінювати свою поведінку в нестандартних ситуаціях. Наприклад, демонстрація байдужості до претендента або питання типу: «А чому це ви так одяглися?».

5) Проєктивне інтерв’ю (наприклад, питання типу: «Як ви гадаєте, чому люди запізнюються на роботу?» – проекція на інших людей. А насправді роботодавець дізнається інформацію про вас. Як варіант правильної відповіді: «Це означає, що ці люди неправильно спланували свій час» або «Через форс-мажор, непередбачувану подію, ситуацію тощо»).

6) Інтерв’ю за компетенціями (перевірка за блоком компетенцій: лідерство, ініціативність, уміння працювати у команді, планування, гнучкість, комунікації, орієнтація на досягнення результатів тощо. Питання ставляться по черзі за кожною компетенцією. Наприклад, питання: «Як ви поводитеся у стресових ситуаціях?», «Наведіть приклади з вашого життя, коли вам необхідно було за короткий час виконати якесь складне завдання».

7) Розмова ні про що – вид співбесіди, під час якої ставляться питання типу: «Так приємно з вами розмовляти. Де ви відпочивали? Як ви відпочивали?» (Можливі інші теми: відпочинок, батьки й діти, хобі, домашні тварини тощо).

Запрошуємо взяти участь у семінарах з техніки пошуку роботи «Підготовка до співбесіди з роботодавцем», які щочетверга проводять спеціалісти Вовчанської районної філії ХОЦЗ за адресою: м.Вовчанськ вул.1 Травня,15. Контактні телефони: 068-1964515, (05741) 44996.

ЯК НЕ ПІДАВАТИСЯ ПАНІЦІ ПІД ЧАС ПОШУКУ РОБОТИ?

Зберігати спокій вкрай важливо у будь-якій ситуації, особливо під час працевлаштування. Тому скористайтеся поради, що допоможуть почуватися впевнено.

Спланований день

Ви повинні виробити чіткий розпорядок дня та дотримуватися його.

«А що, якщо…?»

У стресових ситуаціях важко зупинити потік думок та перестати обдумувати найгірші сценарії розвитку подій. Але варто побороти це.

Спілкування

Коли ви опинилися в полоні хвилювань від тривалого пошуку роботи, не варто залишатися там наодинці надовго. Не припиняйте спілкування зі своїми друзями та колишніми колегами.

Кінцева мета

Коли вже виникає бажання опустити руки і залишитися безробітнім на все життя, згадайте про кінцеву мету.

Кінець світу скасовується

Якщо кожну свою невдачу ви сприймаєте як катастрофу, то зберігати спокій під час тривалого пошуку роботи стає важче. Вам необхідно змінити своє ставлення до поразок і сприймати їх лише як проміжний етап на шляху до досягнення кінцевої мети.

Здоровий сон

Для мінімізації згубного впливу стресу особливо важливо висипатися. Під час повноцінного сну мозок перезавантажується та відгороджує вас від негативу минулого дня.

Запрошуємо взяти участь у семінарах з техніки пошуку роботи «Підготовка до співбесіди з роботодавцем», які щочетверга проводять спеціалісти Вовчанської районної філії ХОЦЗ за адресою: м.Вовчанськ вул.1 Травня,15. Контактні телефони: 068-1964515, (05741) 44996

Бережіть своє здоров'я!

ТЕЛЕФОННА РОЗМОВА З РОБОТОДАВЦЕМ

Пропонуємо вам ознайомитися зі списком перевірених лайфхаків для телефонної розмови з HR-менеджером.

1. Ведіть записи

Щоб питання роботодавця не застали вас зненацька, до телефонної розмови варто підготуватися. Ведіть записи про всі вакансії, на які відгукуєтеся, — якщо вам зателефонують щодо однієї з них, ви зможете просто відкрити потрібну сторінку блокнота й освіжити в пам’яті пропозицію. Також додайте в записи питання, які у вас залишилися.

А по ходу самої розмови з рекрутером можна буде додавати основні його моменти в замітки — щоб через хвилювання під час бесіди нічого не стерлося з пам’яті.

2. Резюме — під рукою

Впевнені, ви вже скористалися нашими попередніми порадами та оновили резюме перед пошуками роботи, новий варіант ще свіжий у пам’яті. Однак, коли лунає дзвінок або ви чуєте перший гудок, поки самі набираєте номер телефону роботодавця, хвилювання не уникнути. Щоб нічого не забути і не мурмотіти у відповідь на питання рекрутера, тримайте своє резюме в зоні швидкого доступу. Можна відкрити документ на комп’ютері або роздрукувати файл і залишити на робочому столі.

3. Спілкуйтеся наодинці

У вакансії сказано: «Зателефонуйте за цим номером», — і ви так і робите? Надходить дзвінок з невідомого номера? В обох цих випадках краще зробити так, щоб під час розмови вас нічого не відволікало від майбутньої розмови. Вимкніть телевізор, попросіть присутніх не шуміти, а краще вийдіть до іншої кімнати, де вам ніщо і ніхто не завадить.

4. «Вам зручно говорити?»

До цього питання зобов’язують самі традиції ділового спілкування. Якщо ви самі телефонуєте до компанії, то перш ніж починати розмову, поставте його. Якщо людина на іншому кінці дроту на цей момент зайнята, а ви одразу вивалите на неї всю інформацію про себе і вакансію, яка вас зацікавила, великий шанс, що вас вважатимуть невихованим шукачем і вже не перетелефонують.

Якщо вам дзвонять, коли ви зайняті, то на питання «Вам зручно?» краще просити передзвонити тоді, коли від розмови нічого не буде відволікати. Назвіть чіткий час, за який ви будете вільні, за 15 хвилин чи півгодини. Або запропонуйте перетелефонувати роботодавцю самостійно.

5. Запам’ятайте ім’я співрозмовника

Щоб уникнути незручних моментів, коли в кінці розмови HR-менеджер пропонує: «Приходьте завтра на співбесіду, на ресепшені запитаєте мене», — а ви забули ім’я співрозмовника, постарайтеся на початку розмови запам’ятати, а краще записати в тому самому блокноті ім’я. Крім того, якщо в ході розмови ви будете називати співрозмовника на ім’я, це добре вплине на перше враження про вас (тільки не переборщіть).

А якщо ви все-таки не запам’ятали ім’я, не соромтеся — виберіть слушний момент і перепитайте.

6. Не соромтеся ставити питання

Інформацію, яка залишилася незрозумілою з вакансії, можна отримати з телефонної розмови. Питання, які ви записали раніше (за порадою з першого пункту), можна озвучити, коли співрозмовник надасть вам таку можливість — зазвичай це відбувається в кінці розмови.

Не соромтеся запитувати — це не відлякає роботодавця, а навпаки, покаже йому вашу зацікавленість у роботі й допоможе викрити сумнівні пропозиції. Також, якщо ви залишилися задоволені розмовою, а рекрутер не розповів, як діяти далі, — про це можна запитати, можливо, співрозмовник просто забув дати вам подальші інструкції.

Відпрацювати практичні навички ведення телефонної розмови Ви можете, взявши участь у семінарах з техніки пошуку роботи, які проводять спеціалісти Вовчанської районна філія ХОЦЗ. Якщо Вас зацікавила дана пропозиція - зверніться до свого кар'єрного радника за тел. 068-196-45-15, (05741) 4-49-96.

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

З метою інформування про легальні трудові відносини фахівці Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості залучають роботодавців до участі в різних заходах. Інформація, що отримують роботодавці під час таких заходів, стає в нагоді на шляху до детенізації ринку праці.

Так з 01.11.2020 року представниками Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості було проведено 19 таких заходів для роботодавців району, що здійснюють діяльність у сферах транспорту та кур'єрської діяльності. Це і тематичний семінар "Легалізація зайнятості – крок на зустріч Вашим працівникам (у тому числі інвалідам)", і робочі зустрічі, і телефонні співбесіди. В заходах взяли участь 23 представника роботодавців.

Під час заходів насамперед були розглянуті питання легалізації трудових відносин та неприпустимості допуску до роботи працівників без трудових договорів. Роботодавцям була надана інформація про необхідність дотримання вимог трудового законодавства України.

Ні для кого не є таємницею, що саме роботодавець сприяє зменшенню соціальної напруги в суспільстві; збільшенню надходжень до бюджету; розвитку економіки країни тільки тоді, коли оформлює трудові відносини з найманими працівниками належним чином.

ЯК НАВАЖИТИСЯ НА ЗМІНУ РОБОТИ?

Низька оплата праці, прикрий бос, нестерпні колеги, численні обов’язки, які не відповідають розміру фінансової винагороди, – усе це ознаки того, що пора щось змінювати. І тут все очевидно. А як діяти, якщо і керівник непоганий, і зарплата хороша, але при цьому робота дратує, не приносить задоволення, вимотує і призводить до депресії?

Трудова діяльність – важлива частина життя кожного з нас і їй ми присвячуємо третину свого часу. Тому зважитися змінити місце праці буває доволі складно, особливо, коли за плечами – солідний стаж. Якщо ж бракує рішучості, а робота стала огидною, варто ретельно проаналізувати ситуацію, описати всі переваги і недоліки. Мінусів надто багато і вони істотні? У такому випадку, зміна колективу піде тільки на користь.

З чого стартувати? Не слід відразу кидати заяву про звільнення на стіл керівнику. Краще почати з маленьких кроків: вирішити, чи хочете цілком змінити сферу діяльності, прагнете знайти нове робоче місце чи мрієте розширити звичні функції.

Якщо просто не підходить місце праці, треба підготувати і розіслати резюме, пошукати аналогічну посаду. Коли ж йдеться про розширення спектру обов’язків, доведеться вчитися чогось нового: пройти курси, записатися на тренінги, послухати додаткові лекції.

Вам необхідна допомога фахівців – зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м.Вовчанськ вул. 1 Травня,15 або за тел. 068-196-45-15, (05741) 4-49-96, наша електронна пошта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ У ГРУДНІ 2020!

Увага! У грудні 2020 року у Харківському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості відбудеться посадка навчальних груп за наступними професіями:

Верстатник широкого профілю, термін навчання – 8,5 місяців.

Покоївка, термін навчання – 3 місяці.

Лицювальник-плиточник, термін навчання – 5,5 місяців.

Навчання відбувається за адресою: Харківська обл., м. Дергачі, вул. Наукова,1. У разі потреби слухачі будуть забезпечені гуртожитком.

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефонами Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості 4-49-96 або 068-196-45-15.

ЯК ВІДНОВИТИ КАР’ЄРУ ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ?

Безліч людей стикаються зі стресом у разі повернення на роботу після перерви. Тим паче, коли йдеться  не про щорічну відпустку, а про тривалий період неактивності, скажімо, викликаний військовою службою або необхідністю доглядати за дітьми. Відновлення кар’єри вимагає значних емоційних зусиль. Проте, розклавши це завдання на окремі питання, подолати цей етап буде простіше.

1. Чітко опишіть роботу, яку шукаєте. Не просто занурюйтесь у пошук на вебсайтах, що оприлюднюють вакансії. Натомість знайдіть час, щоб обміркувати, що ви хочете: який тип роботи буде виконуватись і приносити задоволення? Чи плануєте займатися такою роботою, як колись,  чи хочете спробувати щось інше? Плюс, подумайте про свою перерву в кар’єрі. Ви маєте нові навички, пішли добровольцем чи брали уроки англійської/іспанської? Навіть якщо ви активно не працювали, ви можете розказати про вагомі досягнення, про які слід згадати під час співбесід або додати до свого резюме.

2. Оновіть свої навички та знання. Якщо з моменту вашої роботи минуло досить багато часу, вам доведеться оновити базові знання. Професійні сайти дозволяють бути в курсі основних подій та встигати за вимогами сьогодення. Під час своїх галузевих досліджень ви можете виявити, що існує цілий  світ професійного сленгу (зокрема, стрімко оновлюється професійна термінологія у галузі ІТ, HR-менеджменту). Освіжіть свої навички перед тим, як виходити на співбесіди чи розсилати супровідні листи – це допоможе вам почуватись більш впевнено як кандидат. Фахівці радять розглянути такі засоби, як проходження курсів, набуття навичок при роботі на волонтерських засадах, прочитання інформаційних бюлетенів.

3. Якісно доповніть резюме й приготуйтесь до співбесіди. Скільки часу минуло відтоді, як ви востаннє подали заявку на роботу? Якщо це важко згадати, можливо, вам доведеться оновити своє резюме (і профілі в соцмережах теж). Оновлюючи своє резюме, розгляньте можливість вибору функціональної версії, а не хронологічної – це може допомогти усунути розбіжність у вашій історії зайнятості. Далі вам доведеться приготуватися до проведення співбесіди – це означає переглянути свої відповіді на поширені запитання під час зустрічі з рекрутером. Якщо у вас була велика перерва, вам, ймовірно, доведеться обговорити це у своєму супровідному листі, а також під час співбесід . Незалежно від причини вашої тривалої відпустки, коротко розкажіть про це. Підійде просте речення. Спробуйте: «Я витратив час на догляд за хворим родичем» або «Останні кілька років я провела в декретній відпустці».

Бажаємо, щоб кожен період у вашому житті змінював вас на краще, а перерви в кар’єрі не заважали рухатися вперед!

Вам необхідна допомога фахівців – зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м.Вовчанськ вул. 1 Травня,15 або за тел. 068-196-45-15, (05741) 4-49-96, наша електронна пошта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

РОБОТОДАВЦІ! ЗАПРОШУЄМО ВАС ДО УЧАСТІ У СЕМІНАРАХ!

Представниками Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості, на постійній основі, з використанням дистанційних форм комунікації, проводяться семінари на тему: "Легалізація зайнятості – крок на зустріч Вашим працівникам (у тому числі інвалідам)". У листопаді на такий семінар були запрошені  роботодавці району, що здійснюють діяльність у сферах транспорту та кур'єрської діяльності.

Під час заходу були розглянуті питання детенізації ринку праці та неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Учасникам була надана інформація про необхідність дотримання вимог законів України «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Кодексу законів про працю України, «Про оплату праці». Також працедавців було проінформовано про наслідки найму працівників без оформлення трудових відносин та дотримання законодавчих вимог щодо укладання трудового договору з найманими працівниками в перший робочий день.

ПЕРСОНАЛЬНИЙ КАБІНЕТ БЕЗРОБІТНОГО

Зареєстровані в службі зайнятості безробітні часто запитують: «Як зареєструвати особистий кабінет, щоб бачити інформацію про вакансії, семінари та нарахування допомоги по безробіттю»?

Відповідаємо

Потрібно зайти на наш сайт www.dcz.gov.ua та натиснути жовту кнопку «Персональний кабінет» https://cutt.ly/7t99xoD

Уважно прочитати інструкцію та послідовно виконати дії, які в ній прописані https://cutt.ly/yt99nm6

Якщо ви все зробили правильно, автоматично буде створено обліковий запис.

Це лише перший етап реєстрації. Поки що у вас обмежений доступ до даних, які мають відображатися в кабінеті.

Далі потрібно зв’язатися з вашим кар’єрним радником. Він внесе в систему унікальний логін, пароль, а також електронну адресу, і лише тоді в персональному кабінеті відображатимуться розділи: «Взаємодія зі службою зайнятості», «Інформація для пошуку роботи», «Відвідування ЦЗ, отримані послуги», «Семінари та масові заходи», «Нарахування та виплати», «Направлення на працевлаштування», «Профнавчання».

Телефон для довідок Вовчанської районної філії ХОЦЗ 068-196-45-15, (05741) 4-49-96 Електронна пошта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

 

ФОРМУЛА УСПІШНОГО ПРОФЕСІЙНОГО ВИБОРУ

«ХОЧУ – МОЖУ – ТРЕБА»

«ХОЧУ» - це бажання виконувати конкретну роботу, інтерес до неї, захопленість, спрямованість на цю діяльність. Інтерес допомагає розкрити здібності, подолати перепони на шляху до мети. На формування інтересів впливає навколишнє середовище, виховання і освіта. Інтерес формується в реальній справі — поки не спробуєш, не зрозумієш, твоє це чи ні. Тому намагайтеся спробувати себе в різних видах діяльності — спорті, літературі, мистецтві, науці – в тому об'ємі і на тому рівні, на якому це можливо в шкільних секціях, музичних школах і т.п. Всі значні професійні досягнення виросли з інтересів, які за сприятливих умов розвинулися в схильності. А схильність — це перший крок до “можу”.

«МОЖУ» - це діяльність, яка Вам під силу, відповідає рівню Ваших знань, умінь, стану здоров'я, здібностей. Кожна людина від народження має особливості будови тіла, органів чуття і мозку. Ці особливості ще називають “ задатками ”, тобто наперед даними від природи якостями. До них відносять силу, врівноваженість і рухливість нервових процесів, швидкість і точність реакції, природжені особливості зору і слуху. Хороша пам'ять і увага, можуть бути дані людині від природи, але їх можна і розвинути спеціальними вправами. На підставі одних і тих же природних якостей виникають різні здібності. Здібності — це індивідуально-психологічні особливості людини. Отже, «Можу» – значить, володію ресурсами, необхідними для того, щоб стати професіоналом.

«ТРЕБА» - це потреба суспільства в працівниках даного профілю. Визначається попитом на ринку праці і готовністю працедавців платити гідну заробітну плату. Ринок праці, або ринок робочої сили – це система соціально-економічних взаємин між працедавцями і тими, хто шукає роботу. Людину, що шукає роботу, можна вважати продавцем, тому що вона пропонує себе як професіонала тому, хто готовий платити за її роботу. Працедавця в цій ситуації можна розглядати як покупця, який вибирає відповідного фахівця для ведення виробничої, комерційної або іншої діяльності. Ці відносини рівноправні, хоча кожна сторона переслідує свої цілі. Якщо цілі співпадають, тобто робота влаштовує фахівця, а фахівець – працедавця, то в результаті задоволені обидві сторони.

Скористайтеся цими рекомендаціями! Проаналізуйте всі три компоненти, кожен з яких дуже важливий, ознайомтесь з світом професій і Ваш вибір буде правильний! Адреса безкоштовного сервісу з он-лайн тестування:http://profi.dcz.gov.ua.

За детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня,15, тел.(05741) 4-49-96, 068-196-45-15 або через електронну пошту Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

ПОСЛУГИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ДЛЯ ОСІБ, ЗАСУДЖЕНИХ ДО ПОКАРАНЬ

Фахівці Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості (далі – Вовчанської районної філії ХОЦЗ) щомісячно проводять інформаційні вебінари з питань реєстрації в службі зайнятості в умовах карантину для осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, які мають намір найближчим часом звернутися до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні.

У ході скайп-зустрічей з фахівцями Вовчанської районної філії ХОЦЗ, що відбуваються у Вовчанському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» у Харківській області, учасники дізнаються про права та обов’язки безробітних осіб. Детально обговорюються сучасні послуги служби зайнятості та можливості їх дистанційного отримання за допомогою сучасних електронних сервісів.

Представники Вовчанської районної філії ХОЦЗ ознайомлюють слухачів вебінарів з Освітнім порталом та Профорієнтаційною платформою державної служби зайнятості, завдяки яким безробітні можуть підвищити конкурентоспроможність та реалізуватися у професії.

5 РЕЧЕЙ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТРУДОВІ КНИЖКИ

Світ стрімко діджиталізується, тому на порядку денному – перехід від паперових до електронних трудових книжок. Поки що паперова трудова книжка залишається основним  документом   про   трудову діяльність працівника і вона ж уможливлює реалізацію певних його прав. Та незалежно від того, в якій формі фіксуватиметься трудовий шлях людини, деякі правила діятимуть і в подальшому. Зрозуміти значення цього документу для працівника дозволяє «Інструкція  про  порядок ведення трудових книжок працівників», що затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту № 58 від 29.07.93 р. (далі – Інструкція). Звернімо увагу на деякі гарантії, пов’язані з веденням трудових книжок:

1. Внесення запису до трудової книжки – елемент оформлення трудових відносин.

Трудові  книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємствах,  в установах,  організаціях усіх форм власності або у фізичної особи понад 5 днів, у тому числі осіб,  які  є співвласниками (власниками) підприємств,  селянських (фермерських) господарств,  сезонних і тимчасових  працівників,  а також  позаштатних  працівників  за  умови,  якщо  вони підлягають державному  соціальному  страхуванню (пункт 1.1 Інструкції). Без трудової книжки приймаються на роботу тільки ті особи, які працевлаштовуються вперше (п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1993 р. № 301 «Про трудові книжки працівників»).  Працівникам, що стають на роботу вперше, трудова книжка оформляється не пізніше 5 днів з дати прийняття на роботу. Запис відомостей про роботу  за  сумісництвом  провадиться  за  бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом.

2. Трудова книжка фіксує всі професійні здобутки працівника.

До трудової книжки вносяться, зокрема, відомості про роботу,  переведення на іншу  постійну  роботу, звільнення; відомості про нагородження  і  заохочення:  про  нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх  у  роботі  та  інші  заохочення   відповідно   до   чинного законодавства України; відомості про  відкриття,  на   які   видані   дипломи,   про винаходи   і   раціоналізаторські  пропозиції  та  про виплачені у зв'язку з цим винагороди (пункт 2.2 Інструкції). Відомості про стягнення до трудової книжки не заносяться.

3. Трудова книжка додатково сприяє реалізації права на пенсію.

Нині Пенсійний фонд України веде електронний Реєстр застрахованих осіб. Проте законодавство встановлює додаткові гарантії, що пов’язані з наявністю страхового стажу. Якщо працівник має право на  пенсію  за  віком  на  пільгових умовах, запис  у  трудовій  книжці  робиться  на  підставі наказу, виданого за  результатами  атестації   робочих   місць,   і має відповідати найменуванню   Списків  виробництв,  робіт,  професій, посад і   показників,   що   дають   право  на  пільгове  пенсійне забезпечення. Це передбачає пункт 2.14 Інструкції.

4. Видача й заповнення трудової книжки має важливе значення при звільненні.

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок (ст.47 Кодексу законів про працю України). Відповідно до ст. 235 КЗпП України, якщо неправильне формулювання причини звільнення в трудовій книжці перешкоджало подальшому працевлаштуванню працівника, орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату йому середнього заробітку за час вимушеного прогулу. У разі затримки видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Слід нагадати, що у справах про звільнення працівник може звернутися до суду з позовом у місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки (ст. 233 КЗпП). Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то власник або  уповноважений  ним  орган  у  цей  день надсилає йому поштове повідомлення  із  повідомленням про  необхідність  отримання трудової книжки. Пересилання трудової книжки поштою з доставкою  на  зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника (п. 4.2 Інструкції).

5. Трудова книжка забезпечує отримання послуг у період безробіття.

Для отримання статусу зареєстрованого безробітного особа, яка шукає роботу, серед інших документів, подає до центру зайнятості трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості). Зареєстрований безробітний зобов’язаний під час кожного відвідування центру зайнятості мати з собою трудову книжку та документ, що посвідчує особу. Це передбачає Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, що затверджений Постановою КМУ №792 від 19 вересня 2018 р. У трудовій книжці безробітного посадова особа центру зайнятості робить запис про початок, поновлення, скорочення та припинення виплати допомоги по безробіттю. У разі припинення виплати допомоги по безробіттю всі записи, внесені до трудової книжки особи, засвідчуються особистим підписом посадової особи та печаткою центру зайнятості (Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затв. Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06.04.2020  № 624).

За детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня,15, тел.(05741) 4-49-96, 068-196-45-15 або через електронну пошту Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

 

ШАНОВНІ ШУКАЧІ РОБОТИ!

Вовчанська районна філія Харківського обласного центру зайнятості звертає увагу, що у період карантину щоденно о 9-00 та 10-00 годині фахівці служби зайнятості проводять комбінований «Інформаційний вебінар» із загальних питань зайнятості (за допомогою Skype)

Під час заходу слухачі знайомляться з:

-сучасним комплексом соціальних послуг державної служби зайнятості, зокрема електронними сервісами ДСЗ;

-перевагами легальної зайнятості;

-з навчальними програмами на освітніх онлайн-платформах ДСЗ; -

-зі шляхами запобігання дискримінації та гендерній нерівності при працевлаштуванні, загрозами нелегальної трудової міграції;

та стан регіонального ринку праці;-інформацією про актуальні вакансії

-особливостями обслуговування відвідувачів служби зайнятості в умовах адаптивного карантину та після його зняття.

Вебінар допомагає громадянам швидко зорієнтуватися на ринку праці та визначити шляхи подальшого працевлаштування, у тому числі після проходження професійного навчання.

За детальною інформацією звертайтеся до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за телефоном (057 41) 4-49-96, 068-196-45-15 або через електронну пошту Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ У ЛИСТОПАДІ!

Вовчанська районна філія Харківського обласного центру зайнятості запрошує усіх бажаючих у листопаді 2020 року набути професії, затребувані на ринку праці:

• Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва" категорія А1 (02.11.2020 - 23.03.2021)

• Штукатур (05.11.2020 - 02.03.2021)

• Токар (16.11.2020 – 06.05.2021)

• Муляр (18.11.2020 – 05.04.2021)

Навчання слухачів проводить Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за адресою: м. Дергачі, вул. Наукова, 1

За більш детальною інформацією просимо звертатися до Вовчанської районної філії ХОЦЗ за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня,15, тел.(05741) 4-49-96, 068-196-45-15

ОСОБЛИВОСТІ ПОШУКУ РОБОТИ У ПЕРІОД КАРАТНИНУ

Період карантину змушує нас змінити свою стандартну поведінку, звички та плани.

Достеменно відомо лише те, що нам усім буде потрібна робота. Знаємо, що пересічні українці й українки не з тих, хто чекатиме, що після карантину станеться диво.

Перший крок для успішного пошуку роботи - написання резюме. Пропонуємо прості поради, як зробити його інформативним і з "родзинкою".

Будьте оригінальними, але в рамках. Джазмени, які стали гуру імпровізації, довго вивчали ази музичної теорії та прийняті стандарти. Якщо ви ставите за мету вразити своєю оригінальністю, то зважайте на наявні тут шаблони. Гарно структурований документ, без орфографічних помилок - це те, що чекають роботодавці. Пам'ятайте, що у вас не буде другого шансу справити перше враження.

Зрозумійте очікування роботодавців. Подивіться, кого саме шукають наймачі - галузі, професії, навички. Зайдіть на сайти тих роботодавців, у яких ви прагнете знайти роботу та подивіться, кого ж шукають вони. Оцініть свої здобутки та компетенції очима роботодавця. Ознайомлення з картиною ринку праці підкаже, як "намалювати" свій портрет, щоб він був цікавим саме конкретним роботодавцям. Напевно, варто ще раз згадати, що в нинішній кризовий момент потрібні працівники у сфері логістики, медицини та інформаційних технологій

За допомогою у пошуках роботи Ви можете звернутися до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою : м. Вовчанськ, вул.. 1 Травня, 15, або за телефоном 4-49-96 чи 068-196-45-15.

ЯК ОТРИМАТИ ВАУЧЕР НА НАВЧАННЯ?

Вовчанська районна філія Харківського обласного центру зайнятості повідомляє про можливість отримати ваучер особам старшим 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років.

На підставі ваучера здійснюються перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, а також здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня.

Щоб отримати ваучер, необхідно:

1. Звернутися до місцевого центру зайнятості і написати відповідну заяву;

2. Надати оригінали таких документів: паспорт, трудова книжка, документ про освіту та реєстраційний номер облікової картки платника податків;

У ваучері вказується сума, яку держава виділяє на перепідготовку спеціаліста (всі розрахунки здійснює служба зайнятості). Вона не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму. У разі коли вартість навчання в навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

ПЕРЕЛІК професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер:

бджоляр

верстатник широкого профілю

взуттьовик з ремонту взуття

водій автотранспортних засобів

водій навантажувача

водій трамвая

водій тролейбуса

екстрений медичний технік

електрогазозварник

закрійник

зварник

кондитер

кухар

машиніст автогрейдера

машиніст дорожньо-будівельних машин

монтажник гіпсокартонних конструкцій

налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів

налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції

плодоовочівник

покрівельник рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів

робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків

робітник фермерського господарства

слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування

столяр будівельний

тракторист

тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва

верстатник деревообробних верстатів

електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

кравець

лицювальник-плиточник

машиніст бульдозера (будівельні роботи)

машиніст екскаватора

машиніст крана автомобільного

монтажник систем утеплення будівель

оператор верстатів з програмним керуванням

охоронник

слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування

слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

слюсар-ремонтник

слюсар-сантехнік

фрезерувальник

токар

швачка

автомобільний транспорт

агрономія

архітектура та містобудування

будівництво та цивільна інженерія

ветеринарна медицина

геодезія та землеустрій

готельно-ресторанна справа

електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

захист і карантин рослин

інженерія програмного забезпечення

комп'ютерна інженерія

медицина

медична психологія

медсестринство

менеджмент

професійна освіта (за спеціалізаціями)

психологія

середня освіта (за предметними спеціальностями)

системний аналіз

соціальне забезпечення

соціальна робота

технологія виробництва і переробки продукції тваринництва

технології медичної діагностики та лікування

харчові технології

фармація, промислова фармація

фізична терапія, ерготерапія

кібербезпека

За більш детальною інформацією звертайтесьдо Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 або за телефоном (05741) 4-49-96, 068-196-45-15.

ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ

Професійне навчання - набуття та удосконалення професійних знань, умінь та навичок особою відповідно до її покликання і здібностей, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації для професійної діяльності та конкурентоспроможності на ринку праці.

Професійне навчання працівників здійснюється безпосередньо в роботодавця і на договірній основі в професійно-технічних і вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах або організаціях

Види професійного навчання:

Первинна професійна підготовка — це отримання професійно-технічної освіти особами, які раніше не мали робочої професії, або спеціальності іншого освітньо-кваліфікаційного рівня, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації, необхідний для продуктивної професійної діяльності;

Перепідготовка — професійно-технічне навчання, спрямоване на оволодіння іншою професією робітниками, що вже отримали первинну професійну підготовку;

Підвищення кваліфікації — професійно-технічне навчання працівників, що дозволяє розширити і поглибити раніше отримані знання, уміння і навички на рівні вимог виробництва або сфери послуг.

Звертайтеся до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості! Кваліфіковані фахівці допоможуть обрати той вид навчання, який буде корисним саме для Вас.

Наша адреса: м. Вовчанськ, вул.. 1 Травня, 15, тел. (05741) 4-49-96, 068-196-45-15

ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ

Що таке «легальна зайнятість», яким чином вона впливає на роботодавця та найманих працівників? Такими питаннями сьогодні задаються обидві сторони трудового процесу.

Для найманого працівника легальна зайнятість - це впевненість у майбутньому. Належним чином оформлені трудові відносини з працедавцем дають можливість, у разі потреби, оформити лікарняний лист; піти в оплачувану відпустку; одержати допомогу у разі отримання травм на виробництві та виплату допомоги по догляду за дитиною; отримати гідну пенсію після завершення трудової діяльності.

Для роботодавця легальна зайнятість – це економія власних коштів. Належним чином оформлені трудові відносини з найманими працівниками, дозволять працедавцю, перш за все, не потрапити під дію фінансової відповідальності відповідно до чинного законодавства. Оформлюючи трудові відносини належним чином роботодавець сприяє зменшенню соціальної напруги в суспільстві; збільшенню надходжень до бюджету; розвитку економіки країни тощо.

З метою інформування про легальні трудові відносини фахівці Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості залучають роботодавців до співпраці, організовують для них семінари, круглі столи, робочі зустрічі тощо. Інформація, що отримують роботодавці під час таких заходів, стає в нагоді на шляху до легалізації трудових відносин.

ПРАЦЕДАВЦІ, ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ – ДЛЯ ВАС!

У Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості на постійній основі проводяться семінари для роботодавців на тему: "Легалізація зайнятості – крок на зустріч Вашим працівникам (у тому числі інвалідам)", за участю роботодавців району.

Під час заходів розглядаються питання легальної зайнятості. Присутнім надається інформація про необхідність дотримання вимог законів України «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Кодексу законів про працю України, «Про оплату праці». Також працедавцям надається інформація про наслідки найму працівників без оформлення трудових відносин та дотримання законодавчих вимог щодо укладання трудового договору з найманими працівниками в перший робочий день.

ПРАЦЯ НЕПОВНОЛІТНІХ ОСІБ

Інтеграція молоді до ринку праці - завдання надзвичайно важливе. Саме ініціативність юного покоління може підсилити та оновити будь-яку команду. Сприяти набуттю першого професійного досвіду покликані норми трудового законодавства України, що надають додаткові гарантії неповнолітнім особам у працевлаштуванні. За загальним правилом, укладати трудовий договір допускається з особою, яка досягла 16 років. Як виняток, передбачена можливість прийняття на роботу молодої людини, яка досягла 15 років, але лише за згодою одного з батьків або особи, що його замінює. Також дозволено прийняття на роботу 14-річних дітей у вільний від навчання час за згодою одного з батьків або особи, що його замінює (ст. 188 Кодексу законів про працю України).

Отже, які переваги отримає молодь, яка вирішила почати працювати ще до досягнення повноліття?

Сприяння у працевлаштуванні

Особлива турбота про здоров’я

Обмеження робочого часу

Встановлення додаткових відпусток

Стабільність трудових відносин

Більш детально за посиланням https://is.gd/mUSVf6

#ДСЗ #служба_зайнятості

За більш детальною інформацією звертайтесьдо Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 або за телефоном (05741) 4-49-96, 068-196-45-15.

ПРОФЕСІЯ «МАНІКЮРНИК»

Манікюрник - одна із найсучасніших професій нашого часу. Це дуже цікава і прибуткова професія. За останні роки ця галузь краси бурхливо розвивається, і одночасно зростає потреба в компетентних фахівцях. Однак, тільки за умови того, що майстер досконало володіє всіма таємницями цього мистецтва, можна бути впевненим, що клієнт вибере саме вас.

Красиві доглянуті нігті – візитна картка сучасної людини. Доглянуті руки та ідеальні нігті додають впевненості у собі, підіймають настрій та неодмінно привертають увагу оточуючих, доставляючи усім естетичне задоволення. Тому ця професія зараз необхідна, престижна і чудово оплачувана. Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здійснює навчання за професією «Манікюрник».

Термін навчання: 3,5 місяців; рівень кваліфікації 2 розряд (II клас).

Теоретична підготовка слухачів складає 176 годин, яка здійснюється в кабінетах загально-професійної та професійно-теоретичної підготовки. Слухачі отримують знання з предметів: «Інформаційні технології», «Основи галузевої економіки і підприємництва», «Основи правових знань», «Охорона праці», «Манікюрна справа», «Матеріалознавство», «Основи санітарії», «Професійна етика та психологія».

Теоретично-практична підготовка складає 284 годин, з них 180 годин виробниче навчання в майстерні та 104 годин виробнича практика на виробництві.

В навчальній майстерні, під керівництвом майстра виробничого навчання, слухачі отримують практичні знання та навички. Навчаються робити гігієнічну обробку нігтів; підбирати та готувати комбіновані лаки різних кольорів та відтінків; обпилювати нігті для надання їм потрібної довжини; обробляти кутикули та шкіру нігтьових валиків пальців рук; дезінфікувати інструмент; нарощувати нігті на руках сучасними методами, акрилами, гелями; виконувати дизайн: ліпку акрилами, художній розпис лаками і акриловими фарбами.

На виробничій практиці, яка проходить на виробництві, слухачі удосконалюють свої практичні навички та прийоми. Після завершення виробничої практики слухачі здають державну кваліфікаційну атестацію та отримують свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації державного зразка.

Для безробітних навчання в Центрі здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Для бажаючих опанувати професію за кошти фізичних або юридичних осіб – від 10122,04 грн за весь період навчання.

Адреса проведення навчання: м. Дергачі, вул. Наукова, 1

Якщо у Вас виникло бажання одержати професію манікюрника, запрошуємо Вас до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості. Наші фахівці нададуть Вам всю необхідну допомогу у зарахуванні до навчальної групи та будуть супроводжувати протягом всього процесу навчання.

Наша адреса: м. Вовчанськ, вул.. 1 Травня, 15, тел. (05741) 4-49-96, 068-196-45-15

Долучайтесь до навчання!

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ ШУКАЧА РОБОТИ

1. Резюме – чітке, лаконічне, без граматичних помилок. Про все – коротко й по суті. Розмісти його на сайті служби зайнятості, кар’єрний радник допоможе. Якщо ж резюме ще не готове, створи його разом зі спеціалістом служби зайнятості

2. Разом із кар’ єрним радником складіть індивідуальний план працевлаштування. Продумати крок за кроком - це вже пів справи.

3. Ранок починай із руханки/вівсянки/кави та перегляду свіжих вакансій. У базі даних служби зайнятості пропозиції оновлюються щодня.

4. Надсилаючи резюме, попрацюй над супровідним листом. Пам’ятай, що це не копія твого CV. Дай відповідь на два запитання: чому саме ця компанія з-поміж сотні інших і чому саме з тобою почнеться новий відлік успіху та визнання

5. Пам’ятай про психологічну готовність до співбесіди з ректурером. Продумай до дрібниць свій образ і вітальну промову. Ну…і подумки дай відповідь на питання: «Ким я бачу себе через 10 років?»

6. Зважаючи на карантинні обмеження, продумай варіант проведення співбесіди онлайн. Суть та сама, плюс додатковий бонус: одразу ж після співбесіди можна погладити кота або співати на всю улюблену пісню. Ти ж бо вдома, а вдома і стіни допомагають.

7. Поки шукаєш роботу, не втрачай час надаремно. Сотні, а то й тисячі онлайн-курсів та вебінарів доступні тут і зараз. А це – додатковий бонус при працевлаштуванні. Англійська, німецька, основи копірайтингу – обирай сам, що тобі до душі.

8. Про те, що ти шукаєш роботу, мають знати всі: друзі, родичі, колишні колеги і навіть сусідка тітка Галя. Метод «сарафанного радіо» подекуди працює краще і швидше. Хтозна, звідки буде твоя наступна пропозиція роботи.

9. Відвідуй онлайн-ярмарки вакансій, які проводять спеціалісти служби зайнятості. Цей метод працевлаштування працює чітко, як годинник. Ти можеш одразу на власні очі побачити майбутнього роботодавця та почути про роботу “зсередини” від майбутніх колег.

10. Пам’ятай про те, що працевлаштування має бути офіційним. Зарплата в конверті - це точно не плюс, а мінусЯкщо ж вагаєшся чи маєш певні питання щодо трудових прав - звернися по консультацію до фахівця служби.

І насамкінець: пошук роботи - це не завжди так швидко, як хочеться. Не опускай руки після першої відмови!Рішучість, оптимізм, позитивне ставлення до життя скажуть про тебе не так мало майбутньому роботодавцеві.

У Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості Вам нададуть допомогу у складанні професійного резюме. Звертайтеся до на за адресою: м. Вовчанськ, вул.. 1 Травня, 15, або за телефоном (05741) 4-49-96, 068-196-45-15

Успіхів

ДІЄВІ ПОРАДИ ПРИ ПОШУКУ РОБОТИ

Два важливих аспекти, що допоможуть вам пристосуватися до нових реалій та зробити свої пошуки роботи успішними.

Співбесіда

Якщо компанія працює у звичному режимі і вас запрошують на співбесіду в офіс, не поспішайте погоджуватися. Запропонуйте провести інтерв’ю в онлайн-режимі: поясніть, що дотримуєтеся карантину та не хочете наражати на небезпеку ані себе, ані навколишніх людей. У сучасному світі розвинених технологій ніщо не заважатиме поспілкуватися з роботодавцем без особистого контакту. До того ж такі способи зараз активно підтримують у більшості компаній.

Важливі запитання

Не забудьте поставити роботодавцеві ряд важливих запитань з огляду на теперішню ситуацію. Обов’язково поцікавтеся, як зараз проходить діяльність компанії: чи перейшли працівники на віддалену роботу; якщо ні, то як компанія турбується про їх шлях до офісу (чи організовує трансфери або оплачує таксі) та які заходи безпеки ввела на робочому місці (вимірювання температури на вході, частота прибирання, наявність дезінфекторів для рук, медичних масок, вітамінів для співробітників тощо). Ці прості запитання дадуть вам зрозуміти, чи цінують у компанії працівників, незалежно від наявності карантину.

Головне на сьогоднішній момент – це збереження здоров’я, тому всім нам необхідно пристосовуватися до нових умов.

Хочете обговорити цю статтю? Звертайтеся до нас за телефоном (05741) 4-49-96 або 068-196-45-15. Чекаємо на Вас за адресою: м. Вовчанськ, вул.. 1 Травня, 15. Вовчанська районна філія Харківського обласного центру зайнятості.

ЯК ШУКАТИ РОБОТУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ?

Карантин у зв’язку з поширенням в Україні коронавірусу застав багатьох пошукачів зненацька. Цього тижня всі зіткнулися з новими реаліями на ринку праці: наявних працівників роботодавці перевели на дистанційну роботу або відправили у відпустки власним коштом, а пошук нових співробітників дещо загальмував. Тому всі, хто зараз знаходяться в пошуку роботи, бояться так нічого і не знайти.

Виділяйтеся

Коли конкуренція на ринку праці висока, потрібно проявляти креативність та намагатися привернути увагу роботодавця до своєї кандидатури

Зверніть увагу на проектну роботу

У зв’язку із жорсткими карантинними заходами, багато людей залишилися без роботи. Але є галузі, на які попит значно зріс. Тож, якщо ви ніяк не можете сидіти вдома, подумайте, що могли б робити, поки все не стане на свої місця. Також придивіться до вакансій з можливістю працювати віддалено.

Проявляйте ініціативу

У сьогоднішніх реаліях HR-менеджери надто зайняті організацією роботи колективу дистанційно, налагодженню комунікації та допомогою з адаптацією. Тому їм часто не вистачає часу на перегляд резюме та відбір кандидатів для співбесід. Не соромтеся проявити ініціативу та самому зателефонувати HR-у.

Хочете обговорити цю статтю? Звертайтеся до нас за телефоном (05741) 4-49-96 або 068-196-45-15. Чекаємо на Вас за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15. Вовчанська районна філія Харківського обласного центру зайнятості.

ПРОФЕСІЯ ТОКАР

Токар - це фахівець, який займається механічною обробкою деталей з різноманітних матеріалів твердих порід (металу, пластмаси, дерева і т. Д.) За допомогою володіння навичками роботи на токарному верстаті.

Спеціаліст токарного справи працює на верстатах, які в залежності від типу використовуваного матеріалу бувають металообробні і деревообробні.

Спираючись на те, що токарні верстати бувають різних видів, а роботи, які можна на них виконувати, різні, існує кілька спеціалізацій.

ПЕРЕВАГИ ПРОФЕСІЇ

1. Затребуваність. На сьогоднішній день спостерігається дефіцит фахівців професії "токар", який породжує наявність високого попиту на фахівців токарного справи серед роботодавців.

2. Токар - це високооплачувана праця. Причиною є затребуваність, важкі умови праці. Крім того, свою заробітну плату під силу контролювати самому фахівцеві. Як правило, застосовується відрядний метод оплати праці, що і дозволяє заробити стільки, скільки необхідно.

3. Реалізація творчого потенціалу. Професія токар ідеально підходить для творчих людей, оскільки дозволяє проявити себе з творчої сторони максимально. Трудовий процес, що полягає в різнотипній обробці заготовок і деталей, порівнюють з мистецтвом.

Якщо у Вас виникло бажання одержати професію токаря, запрошуємо Вас до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості. Наші фахівці нададуть Вам всю необхідну допомогу у зарахуванні до навчальної групи та будуть супроводжувати протягом всього процесу навчання.

Наша адреса: м. Вовчанськ, вул.. 1 Травня, 15, тел. (05741) 4-49-96, 068-196-45-15

Долучайтесь до навчання!

Дякуємо Вам за співпрацю!

Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та Харківський обласний центр зайнятості завершили реалізацію проєкту «IT Start for Women».

«На даний момент у найбільш високооплачуваних та перспективних сферах зайнятості існує гендерний дисбаланс, тобто чоловіків представлено більше ніж жінок. Метою ініціативи IT Start for Women було покращити доступ мешканок Харківського регіону, що проживають у невеликих населених пунктах, до IT-сфери, яка потребує нових кадрів», - наголошує директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко.

За три з половиною місяці, з червня по жовтень, 20 учасниць із різних населених пунктів області – Валок, Барвінкового, Краснограду, Слатиного та інших, пройшли курси тестування програмного забезпечення для початківець, англійської, створення підприємства. Заняття проводили у дистанційному режимі практикуючі викладачки. Не маючи попереднього відповідного досвіду, учасниці оволоділи професійними навичками тестувальниці, створили резюме англійською мовою, дізнались як відкрити ФО-П. Усе це необхідно для початку роботи в IT.

24 жовтня відбулась завершальна зустріч проєкту в Харкові. Для максимального занурення у атмосферу IT, вона була організована разом з Sigma Software. Одинадцять учасниць, які вдало склали курсову роботу та іспит, отримали сертифікати про успішне проходження навчання та професійні рекомендації. Найкращі з них зможуть також пройти співбесіду в IT-компанії. До цього випускниць додатково підготують. Адже стале працевлаштування у високооплачуваній галузі сприятиме економічній незалежності учасниць, розширить можливості їх професійного та особистісного розвитку.

Зацікавленість у проєкті (на відбір надійшло понад 100 заявок) спонукає команду до проведення нових курсів у такому форматі, розширення співпраці з IT-компаніями, щоб усі охочі жінки мали можливість увійти до сфери IT.

«IT-Start for Women» виконувався в межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», який фінансується Європейським Союзом

#GenderCultureCenter #MovingForwardTogether #ПрямуємоРазом

Інформацію підготував відділ інформаційної роботи та зовнішніх зв’язків Харківського обласного центру зайнятості, для уточнення звертайтесь за тел.:(057) 757-52-72.

 

НЕЗАДЕКЛАРОВАНА ПРАЦЯ НЕ ЗАХИЩАЄ ВІД ШТРАФУ

Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання-досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити, інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф.

Пам’ятайте:

• Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час.

• Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою копію направлення на проведення інспекційного відвідування.

• Перевірка може проходити на місці або дистанційно.

• Максимальний термін перевірки – до 10 днів.

• Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень.

• Інспектор може перевіряти будь-які документи, що стосуються працівників, наодинці або у присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.

• Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото, відео або аудіозаписи, залучати правоохоронні органи.

З 1 вересня 2020 року посилився контроль за оформленням трудових відносин із працівниками. Розмір штрафу за використання одного незадекларованого працівника може скласти 141 тис. грн. Тобто, замість сплати штрафу за 1 неоформленого працівника роботодавець може сплачувати єдиний соціальний внесок цілий рік за 11 працівників із розрахунку мінімальної заробітної плати або ж за 4 працівників із розрахунку середньої заробітної плати по України. Оформлюйте працівників і не звертайте уваги на заплановані перевірки!

Повну інформацію з даного питання можна отримати у відділі взаємодії з роботодавцями Вовчанської філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. (05741) 4-33-37, (068)196-45-15.

ЧИ МОЖЕ РОБОТОДАВЕЦЬ ЗВІЛЬНИТИ ПРАЦІВНИКА, ЯКИЙ ВНАСЛІДОК ВИРОБНИЧОЇ ТРАВМИ ДОВГОСТРОКОВО ПЕРЕБУВАЄ НА ЛІКАРНЯНОМУ?

Пунктом 8 ст.2 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. №2240 визначено, що страхових випадок – це подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи або членів сім’ї на отримання матеріального забезпечення або соціальних послуг за цим Законом.

Відповідно до ст. 4 вищезгаданого Закону, право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, мають застраховані особи. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи, включаючи і час перебування та день звільнення.

Враховуючи, що чинним законодавством не передбачено обмежень оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомога має надаватися за весь період захворювання включно.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю України, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців поспіль внаслідок тимчасової непрацездатності (виняток – відпустка по вагітності та пологах), якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

Повну інформацію з приводу підстав звільнення працівників ви можете отримати від співробітників Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. : (068)196-45-15, (05741) 4-33-37, 4-49-96.

НЕОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ТА ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ: ЯКІ НАСЛІДКИ?

Порядком реєстрації безробітних передбачено, що реєстрація безробітного припиняється з початком зайнятості особи. Під такою зайнятістю мається на увазі, зокрема, працевлаштування за наймом на умовах трудового договору, укладення цивільно-правового договору про виконання робіт чи надання послуг. Реєстрація безробітного припиняється також у разі встановлення факту виконання ним оплачуваної роботи чи надання послуг.

Оптимальним, при працевлаштуванні безробітного, є повідомлення ним безпосередньо центру зайнятості про такий факт. Якщо безробітний працевлаштований за направленням центру зайнятості, він подає корінець такого направлення, заповнений роботодавцем. Якщо безробітний працевлаштувався самостійно, він повідомляє про це кар’єрного радника та подає заяву про припинення реєстрації. При цьому вносяться записи до його трудової книжки про припинення виплати допомоги по безробіттю, у разі якщо така виплата ще не закінчилась.

Окрім повідомлення про факт працевлаштування від самого безробітного, центр зайнятості отримує таку інформацію також в результаті розслідування страхових випадків і отримання інформації з персоніфікованої звітності про сплату єдиного внеску. Проходить певний проміжок часу, але в будь-якому випадку така інформація надійде до центру зайнятості.

Тому, рекомендуємо безробітним не допускати одночасного отримання допомоги по безробіттю та працевлаштування і своєчасно інформувати про це центр зайнятості.

Якщо така інформація приховується, то безпідставно отриманні кошти будуть стягнуті з безробітного.

У випадку працевлаштування без належного оформлення трудових відносин, зрозуміло, що дані персоніфікованого обліку до центру зайнятості не надійдуть.

Але, як вже зазначалося, встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи чи надання послуг є підставою для припинення його реєстрації у центрі зайнятості. Інформація про такі факти, зокрема, може надійти від органів Держпраці, які проводять контрольні заходи щодо легалізації трудових відносин.

Тому, якщо такі факти будуть встановлені, безпідставно отриману допомогу по безробіттю також слід буде повернути.

Якщо у вас виникли питання або вам необхідна допомога, зверніться до спеціалістів Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. : (068)196-45-15, (05741) 4-49-96.

ЗАПРОШУЄМО ДО НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЄЮ ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ

До уваги жителів м.Вовчанська та Вовчанського району!

Запрошуємо вас пройти підвищення кваліфікації за професією – «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорія В1» (за умови наявності документу про освіту за вищевказаною професією категорії А1).

✅ Тракторист-машиніст працює на гусеничних і колісних тракторах з причіпними, навісними та напівнавісними сільськогосподарськими машинами і знаряддями, на зернових і спеціальних збиральних комбайнах. Тракторист виконує механізовані роботи з обробки ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, а також посіву, посадки сільськогосподарських культур і догляду за рослинами.

✅ На ринку праці професія затребувана, попит на неї стабільний.

✅ Навчання для зареєстрованих безробітних безкоштовне, у разі потреби надається гуртожиток або компенсується вартість проїзду.

Термін навчання: 19.10.2020 р. - 02.12.2020 р.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м.Вовчанськ вул. 1 Травня, 15 або за ☎ (068)196-45-15, (05741) 4-49-96.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Якою буде наша країна через 10-20 років – це значною мірою залежить від вас. Саме ваші діти невдовзі будуть забезпечувати добробут суспільства. Суспільство покладає свої надії на вас, тому що ви, маючи авторитет у дітей, можете вплинути на прийняття відповідального рішення щодо вибору професії. Ось чому є важливою ваша поінформованість щодо сучасних потреб ринку праці та правил вибору професії.

ПЛАТФОРМА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ КАР'ЄРИ http://profi.dcz.gov.ua/ створена з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі.

Зареєстрованому користувачу надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості та зробити власну профорієнтацію, якщо існує потреба у:

• виборі (зміні) професії;

• виборі майбутнього напряму професійного навчання;

• визначенні схильності до підприємницької діяльності

• оцінці власних здібностей та навичок (Soft Skills);

• саморозвитку.

За бажанням Ви можете звернутися за додатковою консультацією до фахівців Вовчанської районної філії Харківського ОЦЗ.

Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри Ви можете безкоштовно продіагностувати схильності, здібності, краще зрозуміти професійні інтереси своїх дітей. Тобто зробити власну профорієнтацію та надати самостійно професійну допомогу.

Головне, щоб людина займалася улюбленою справою. В цьому запорука успіху!

Телефон для довідок ☎ 068-196-45-15, (05741) 4-49-96, Вовчанська районна філія ХОЦЗ.

Наша електронна пошта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

КОЛИ УКЛАДАЄТЬСЯ І ЯК ОФОРМЛЯЄТЬСЯ СТРОКОВИЙ ДОГОВІР?

Відповідно до ст. 23 Кодексу законів про працю України Трудовий договір може бути:

1) безстроковим, що укладається на невизначений строк;

2) на визначений строк, встановлений за погодженням сторін;

3) таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами. Оформлюється строковий договір так само, як і безстроковий. Особа пише заяву, а адміністрація підприємства видає наказ про прийом на роботу. У наказі наголошується на строковому характері трудових відносин і на термін дії договору.

Після закінчення терміну дії договору працівник звільняється без заяви на звільнення. Роботодавець не зобов’язаний попереджати працівника про майбутнє звільнення у зв’язку із закінченням строку договору.

Датою припинення трудових відносин буде останній день роботи за строковим договором. Звільнення проводиться згідно з п.2 ст.36 Кодексу законів про працю України у зв’язку із закінченням строку дії трудового договору.

У разі, коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення, договір вважається укладеним на невизначений термін.

Для отримання більш детальної інформації рекомендуємо звернутись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел.: (068)196-45-15, (05741) 4-33-37, (05741) 4-49-96.

ЗА ЯКИХ УМОВ ПРИПИНЯЄТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ В СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ?

Є ряд причин, через які центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного.

Наводимо основні з них:

✅ працевлаштування або вступ на навчання за денною формою;

✅ поновлення на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили;

✅ подання безробітним письмової заяви про зняття його з реєстрації або відмови від послуг служби зайнятості;

✅ дворазової відмови від пропозицій підходящої роботи;

✅ невідвідування без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування (наявність поважних причин підтверджується відповідними документами)

Якщо у вас є питання – телефонуйте. Деталі за номером (068)196-45-15, (05741) 4-33-37, (05741) 4-49-96.

 

ДНІ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ В СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ

Гендер формує наше життя у багатьох аспектах, більшість із нас мають доволі категоричну позицію щодо гендерних ролей і гендерних взаємовідносин. Щоб не робити узагальнення лише на основі власного досвіду і спостережень, варто зосередитися на тому, про що говорять факти й статистика і послухати думку експертів. Аналіз українського суспільства дає змогу виявити так звані проблемні зони, які потребують активного втручання з боку держави та суспільства, і є відправними пунктами процесу формування гендерної політики. Серед них для України найгострішими вчені та політики називають сферу зайнятості, політичну сферу, охорону здоров’я, проблеми освіти, гендерне насильство, проблеми торгівлі людьми, становище жінок з особливими потребами та жінок, що виховують дітей-інвалідів.

Тому проблеми якісної освіти, роботи, поєднання материнства та кар’єрного зростання, подолання насильства, включення жінок до процесів прийняття рішень стають цілями першого рівня, які виконують у глобальному сенсі вирішальну роль, як сходинки до глобальної мети – зменшення, подолання безгрошів’я, поліпшення умов життя, формування умов для всебічного розвитку людської особистості. Ці та інші питання активно обговорються під час проведення Днів гендерної рівності у Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості.

Бажаючих приєднатися до обговорення просимо телефонувати за номером: (068)196-45-15, (05741) 4-33-37, (05741) 4-49-96.

5 ПЛЮСІВ ОФІЦІЙНИХ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ ОПЛАТИ ПРАЦІ

➕ Право на зарплату в розмірі, який не може бути меншим, ніж це встановлено законом.

➕ Право на збереження заробітку під час відпусток і лікарняних.

➕ Право на доплату за надурочні й нічні роботи, а також за роботу у вихідні.

➕ Право на оплату в період зупинки чи скорочення діяльності.

➕ Право на стягнення коштів за період затримки розрахунку або видачі трудової книжки у день звільнення

 

ДОПОМОГА ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБІТТЮ – ДІЄВИЙ МЕХАНІЗМ ПІДТРИМКИ БІЗНЕСУ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Для мінімізації наслідків карантинних обмежень, в тому числі, сприяння збереженню кількості робочих місць, у квітні 2020 державою було оновлено механізм надання допомоги по частковому безробіттю, за яким з червня 2020 фінансову підтримку змогли отримати й фізичні особи-підприємці, які працюють без найму.

Станом на 03.08.2020 до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості надійшло 337 заяв від суб’єктів малого та середнього бізнесу. Майже за 300 з них прийнято схвальне рішення щодо надання допомоги по частковому безробіттю.

В цілому, з початку дії обмежувальних заходів, пов’язаних з розповсюдженням коронавірусної хвороби, допомогою від держави змогли скористатися 20 роботодавців, які таким чином зберегли 76 робочих місць, та 317 ФОПів, в тому числі ті, які працюють без використання робочої сили. Загальна сума наданої підтримки склала 2 млн. 131 тис. грн.

ПЕРЕВАГИ РОБОТОДАВЦІВ ПРИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Згідно з законодавством, в Україні встановлена квота для працевлаштування осіб з інвалідністю на підприємстві.

Норматив робочих місць для осіб з інвалідністю поширюється як на підприємства, установи, організації, так і на фізичних осіб підприємців.

Відповідно до ст.19 Закону № 875 «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» встановлено, що для роботодавців, які використовують найману працю, встановлений норматив робочих місць для осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб — у кількості одного робочого місця.

Звертаємо увагу, що при прийнятті на роботу осіб з інвалідністю, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи, згідно з ст.26 «Кодексу законів про працю України», випробування не встановлюється .

Відповідно до ст.26 ЗУ “Про зайнятість населення”, роботодавцю, який працевлаштовує безробітних осіб з інвалідністю  за направленням центру зайнятості, здійснюються компенсаційні виплати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць.

Компенсація роботодавцю виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження її зайнятості протягом 2 років.

Норматив щодо робочих місць для осіб з інвалідністю відображається у звітності, яка щорічно подається до Фонду соціального захисту інвалідів за місцем реєстрації підприємства, установи, організації чи фізичної особи - підприємця. Форма звітності затверджена Міністерством соціальної політики України.

Якщо у вас виникли запитання стосовно інформації, наведенії у статті, раді будемо на них відповісти за телефонами:

☎ 068-196-45-15 та (05741) 4-22-36; (05741) 4-49-96; (05741) 4-23-80, Вовчанська районна філія ХОЦЗ.

У СВІТІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Дата була визначена Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості про цю проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це порушення прав людини та форма рабства, яка продовжує існувати у ХХІ столітті і є актуальною проблемою для всіх країн світу, включаючи і нашу. Тож, до сприяння у вирішенні цієї проблеми, активно підключилася й Вовчанська районна філія Харківського обласного центру зайнятості, яка, під час проведення вебінарів, розповсюджує інформацію, яка допоможе зберегти людині свободу та здоров’я.

У 1998 році Україна встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. Покарання за цей вид злочину передбачено у статті 149 Кримінального кодексу.

Відповідно до законодавства, торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Не дивлячись на значну кількість інформації, багато осіб, які постраждали від торгівлі людьми, не свідомі того, що те, що з ними трапилось, є злочином, а вони – потерпілими. Вони не знають про можливості захисту своїх прав та відшкодування завданої їм шкоди.

Тож будьте обережними та обізнаними щодо небезпеки торгівлі людьми!

‼ Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію в межах України або за кордоном, зателефонуйте за номером 0-800-505-501 або 527.

☎На «гарячій лінії» надають юридичні, психологічні та інформаційні консультації з питань попередження та протидії торгівлі людьми, безпечного виїзду за кордон та захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів.

ЧИ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ ТИМ, ХТО ПРАЦЮВАВ НЕОФІЦІЙНО?

Відповідаємо.

Якщо молодій людині до 35 років і вона не має страхового стажу, бо, можливо, працювала без оформлення трудових відносин, то їй буде призначена допомога з безробіття у мінімальному розмірі (на період карантину і 30 днів після його закінчення – 1 тис грн, після цього – 650 грн) строком на 180 календарних днів.

Якщо ж людина старша 35 років і не має страхового стажу, то згідно з чинним законодавством вона не має права на виплату допомоги з безробіття.

ПЕРЕВАГИ ЛЕГАЛЬНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ

Спеціалісти Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості на період карантину продовжують інформувати роботодавців району про переваги легальної зайнятості під час телефонних розмов та на семінарах, які проводяться з використанням дистанційних форм комунікації.

Карантинні обмеження подовжено, тому інформування роботодавців району про Програму по частковому безробіттю в період карантину продовжує бути актуальною. Таким чином, роботодавець має змогу зберегти трудовий колектив, а працівники не втрачають роботу в умовах зростання безробіття. І є реальна можливість виходу з карантину без суттєвих втрат як для роботодавця так і для працівника.

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ:

Протягом січня–липня 2020 року послугами державної служби зайнятості скористалися понад 1,7 млн українців, які шукали роботу, з них майже 900 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного. За сприяння центрів зайнятості було працевлаштовано 370 тисяч громадян, з них 220 тисяч зареєстрованих безробітних.

Протягом карантину запроваджено низку законодавчих змін, які значно спростили умови реєстрації в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на цей період.

По-перше, забезпечено можливість подання заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно, тобто на електронну пошту центру зайнятості, де людині зручно перебувати на обліку. Також зареєструватися як безробітний та оформити допомогу віднедавна можна через онлайн-портал державних послуг «Дія».

По-друге, підвищено з 650 до 1000 грн мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину та протягом 30 днів після його завершення.

По-третє, зареєстрованим у службі зайнятості безробітним допомога призначається з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням (до карантину звільненим за власним бажанням допомога виплачувалася з 91 дня набуття статусу).

9 ОЗНАК ТОГО, ЩО ВАМ НЕ ВАРТО ВЛАШТОВУВАТИСЯ НА ЦЮ РОБОТУ

Співбесіда - це кращий спосіб для роботодавця зрозуміти, що являє собою претендент. Однак є й зворотна залежність. Людина, яка хоче отримати вакансію, заздалегідь може визначити, що ця компанія - не краще місце для продовження свого професійного шляху. Спробуємо визначити сигнали, які підкажуть, що на цю роботу влаштовуватися все-таки не варто.

Періодично ми шукаємо нову хорошу роботу. Якщо ви мілленіал, то, згідно з дослідженнями, зміните від 15 до 20 робіт протягом свого життя. Незалежно від того, до якого покоління ви належите, існують конкретні ознаки (згідно Approved Index) того, що вам слід двічі подумати, перш ніж погоджуватися на нову позицію. Ось 9 з них:

1. Всі співробітники - новачки, але бізнес не новий.

Часта ротація персоналу - червона лампочка. Чому в компанії люди не затримуються надовго?

2. Той, що проводить співбесіду, скаржиться на співробітників під час першої ж зустрічі.

Якщо ваш майбутній начальник свариться на своїх співробітників при людині, яка ще навіть не увійшла до складу компанії, уявляєте, що він буде говорити про вас?

3. Випадкові слова і загадкові фрази - це завжди погано.

Це говорить про те, що компанія поняття не має, як вона хоче використати вас у рамках професійних обов'язків.

4. Прикрашання роботи для того, щоб вас заманити.

Зазвичай це означає, що за описом робота виглядає казково прекрасною. Особливо у випадку, коли від кандидатів навіть не потрібно досвіду роботи.

5. Вакансія рекламується знову і знову.

Якщо ви постійно бачите одну і ту ж вакансію, яка спливає і переслідує вас як повсталий зомбі - значить, щось не так. Швидше за все, сама робота.

6. Не зазначається шлях кар'єрного зростання.

Якщо в організації не продуманий механізм кар'єрного росту, значить, ви можете застрягти там, як у глухому куті. Безумовно, повинні бути варіанти трохи краще.

7. Ваш потенційний роботодавець хоче від вас грошей.

Хочете вірте, хочете ні, деякі роботодавці просять претендентів заплатити за деякі послуги та навчання на роботі. Просто кажіть «ні» і шукайте щось інше.

8. Схоже на те, що співробітники не люблять свого керівника.

Якщо співробітники поводяться так, ніби в одній кімнаті з керівником їм дуже незатишно, значить він деспотичний або неприємний лідер. Швидше за все, це не той начальник, на якого ви хочете працювати.

9. Рухи тіла, що видають поразку.

Погляньте на людей, повз яких будете проходити в коридорі, і на те, як вони себе ведуть. Вони виглядають, як люди, які раді тут опинитися? Якщо ні, наступною такою людиною будете ви.

Сподіваємось, що наші поради стануть вам у нагоді. Якщо ж ви потребуєте допомоги фахівців – звертайтесь до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. : (068)196-45-15, (05741) 44996, 42380.

ТОП ПРОФЕСІЙ 2020 РОКУ

Вибір професії – важливий етап в житті кожної людини. Це питання, до якого потрібно підійти максимально відповідально, адже важливо знайти не тільки цікаву і добре плачувану професію, а й затребувану на ринку праці.Ні для кого не секрет, що сьогодні ринок праці переживає період глобальних змін. Ті професії та спеціальності, що були затребувані кілька років тому, можуть повністю зникнути в майбутньому. На їх зміну приходять нові професії, до сих пір не відомі людству, і багато школярів, які тільки вступають до навчальних закладів, будуть освоювати нові спеціальності. Сучасний ринок праці має тенденцію до заміни фізичної роботи людини машинами і роботами. Такі масштабні зміни безпосередньо пов’язані з технологічним проривом нашого століття. Комп’ютерні технології, штучний інтелект, нанотехнології, розвиток віртуальної реальності та генної інженерії диктують нам нові затребувані професії. Багато спеціальностей витісняються сучасними технологіями, праця людини максимально автоматизується. Саме тому, тема затребуваних професій у 2020 році не перестає бути актуальною і хвилюючою.

Я хочу Вас ознайомити з професіями, які є затребуваними сьогодні, і продовжують набувати популярності:

Системні аналітики

Системний аналітик – це фахівець, який займається аналізом даних певної сфери діяльності компанії, і на підставі розрахунків створює прогнози та рекомендації щодо розвитку цієї галузі. На підставі аналітичних оцінок, зроблених в 2019 році, системні аналітики будуть широко затребувані в IT-сфері та промисловості.

Системний аналітик досліджує і моделює бізнес-процеси компанії, пропонує варіанти оптимізації. Ці фахівці створюють архітектуру програмного забезпечення і досліджують його в роботі.

Для того, щоб отримати професію системного аналітика, потрібно закінчити IT, технічний або математичний вуз. Багато компаній з радістю беруть успішних випускників, навіть без досвіду роботи, якщо вони володіють знаннями ПК, розбираються в побудові інформаційних систем, знають принципи системного аналізу, володіють технічною англійською мовою. Якщо ж у фахівця є досвід роботи від 1 року, він автоматично стає дуже затребуваним працівником і рівень його заробітної плати збільшується вдвічі.

Робота системним аналітиком передбачає 5-ти денну офісну роботу з повним соціальним пакетом.

IT-спеціальності

У зв’язку з глобальною комп’ютеризацією нашого життя, все більше компаній потребують фахівців в сфері IT-технологій. Список найбільш затребуваних IT-спеціальностей 2020 року включає такі професії:

• Програміст;

• Системний архітектор;

• Розробники програмного забезпечення;

• Спеціаліст кібербезпеки;

• Web-інженер;

• Системний інженер;

• Системний адміністратор;

Також, з’являться професії, пов’язані з нанотехнологіями та робототехнікою.

Професія IT-фахівця безпосередньо пов’язана з сидячим способом життя і монотонною роботою. Цей факт важливо враховувати, при виборі спеціальності, тому що даний вид діяльності вимагає не тільки посидючості, але й здатності швидко концентруватися, навчатися, аналізувати і знаходити вирішення виникаючих проблем, володіти технічною англійською мовою. Ця спеціальність ідеально підійде людям з математичним або аналітичним складом розуму.

Хорошим стартом кар’єри, після закінчення вузу або спеціалізованих курсів, стане приєднання до розробки проекту спільно з іншими фахівцями. Професія IT-фахівця добре оплачується, тому вибираючи для своєї діяльності сферу інформаційних технологій можна бути впевненим в майбутньому.

Менеджер з продажу

Менеджер з продажу – це фахівець, який займається продажем товарів і послуг компанії, забезпечує збільшення кількості клієнтів. Дана спеціальність займає лідируючі позиції по затребуваності на ринку праці.

В обов’язки менеджера з продажу входить:

• Спілкування з клієнтами. Телефонні і особисті розмови з покупцем, інформування замовника по продукції, узгодження всіх нюансів та ведення справи до самого кінця (отримання оплати). Також, фахівець займається вирішенням спірних питань і поверненням товару.

• Збільшення продажів в своєму секторі.

• Контроль ринку. Хороший менеджер з продажу завжди стежить за ринком послуг і адаптується під його тенденції.

• Оформлення документації. Спеціаліст в сфері продажів має справу з великим об’ємом документації: договори, накладні, сертифікації і т.д.

Професія менеджера з продажу затребувана зараз і залишиться такою в 2020 році. Але вибираючи цю спеціалізацію, необхідно враховувати, що 90% часу співробітник відділу продажів займається переговорами. Тому ця вакансія підійде комунікабельним і соціально активним людям.

Роботодавці, зазвичай, пред’являють до претендентів стандартні вимоги: наявність вищої освіти (іноді досить незакінченої вищої), професійне знання ПК та базових програм, наявність досвіду продажів. Залежно від специфіки організації, можуть вимагатися знання іноземних мов, водійські права і т.д. З особистих якостей виділяють переконливість, цілеспрямованість, стресостійкість, здатність швидко навчатися і обробляти велику кількість інформації, красива і правильна мова.

Заробітна плата менеджера з продажу залежить від багатьох факторів, головний з яких – вміння фахівця продавати товар і послуги. Зазвичай, фахівці цієї сфери мають невисоку ставку і певний відсоток від продажів. Додатково, кожна компанія має свою систему премій, бонусів і заохочень.

Фахівці Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості під час своїх вебінарів ті дистанційних консультувальнь допоможуть Вам у виборі майбутньої професії. Звертайтесь до нас за телефонами: 068-169-45-15, 4-49-96, 4-23-80

ХТО ТАКИЙ ФРІЛАНСЕР І ЧИМ ВІН ЗАЙМАЄТЬСЯ

Фрілансер – це співробітник, який працює віддалено без фіксованого графіка.

Схема дій фрілансера така:

1. ви знаходите замовника;

2. виконуєте завдання;

3. отримуєте гроші.

Дистанційна робота відрізняється від звичної лише тим, що вам не потрібно їхати в офіс і перебувати в одному приміщенні з роботодавцем. Наприклад, якщо ви бухгалтер, то цілком можете працювати вдома і звідти вести облік фінансів і документообіг компанії. Будь-яку діяльність, яка не вимагає безпосередньої присутності на робочому місці, можна перевести в формат віддаленої роботи.

Наприклад, можна займатися:

написанням різних текстів;§

викладання;§

дизайн;§

консультування;§

програмування.§

Таким чином, фрілансерами можуть бути як «технарі», так і представники творчих професій.§

За деякими оцінками, працюють віддалено отримують в 1,5-2 рази більше↑ своїх офісних колег, а часу на роботу при цьому витрачають менше↓. Крім того, варто врахувати ще час, який витрачається на те, щоб дістатися на роботу і з роботи додому.§

При дистанційній роботі у замовника і виконавця немає необхідності зустрічатися один з одним особисто, досить спілкування через Інтернет, телефон, Skype або по електронній пошті.§

Для такої діяльності зовсім неважливо ваше місце проживання. Ви можете шукати роботодавців де завгодно (в Україні або будь-якій іншій країні). Головне, щоб ви з замовником добре розуміли один одного, і ваша робота чесно оплачувалася.§

Для того, щоб отримати найбільш повне уявлення про вакансії фріланса для початківців, варто поспілкуватися з тими, хто вже давно працює в подібному режимі. Для цього можна знайти відповідні сайти фрілансерів або форуми з відгуками.§

Робота фрілансером в Інтернеті - переваги та недоліки фрілансу§

В першу чергу, це відсутність нав'язаного графіка, що стоїть над душею начальника, необхідності добиратися до офісу. Для багатьох це мрія, але насправді досягти її може кожен.

За статистикою, щорічно вакансії віддаленої роботи на дому через інтернет збільшуються на 30%. За даними вітчизняних аналітиків у 2019 році фрілансери заробили понад 1 мільярд доларів. Ви можете почати з малого, але ваші навички будуть поступово рости, а з ними і ваші доходи.

Щоб почати заробляти в інтернеті не потрібні спеціальні знання, достатньо володіти комп'ютером на рівні користувача і вміти користуватися електронними гаманцями.

Переваги роботи фрілансером:

1. Необмежений розмір доходу. Немає окладу, тільки ви визначаєте скільки можете заробити. Багато що залежить від ваших здібностей і швидкості навчання;

2. Час. Ви визначаєте свій графік: коли зробити перерву або взяти відгул, скільки годин працювати в день. Тільки ви вирішуєте, коли буде починатися і закінчуватися ваш робочий день, скільки днів працювати в тиждень;

3. Економія часу і грошей. Вам не треба витрачатися на транспорт, офісний одяг за дрес кодом. Ви економите купу часу, який йде на дорогу до місця роботи;

4. Стабільність і перспективи. Зазвичай при офлайн-роботі у вас тільки один роботодавець, втрата якого може стати катастрофою. При віддаленій роботі у вас може бути скільки завгодно роботодавців. Якщо з кимось із них ви не зійшлися, це зовсім не трагедія. Більш того, у вас є можливість вибирати людей, на яких ви хотіли б працювати;

5. Свобода. Ваш роботодавець не стоїть у вас над душею. Ви не прив'язані до офісу. Можете подорожувати, не чекаючи відпустки, перебувати де завгодно. Адже зовсім не важливо, де ви виконуєте свою роботу. Головне, укладатися в терміни і робити її якісно. Можна навіть домовитися про щоденну оплату вашої праці, а не щомісячної.

Але важливо розуміти, що неможливо відразу почати заробляти великі гроші. Новачків спочатку очікує досить одноманітна діяльність, виконання самих різних недорогих завдань.

Тепер про недоліки заробітку фрілансером:

• відсутність соцпакета – основний з них;

• у вас не буде оплачуваної відпустки і лікарняного;

• про відрахування на майбутню пенсію теж треба подбати самому.

Перш ніж прийняти рішення стати фрілансером, важливо вивчити всі переваги і недоліки такої діяльності.

Отже, робота в мережі цілком реальна. Вона дозволяє фрілансерам насолоджуватися небувалим рівнем особистої свободи і реалізовувати свої здібності і таланти.

Тепер ви майже все знаєте про фрілансерів - хто це і що роблять, де і як шукати роботу фрілансером. Якщо залишилися питання, зауваження або доповнення по цій темі, то звертайтеся до Вовчанської районної філії ХОЦЗ за телефоном ☎ 068-196-45-15; (05741) 4-23-80.

ПРОФЕСІЯ «СЛЮСАР-РЕМОНТНИК»

Слюсар – це робітник, який обробляє метали ручним або механізованим інструментом, а також складає, регулює, ремонтує машини та механізми.

Професія слюсаря-ремонтника дуже поширена та необхідна для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати. Це кваліфікований робітник, який обслуговує техніку на підприємствах або вдома, регулює, виконує поточний і терміновий ремонти, проводить профілактичні заходи.

Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здійснює навчання за професією «Слюсар-ремонтник».

Термін навчання: 5,7 місяців; рівень кваліфікації 2 розряд.

В навчальній майстерні, під керівництвом майстра виробничого навчання, слухачі отримують практичні знання та навички.

Навчаються:

✔розбирати, ремонтувати, складати та випробувати прості вузли і механізми устаткування;

✔виконувати роботи із застосуванням пневматичних, електричних інструментів та на свердлильних верстатах;

✔шабрити деталі за допомогою механізованого інструменту;

✔виготовляти прості пристрої для ремонту і складання;

✔працювати з ущільнюючими матеріалами, виготовляти прокладки різної складності.

Виробнича практика проходить на підприємствах, де слухачі удосконалюють свої практичні навички та прийоми. Після завершення виробничої практики слухачі здають державну кваліфікаційну атестацію та отримують свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації державного зразка.

Всю інформацію з приводу професійного навчання Ви можете у Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості, звернувшись за телефонами:

068-196-45-15,  4-49-96  або  4-23-80

Долучайтесь до навчання!

ПРОФЕСІЯ «МАЛЯР»

Маляр – це фахівець будівельного профілю, від уміння, професійних навичок та естетичного смаку якого залежить остаточний вигляд приміщення чи будинку.

Професія маляра в наш час досить поширена. Без цих фахівців неможливо уявити жодне будівництво, ні одну ремонтну або монтажну організацію. Працюють малярі і на промислових і виробничих підприємствах, заводах, в будівельних компаніях, ремонтно - будівельних та житлово - комунальних управліннях. Професія маляра має високий рівень затребуваності на ринку праці. Рівень заробітної плати маляра - високий, багато в чому залежить від місця роботи, складності завдання, рівня професіоналізму. Маляр має перспективи кар'єрного росту до бригадира, техніка. Він має можливість організувати свою справу, займатися ремонтом житлових приміщень.

Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості проводить навчання за професією «Маляр».

Термін навчання: 6,5 місяці; рівень кваліфікації 2,3 розряд.

В навчальній майстерні під керівництвом майстра виробничого навчання слухачі отримують практичні знання та навички.

Вас навчалать  виконувати ремонтні малярні, шпаклювальні та шпалерні роботи.

На виробничій практиці, яка проходить на виробництві слухачі удосконалюють свої практичні навички та прийоми. Після завершення виробничої практики слухачі здають державну кваліфікаційну атестацію та отримують свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації державного зразка.

Всю інформацію з приводу професійного навчання Ви можете у Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості, звернувшись за телефонами:

068-196-45-15,  4-49-96  або  4-23-80

Долучайтесь до навчання!

ПРОФЕСІЯ «НАЛАГОДЖУВАЛЬНИК ВЕРСТАТІВ І МАНІПУЛЯТОРІВ З ПРОГРАМНИМ КЕРУВАННЯМ»

Сучасні верстати з програмним керуванням обладнані новітніми і складними електромеханічними пристроями. Робота налагоджувальника не тільки складна і відповідальна, але ще і вимагає інтелектуального підходу до вирішення проблем. Особливості роботи передбачають не просто звичайні налагоджування і переналагодження верстатів, але певні навички і знання.

Фахівець цієї професії повинен вміти складати весь технологічний процес обробки самих різних деталей, розбиратися в кінематичних схемах і пристроях різноманітних верстатів з програмним керуванням. Повинен також вміти за формулами розраховувати режими різання і вміти знаходити ці вимоги в спеціальній літературі. Адже обслуговування будь-яких верстатів і верстатів з програмним керуванням і з маніпуляторами передбачає і спеціальні навички, і нестандартне вміння. Необхідність знаходити правильні рішення являє стійкий інтерес до даної професії.

Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здійснює навчання за професією «Налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням».

Термін навчання: 4 місяці; рівень кваліфікації 4 розряд.

В навчальній майстерні, під керівництвом майстра виробничого навчання, слухачі отримують практичні знання та навички.

На виробничій практиці, яка проходить на виробництві, слухачі удосконалюють свої практичні навички та прийоми.

По завершенню виробничої практики слухачі здають державну кваліфікаційну атестацію та отримують свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації державного зразка.

Всю інформацію з приводу професійного навчання Ви можете у Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості, звернувшись за телефонами:

068-196-45-15,  4-49-96  або  4-23-80

Долучайтесь до навчання!

НОВА ПРОФЕСІЯ ЗА КІЛЬКА МІСЯЦІВ

У Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбувся випуск групи з професії «Електрозварник ручного зварювання». Протягом 4 місяців слухачі проходили теоретичне і практичне навчання зі спеціальних предметів. Члени атестаційної комісії відзначили, що випускники мають високий рівень підготовки та володіють усіма необхідними навичками з професії.

На розгляд комісії випускники представили колективну композицію з металу «Володар повітря», яка стала завершальним етапом виробничого навчання групи. Усім слухачам присвоєно кваліфікацію «Електрозварник ручного зварювання 2 розряду» та видані свідоцтва державного зразка.

Всю інформацію з приводу професійного навчання Ви можете у Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості, звернувшись за телефонами:

068-196-45-15,  4-49-96  або  4-23-80

Долучайтесь до навчання!

ШАНОВНІ ПРЕДСТАВНИКИ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ ВОВЧАНСЬКОГО РАЙОНУ!

Інформуємо Вас про те, що станом на 16 липня до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості надійшло 302 пакети документів від роботодавців та підприємців району для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. На сьогодні вже одержані схвальні рішення за 210 зверненнями.

Серед поданих звернень 283 складають пакети документів від ФОПів, що працюють без найманої праці. 19 заяв найдійшло від роботодавців, які, завдяки державній підтримці, змогли уберегти від скорочення 71 робоче місце.

За період карантину для 205 суб’єктів малого та середнього бізнесу, які звернулись до Вовчанської районної філії ХОЦЗ, вже замовлено загалом більш ніж 1 млн. 410 тис. грн. допомоги по частковому безробіттю.

За час дії програми, керівництвом та фахівцями Вовчанської РФ ХОЦЗ були проведені більше ніж 400 індивідуальних зустрічей з ФОПами та роботодавцями району, проведений масовий захід з 90 підприємцями та працедавцями, що ведуть свою діяльність на території ТОВ «Ринок».

22 липня 2020 року заплановано проведення низки зустрічей з представниками малого та середнього бізнесу Старосалтівської ОТГ у рамках діяльності Центру підтримки розвитку підприємницької діяльності та туризму, під час яких служба зайнятості надасть детальні роз’яснення щодо одержання допомоги по частковому безробіттю.

Всю необхідну консультаційну допомогу у оформленні пакетів документів Ви можете отримати за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15. Звертайтесь до нас за телефонами 4-33-37 або 068-196-45-15.

УВАГА!

Як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю.

Усього кілька простих кроків!

Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати Єдиного соціального внеску  упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.

Далі – підготуйте необхідний пакет документів:

✅заява на отримання допомоги в довільній формі;

✅копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;

✅довідка про сплату Єдиного соціального внеску за останніх 6 місяців згідно абзацу 4, п. 9 Порядку (До Державної податкової служби звертатись не потрібно‼)

✅відомості до Додатку 2 Порядку.

Оригінали документів подайте до центру зайнятості. Як це можна зробити? В один із зручних для вас способів:

✔або поштою,

✔або ж через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості,

✔або у форматі скан-копій на e-mail центру зайнятості.

Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, наші фахівці повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

Рішення щодо надання допомоги приймає Харківський обласний центр зайнятості та перераховує кошти на рахунок фізичній особі-підприємцю.

Нагадуємо: допомога по частковому безробіттю не оподатковується. Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування Єдиного соціального внеску, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн.) на місяць.

Допомога надається на період зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Більш детальна інформація за посиланням:

https://www.dcz.gov.ua/…/pokrokova-instrukciya-shchodo-otry

Фахівці Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості нададуть всю необхідну інформацію щодо отримання допомоги по частковому безробіттю за телефонами:

068-196-45-15, 4-33-37, 4-22-36

Завжди раді Вам допомогти! Сподіваємось на плідну співпрацю!


УВАГА!

 

Якщо Ви є роботодавцем та скорочували чи зупиняли свою діяльність внаслідок дії обмежувальних заходів під час карантину, то Ви можете звернутися до центру зайнятості за місцем сплати Єдиного соціального внеску для отримання допомоги по частковому безробіттю для своїх працівників.

Допомога по частковому безробіттю не оподатковується. Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування Єдиного соціального внеску, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн.) на місяць.

Допомога надається на період зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Більш детальна інформація за посиланням:

https://www.dcz.gov.ua/…/pokrokova-instrukciya-shchodo-otry

Фахівці Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості нададуть всю необхідну інформацію щодо отримання допомоги по частковому безробіттю за телефонами: 068-196-45-15, 4-33-37, 4-22-36

Завжди раді Вам допомогти!

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ!

 

Для вас передбачена  допомога  по частковому безробіттю!

Відкривши на сайті Державної служби зайнятості розділ "Допомога по частковому безробіттю", що міститься у рубриці "Роботодавцям", представники фірм і компаній, а також фізичні особи-підприємці, що здійснюють свою діяльність без найму, мають змогу отримати вичерпну інформацію з усіх питань щодо виплати допомоги по частковому безробіттю.

Станом на 01 липня до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості надійшло 229 пакетів документів від роботодавців та підприємців району для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. На сьогодні вже одержані схвальні рішення за 195 зверненнями.

Серед поданих звернень 210 складають пакети документів від ФОПів, що працюють без найманої праці. 19 заяв найдійшло від роботодавців, які, завдяки державній підтримці, змогли уберегти від скорочення 71 робоче місце.

За період карантину для 186 суб’єктів малого та середнього бізнесу, які звернулись до Вовчанської районної філії ХОЦЗ, вже замовлено загалом більш ніж 1 млн. 125 тис. грн. допомоги по частковому безробіттю.

Щоб отримати допомогу по частковому безробіттю, зверніться, будь ласка, до центру зайнятості за місцем сплати єдиного соціального внеску впродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.

Раді надати всю необхідну консультаційну допомогу у оформленні пакетів документів за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15. Звертайтесь до нас за телефонами 4-33-37 або 068-196-45-15.

Допомога по частковому безробіттю:

як працює система підпримки бізнесу від держави

27 квітня 2020 року Уряд ухвалив рішення щодо надання 4,7 млрд грн для виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Допомога надається роботодавцям, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином:

суб’єктам малого та середнього бізнесу, які мають найманих працівників;

приватним підприємцям, які мають/чи не мають найманих працівників.

Для того, щоб отримати допомогу, треба звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності та подати необхідний пакет документів.

Обов’язковою умовою для оформлення допомоги є сплата ЄВ за 6 місяців, які передували зупиненню чи скороченню діяльності.

Допомога по частковому безробіттю не оподатковується.

Допомога надається на період зупинення чи скорочення діяльності + впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

До слова, станом на 19 червня до центрів зайнятості подано понад 100 тисяч пакетів документів від роботодавців для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Серед них – 79 тисяч пакетів документів від ФОПів без найманої праці.

Ухвалені рішення для здійснення виплат 168 тис. працівників.

Найбільше підприємців звернулися для оформлення допомоги по частковому безробіттю на Сумщині (8946), Харківщині (7882), Львівщині (7794), у Чернівецькій (7234) та Волинській (6929) областях.

Шановні клієнти служби зайнятості!

Полегшена процедура подання документів до центрів зайнятості.

Відтепер це дуже просто. Вам потрібно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю! Бланки тут: https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.

Як і раніше, заяви ви можете подати в два способи: на електронну пошту центру зайнятості, де вам зручно обслуговуватися (електронна пошта Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript ), або через скриньку для кореспонденції, розташовану поряд з центром зайнятості.

Якщо ви вирішили надіслати заяви електронною поштою:

1) Заповніть заяви власноруч за зразком і сфотографуйте або відскануйте їх. Далі – надішліть на email центру зайнятості, де ви плануєте перебувати на обліку (електронна пошта Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript ). Важливо! У темі листа зазначте ваше прізвище, ім’я, по батькові.

Електронні скриньки центрів зайнятості тут: https://is.gd/5duk3J

Обов’язково будьте на зв’язку протягом доби! Реєстрація відбувається під час телефонної розмови з Вами!

Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Якщо ви вирішили подати заяви через скриньку для кореспонденції центру зайнятості:

2) заповніть заяви безпосередньо біля скриньки в центрі зайнятості (бланки заяв будуть на Вас чекати поряд зі скринькою). Тут слід пам’ятати, що для заповнення заяв вам знадобляться ваші паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, дані про освіту та попередню трудову діяльність, тому візьміть документи з собою.

Покладіть заяви в скриньку для кореспонденції (у робочі години робочого дня)

Обов’язково будьте на зв’язку протягом доби! Реєстрація відбувається під час телефонної розмови з Вами!

Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Нагадуємо, що впродовж 10 днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати оригінали ваших документів.

Бережіть себе і свої близьких.

Coursera - це майбутнє освіти

Coursera є освітньою компанією, яка пропонує онлайн - курси, які відомі як MOOCs - Масові відкриті онлайн-курси, (МООС /muːk/) (англ. Massive open online course — масивні, масові, широкодоступні, публічні, відкриті дистанційні онлайн курси) — це інтернет-курси з великомасштабною інтерактивною участю та відкритим доступом через інтернет.

Переважна більшість онлайн-курсів є на англійській мові з субтитрами на кількох мовах. Coursera працює в партнерстві з декількома університетами і пропонує такі курси, як фізика, машинобудування, медицина, біологія, математика, бізнес, інформатика тощо.

В даний час практично будь-яка людина без знань або досвіду може пройти відмінні курси через курси Coursera. Деякий час назад освоєння нової професії було важким і дорогим. Цей новий, ефективний і економічний спосіб навчання стає все більш доступним через Інтернет.

Кожен курс в Coursera викладають інструктори з кращих університетів і навчальних закладів світу. Курси Coursera включають відео лекції, вправи, дискусійні форуми.

Coursera була заснована в 2012 році двома професорами комп'ютерних наук Стенфордського університету і в даний час є однією з провідних компаній MOOC. Замість створення власного освітнього контенту, Coursera співпрацює з кращими університетами світу та іншими організаціями, щоб зробити курси доступними.

Завдяки таким партнерським зв'язкам Coursera пропонує широкий спектр курсів в області бізнесу, науки, інформаційних технологій і тощо. Ці заняття зазвичай проводяться за розкладом, а деякі курси вимагають групового співробітництва, всі вони проводяться в режимі онлайн.

Курси Coursera можуть тривати близько шести до десяти тижнів, з одного до двох годин відео лекцій в тиждень. Ці курси пропонують вправи, іспити , тести.

Студентам одного і того ж класу пропонується брати участь в форумах, в основному, щоб забезпечити онлайн спілкування між собою. Курси Coursera також можна проходити через мобільний пристрій.

Навчання на Courséra є асинхронним, тобто студенти можуть переглядати лекції чи робити домашні завдання в різний, зручний для них час, на відміну від синхронних курсів, в яких студенти та викладач взаємодіють одночасно у чітко визначеному вузькому часовому проміжку.

Якщо Ви зареєстрована безробітна особа та бажаєте пройти навчання , Вам потрібно:

звернутися до свого кар’єрного радника, вказати ім’я та електронну адресу , на яку має прийти запрошення на навчання;

після одержання запрошення (це може бути протягом 30 хвилин), перейти за посиланнями, створити свій акаунт та перейти до вибору курсів для навчання.

Зарахування слухачів буде здійснюватися до 30 вересня 2020 року. Навчання за курсами має бути завершене до 31 грудня 2020 року.

І пам’ятайте: нові знання – нові можливості. Успіхів !

Деталі за номером «гарячої лінії» 068-196-45-15, наша електронна пошта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript , Вовчанська районна філія ХОЦЗ


ПРОФЕСІЯ «ОПЕРАТОР З ОБРОБКИ ІНФОРМАЦІЇ ТА ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ».

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення – це висококваліфікований робітник, який вміє не тільки працювати з офісними додатками (текстовим редактором, електронними таблицями, базами даних, графікою, презентаціями), а й є технічним фахівцем в області інформаційних технологій.

Попит на висококваліфікованих фахівців в галузі інформаційних технологій на ринку праці на даний час надзвичайно великий.

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення може працювати на підприємствах, об'єднаннях, установах різних форм власності, в банківських установах, у видавництвах, типографіях, редакціях, в офісах фірм, діяльність яких: супроводжується виконанням технологічних операцій з обробки інформації та програмного забезпечення;

✔ пов’язана з розробкою, розміщенням і супроводом Веб-сайтів та пошуком інформації у інформаційних мережах;

✔ на супроводження та захист інформаційно-комунікаційних комплексів.

Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здійснює навчання за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

Термін навчання: 9 місяців; рівень кваліфікації ІІ категорія.

Теоретична підготовка слухачів складає 458 годин, яка здійснюється в кабінетах загально-професійної та професійно-теоретичної підготовки. Слухачі отримують знання з предметів: «Інформаційні технології», «Основи галузевої економіки і підприємництва», «Основи трудового законодавства», «Охорона праці», «Основи професійної етики», «»Організація роботи інформаційних систем», «Обробка інформації», «Мережеві системи», «Основи програмування» тощо.

Професійно-практична підготовка складає 814 годин, з них 390 годин виробниче навчання в майстерні та 424 годин виробнича практика на виробництві.

В навчальній майстерні, під керівництвом майстра виробничого навчання, слухачі отримують практичні знання та навички. Навчаються:

✔ готувати персональний комп’ютер, периферійні пристрої та офісне обладнання до роботи;

✔ проводити діагностику персонального комп’ютера, периферійних пристроїв;

✔ установлювати операційні системи на ПК;

✔ виконувати операції щодо технічного обслуговування персонального комп’ютера, периферійних пристроїв, офісного та комунікаційного обладнання;

✔ забезпечувати апаратний та програмний захист інформації;

✔ виконувати комплекс робіт, пов’язаних з підготовкою носіїв інформації до роботи;

✔ розробляти та створювати Веб-вузли початкового рівня;

✔ розробляти та тестувати Веб-додатки з використанням інструментальних та програмних засобів;

✔ усувати пошкодженння у роботі апаратної частини і програмних продуктів, що не носять системного характеру;

✔ виконувати потреби споживачів інформаційних послуг та продуктів у питанні їх інформування, обґрунтування вибору ПК, периферійного, офісного, комунікаційного обладнання й програмного забезпечення та проводити їх технічне обслуговування в подальшому;

✔ дотримуватися вимог законодавства щодо інтелектуальної власності та майнових прав згідно з дією патентів на програмні продукти та інформаційні технології;

✔ вести електронний документообіг у межах службових обов’язків.

На виробничій практиці, яка проходить на виробництві, слухачі удосконалюють свої практичні навички та прийоми. Після завершення виробничої практики слухачі здають державну кваліфікаційну атестацію та отримують свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації державного зразка.

☝Для безробітних навчання в Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Для бажаючих опанувати професію за кошти фізичних або юридичних осіб – від 8715,50 грн за весь період навчання.

Що розповідають соцмережі пошукача роботодавцю

Роботодавці все частіше звертають увагу на сторінки пошукачів у соціальних мережах. Часто профілі можуть розказати про кандидата більше, ніж резюме та співбесіда, а є речі, які навіть стають причиною відмови. Тож під час пошуку роботи важливо привести до ладу власні соцмережі – неважливо, даєте ви на них посилання у резюме чи ні. Розповідаємо, на що звертають увагу HR-менеджери під час підбору кандидатів та які помилки здатні поставити на вас хрест.

Мета перевірки рекрутером соцмереж – оцінити відповідність вашого профілю, риторики постів, коментарів тощо вакантній посаді.

Активність у соцмережах

Частота публікацій та охоплення ними аудиторії – важливий критерій для оцінки кандидата. Проте не для кожної професії важливо постійно писати пости, мати багато підписників та збирати тисячі лайків на знімках. Якщо для претендента на посаду в СБУ публікувати фото та текстову інформацію з роботи недопустимо, то для PR-менеджера – необхідно. Тому, перш ніж почати активно вести свою сторінку в Facebook, подумайте, наскільки це актуально для вашої професії.

Тематика публікацій

Звертають увагу HR-фахівці й на тематику ваших публікацій. До того, що точно мало кому сподобається, належать дискримінаційні висловлювання, репости інформації із сумнівних джерел, ображання інших, використання нецензурних слів у своїх постах. У теперішній час перенасичення інформацією роботодавець хоче бачити у своїй команді працівника, що здатний відрізнити фейк від правди та свідомо відмовитись від споживання інформаційного сміття.

Також не варто в соцмережах ділитися гнівними спогадами стосовно колишніх роботодавців або ж з’ясовувати з кимось стосунки під поглядом сотні підписників. Побачивши таке у вас на сторінці, рекрутер вирішить, що у стресовій ситуації ви поводитесь агресивно та неадекватно.

Утім, роботодавці зазначають, що хочуть бачити у потенційного працівника пости на різну тематику, адже соцмережі – це відображення вашого життя, а воно у різні дні виглядає по-різному.

Фотографії

Можуть налякати роботодавця й опубліковані вами знімки. Особливо, якщо це будуть фотосесії у стилі ню чи в нетверезому стані. Разом з цим HR-фахівець хоче бачити, що у вас є життя й поза роботою, що ви вмієте відпочивати та не цураєтеся корпоративних заходів, а значить умієте бути командним гравцем. Якщо всі ваші фото роботодавець може й не переглянути, то на аватар – обов’язково зверне увагу. Тут краще обрати пристойну фотографію без пляшки в руках чи зайвих людей на задньому плані. Всілякі котики чи приколи на аватарі точно не сподобаються рекрутеру.

Важливий момент! Якщо ви дотримуєтеся всіх правил у соцмережах, не забувайте слідкувати за тими фото чи публікаціями, на яких вас відзначають друзі. Адже вони можуть зіграти вам не на користь.

Групи та вподобані сторінки

Часто рекрутер може дослідити, чим ви цікавитеся. Якщо у списку груп та сторінок, які вам подобаються, публікацій, які ви лайкаєте, є спільноти професійного направлення, то це лише підніме вас в очах роботодавця. Також плюсом буде, якщо у вас збігаються смаки на музику чи кіно (проте цей пункт важко передбачити й навряд чи він впливатиме на остаточне рішення про прийняття на роботу). Якщо ж у вас серед вподобаних сторінок лише групи з азартними іграми або сумнівними порадами, то роботодавець вважатиме вас несерйозним та невідповідальним.

Помилки

Навіть, якщо ваша робота ніяк не пов’язана з текстом, помилки у публікаціях можуть насторожити більшу частину роботодавців. Вони вважають, що такі кандидати неуважні, несерйозно ставляться до роботи, не можуть похвалитися ретельністю під час виконання завдань та просто не поважають своїх підписників. Тож не лінуйтеся після публікації перечитати все написане та виправити помилки.

Прийняття на роботу – не привід розслабитися

Адже 42% роботодавців продовжують контролювати поведінку своїх працівників у соцмережах і після прийняття на роботу. Тож пам’ятайте про всі правила не лише під час пошуку роботи, а й задовго після.

У вас виникли питання стосовно теми нашої розмови - зверніться до спеціалістів Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. : (068)196-45-15, (05741) 44996, 42380.

Як легко виконувати нудні завдання: поради у допомогу

Велика різниця між тим, що ми хочемо робити і що робити потрібно. Таке наше життя: «потрібно» завжди включається частіше, ніж «хочу». Чергове завдання з розряду «треба» ми виконуємо довго, болісно, без бажання. Складаємо різні алгоритми роботи, процес «не йде», ми відчуваємо емоційне спустошення. Ціна рішення задачі психологічно збільшується. І так продовжується раз за разом. Подібні думки: «у мене дедлайн, а я ніяк не закінчу звіт, я про нього навіть думати не можу»… у різних варіантах виникають у дуже багатьох.

Ми вирішили розібратися, що ж робити, коли якийсь фрагмент робочого процесу не до душі, думається про що завгодно, тільки не про головне, виконання відкладається до останнього моменту. Ось кілька дієвих порад:

Заплануйте перший невеликий крок

Припиніть нарешті роздуми над цим нудним завданням. Просто складіть його покрокове виконання (подумки або занотуйте). Нехай перший крок, зовсім мізерний, буде вже сьогодні. Сприймайте це творчо: кілька невеличких епізодів одного фільму, які буде не важно зіграти. І ніяких зайвих думок під час творіння покрокового сценарію!

Назвіть своє завдання по-новому

Згодні, важко й нудно робити те, що звучить непривабливо. Озвучуйте у своїх планах та думках ваші завдання позитивними словами. Наприклад, замість: «сьогодні знову треба робити дзвінки у ту похмуру фірму, вони ніяк не дозріють на контакт…», проголосіть собі такий пост: «сьогодні я із задоволенням зроблю цим добрим людям дуже вигідну пропозицію, вони нізащо не відмовляться!». Занотуйте це для більшої переконаності. Таким чином завдання суттєво спрощується, прогноз стає більш успішним (перевірено).

Створіть свій «фільм»

Спортивні психологи радять спортсменам візуалізувати свій виступ, щоб здобути високий результат. Ми радимо подумки створити короткий фільм з позитивним сценарієм, де ви виконуєте завдання з грифом «потрібно», й стати чемпіоном-переможцем з продуктивності. Сфантазуйте, як буде виглядати цей робочий процес. Можуть бути й приємні та негативні моменти (наприклад спілкування з неконтактними клієнтами), але таким чином, складаючи свій проект, ви полегшуєте виконання задачі.

Зайдіть у групу підтримки

Порадьтеся з близькими, друзями, колегами, яким довіряєте. У процесі розмови для вас можуть відкритися нові деталі справи. Можливо, почуєте нову ідею, яку зможете використати. Пообіцяйте друзям виконати це складне завдання. Таким чином отримаєте мотивацію продуктивно попрацювати, бо відтепер відповідальні за свою обіцянку.

Підживіться ендорфінами

Залучіть до виконання нудної справи особисті перевірені фішки, які поліпшують настрій. Адже чашечка улюбленої кави, комплекс вправ, хвилини дзен, улюблена музика стимулюватимуть приплив ендорфінів до вашого виснаженого організму. Створений на рівні підсвідомості робочий настрій буде потрібним початком для робочого процесу. Ми перевіряли – це працює!

Бажаємо вам успіхів, якщо у вас є питання або необхідна допомога, зверніться до спеціалістів Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. : (068)196-45-15, (05741) 44996, 42380.

Співбесіда по Skype: секрети успішного проходження

Перевірте все

Найчастіше співбесіди по Skype проводять, коли компанія базується в іншому місті або країні. Перевірте, чи не знаходиться офіс компанії в іншому часовому поясі. Якщо так, то уточніть, за яким часом ви будете спілкуватися.

Не забудьте перевірити техніку. Зробіть пробний дзвінок, щоб упевнитися, що камера й мікрофон працюють добре. Дуже важливо, щоб звук був якісним, інакше ейчар може щось не так почути і скласти про вас неправильне враження.

Підготуйтеся

Відкрийте своє резюме, портфоліо або інші необхідні документи заздалегідь, зберіть посилання, які знадобляться, в один список. Це дозволить уникнути незручних пауз під час розмови. Та й техніка зависає в найбільш невідповідний момент, отож щоб зайвий раз не нервувати, підготуйтеся заздалегідь.

Крім цього, складіть список питань до менеджера, перегляньте текст вакансії, почитайте про компанію.

Покладіть поруч з комп’ютером блокнот і ручку, щоб робити помітки. Буде дуже проблематично щось уточнити, коли дзвінок закінчиться. Якщо при особистій зустрічі ви ще можете поговорити з HR-менеджером, поки він проводжає вас, то після того, як покладуть слухавку, можливості поставити питання найближчим часом може й не бути.

Попрацюйте над вимовою

Під час онлайн-співбесіди складніше показати свою харизму, та й сприймати інформацію на слух важче, отже слід приділити особливу увагу голосу і мові:

Не торохкотіть, робіть паузи, можливо, навіть трохи довші, ніж зазвичай.

• Правильно інтонуйте слова.

• Робіть зупинки між фразами, щоб ейчар встигав поставити питання.

Не соромтеся перепитувати, чи зрозуміло і чутно, якщо вам здалося, що зник зв’язок. І постарайтеся не друкувати текст під час розмови, щоб не створювати неприємний шум на іншій стороні. Якщо виникла така необхідність, вимкніть мікрофон.

У вас виникли питання - зверніться до спеціалістів Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. : (068)196-45-15, (05741) 44996, 42380.

П’ять помилок пошукачів на співбесіді:

Перед тим як йти на інтерв’ю, запитайте себе, чи все ви врахували. Адже співбесіда – це не просто зустріч про працевлаштування, це – бесіда про самоорганізацію, презентацію, мотивацію та лояльність!

Помилка № 1: негативне перше враження

Зазвичай перше враження формується на основі двох факторів – пунктуальності кандидата та його зовнішнього вигляду.

Робочий день рекрутера розпланований щохвилинно, тому не приїжджайте за 30-40 хвилин до початку зустрічі. Навіть, якщо приїхали раніше, не поспішайте дзвонити і повідомляти про свою присутність чи просити провести зустріч раніше — попийте кави, заспокойтесь, займіться чимось корисним і дочекайтесь призначеного вам часу. І, звичайно, розраховуйте наперед час в дорозі та не запізнюйтесь.

Зовнішній вигляд має відповідати позиції, на яку ви претендуєте. Навіть якщо ви не розумієте, який дрес-код у компанії, важливо розуміти доречність того чи іншого стилю саме для вакантної посади.

Помилка № 2: «не вгамовані» емоції

Безпосередньо на співбесіді є крайнощі: від хвилювання та скромності – до балакучості, байдужості та зверхності. Забудьте про ці емоції, якщо хочете працевлаштуватись. Те, що ви хвилюєтеся, зрозуміло – досвідчений рекрутер побачить це і допоможе та підтримає вас. Намагайтеся сконцентруватися та структурувати свої думки ще напередодні інтерв’ю.

Скромність на співбесіді також недоречна. Не соромтесь та будьте впевнені в собі – за необхідності тренуйте ці риси свого характеру. Існують стандартні запитання про ваші переваги й недоліки – ви точно маєте знати на них відповіді.

Засмучує на інтерв’ю байдужість, коли кандидат ніби очікує, щоб його вражали. Якщо ви прийшли на співбесіду аби працевлаштуватись, а не просто побачити офіс компанії – проявляйте свою зацікавленість активністю, будьте «живим» на співбесіді.

Особливо розчаровує зверхність на інтерв’ю. Найчастіше це відбувається тоді, коли кандидат претендує на керівну посаду або якщо це фахівець зі сфери ІТ. Не заявляйте про бажання спілкуватися лише з керівником чи особою, що приймає рішення – відносьтесь до рекрутера, як до рівного собі.

Помилка № 3: вказана інформація в резюме лише частково відповідає дійсності

Досить часто ми бачимо гарне резюме та солідний досвід кандидата, але вже на співбесіді просто не віриться що це одна і та ж людина – складається враження, що резюме про когось іншого. Будьте максимально чесні відносно свого досвіду і навичок. Не вказуйте те, чого не виконували, конкретизуйте саме свою роль, не завищуйте рівень знання іноземної мови чи знання мов програмування.

І якщо ви не можете похвалитися, до прикладу, стресостійкістю та активністю – будьте чесними, кажіть правду. Адже ці особисті якості не про слова в оголошенні, працедавець розраховує саме на стресостійкого та активного працівника.

Помилка № 4: негатив про попередніх працедавців

У кожного з нас за плечима досвід роботи в середньому в 3-5 компаніях. І дуже неприємно чути про ті організації та їх керівників негативні відгуки. Зрозуміло, що бувають різні ситуації та інколи ці відгуки чиста правда. Проте слова кандидата, що кожен попередній його керівник був некомпетентний чи компанія не давала реалізуватись – викликають ще більше питань вже до самого кандидата.

Помилка № 5: недоречні запитання або їх відсутність

«Я підхожу вам по зарплаті?», «А де попередній працівник, що був на цій посаді?», «Розкажіть детальніше про вашу компанію?» (особливо, якщо компанія відома на ринку. Конкретизуйте, що саме вас цікавить).

Якщо в ході інтерв’ю у вас виникають питання, а вони зазвичай повинні виникати – запитуйте! Рекрутери зацікавлені знайти кандидата так само, як кандидати знайти роботу, а іноді, як показує практика, навіть більше!

Отже, до зустрічі на співбесідах без помилок!

У вас виникли питанння – зверніться до фахівців Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. : (068)196-45-15, (05741) 44996, 42380.

Нове старе життя: як зробити повернення в офіс комфортним

Влада поступово реалізовує етапи послаблення карантину, а роботодавці – повертають своїх працівників на офісні робочі місця. Ви тільки встигли звикнути до дистанційної роботи, тож доведеться адаптуватися до офісного ритму життя. Ми зібрали найдієвіші поради, що зможуть зробити ваше повернення безболісним і навіть радісним.

Починайте готуватися заздалегідь

За декілька днів, а краще за тиждень, до виходу в офіс, поверніть у ваше життя ранній підйом, графік роботи та звичні ритуали. Нехай організм знову адаптується до пробудження о 06:00 ранку. Але роботу починайте не раніше, ніж звичайно, і закінчуйте за графіком, щоб уникнути перепрацювань та позбутися звички займатися роботою 24/7. Ще раз нагадаємо про важливість зміни піжами на діловий одяг та обідів за розкладом.

Повертайтеся поступово

Саме поступовість дає вашому організму можливість звикнути до нового, хоч і такого звичного, життя. Якщо у вас є така можливість, домовтеся з роботодавцем про поступове повернення до офісного життя. Спочатку можна чергувати дистанційну та офісну роботу або працювати за гнучким графіком. Якщо можливості поступово повертатися до робочого ритму немає – прислухайтеся до свого емоційного стану, не перезавантажуйте себе кропіткими завданнями та відпочивайте після завершення робочого дня.

Сплануйте повернення

Поки громадський транспорт, сфера послуг чи непродовольчі магазини працюють в обмеженому режимі, важливо спланувати своє повернення. Тож визначте, яким способом ви дістанетеся до офісу, скільки, з огляду на затори чи відсутність громадського транспорту, вам доведеться витратити часу на дорогу. Якщо ви звикли обідати у затишному ресторані поруч з бізнес-центром, дізнайтеся, чи працюють вони «на виніс» або відкрили літню терасу – в інакшому випадку ви зможете взяти обід з дому чи замовити його в іншому місці.

Дотримуйтеся заходів безпеки в офісі

Після повернення в офіс помилково вважати, що небезпека минула. Вам ще більш ретельно потрібно дотримуватися правил особистої гігієни: постійно дезінфікуйте або мийте руки, протирайте комп’ютер та телефон, не забувайте прибирати на робочому столі. Не поспішайте обійматися з колегами, за якими сумували два місяці, відмовтеся від рукостискань та не збирайтеся у великі компанії в невентильованих приміщеннях. Послаблення карантину – це ще не перемога над пандемією, тому ігнорувати масковий режим чи дотримання дистанції – досить необачно.

Влаштуйте інформаційне голодування

У перші дні після повернення до офісного життя важливо відпочивати правильно. Тому у цей період краще не перенасичувати себе інформацією: менше часу проводьте у соцмережах, відмовтеся від перегляду новин, не збирайте сумнівних пліток. Інформаційне голодування та відпочинок найкраще допоможуть вашому організму адаптуватися до нових реалій офісної діяльності.

Шукайте плюси

Якщо ви належите до тих, хто вподобав віддалену роботу та не хоче повертатися в офіс – подумайте про плюси такої праці. По-перше, ваша рухова активність збільшиться, а значить з’явиться ентузіазм до роботи і до активного дозвілля. По-друге, ваше коло спілкування нарешті розшириться, а комунікація в колективі стане простішою та зрозумілішою. По-третє, вам буде легше дисциплінуватися, ви не будете безкінечно зазирати у холодильник, а дім знову стане зоною відпочинку.

План «Б»

Повернення в офіс для вас дорівнює трагедії світового масштабу, а страх переповненого громадського транспорту змушує залізти під ковдру? Вихід є. Можливо, лише завдяки карантину вам вдалося зрозуміти, що справжнє задоволення ви отримуєте від роботи з дому. Перекваліфікуватися у фрілансери ніколи не пізно. На robota.ua ви можете переглянути вакансії віддаленої роботи та обрати пропозиції своєї спеціалізації або ж змінити професію на ту, про яку мріяли вже досить давно.

Якщо вам необхідна допомога у виборі професії – зверніться до фахівців Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. : (068)196-45-15, (05741) 44996, 42380.

Дякуємо Вам за співпрацю!

Допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які:

• зупинили або скоротили діяльність через карантин;

• сплачували єдиний внесок упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників.

Як підприємству отримати таку допомогу по частковому безробіттю працівників?

Для отримання допомоги роботодавець може звернутися протягом 90 календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності, до центру зайнятості чи філії Харківського ОЦЗ, за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати наступні документи:

1) заяву на отримання допомоги у довільній формі;

2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення/скорочення діяльності;

3) відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;

4) довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, виданою ДПС.

Пакет документів можна подати одним із зручних способів: через скриньку для кореспонденції, розміщену при вході до центру зайнятості чи філії (оригінал), ✉поштовим відправленням (оригінал), на email центру зайнятості/філії (сканкопії).

Розмір допомоги. Допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати мінімальну заробітну плату, встановлену Законом на 2020 рік (4 723 грн).

Хто не має права на допомогу по частковому безробіттю?

Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.

Повну інформацію можна отримати у відділі взаємодії з роботодавцями Вовчанської філії Харківського ОЦЗ за тел. (05741) 4-33-37 або 068-196-45-15, а також ознайомитися на сайті Державного центру зайнятості  https://www.dcz.gov.ua/ у рубриці «Роботодавцям», розділі «Допомога по частковому безробіттю на період карантину» за посиланням  https://www.dcz.gov.ua/…/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobitty….

 

Як карантин змінив сферу зайнятості та чого очікувати далі?

Державна служба зайнятості – структура, яка продовжує надавати послуги безробітним і роботодавцям.

Минуло два місяці з початку карантину. Хочеться вірити, що найтяжчий період для сфери зайнятості позаду. Проте підстав для оптимізму поки що не так вже й багато. Почнемо з деяких фактів, які визначають специфіку поточного моменту.

Експерти щиро визнають, що запобіжно-карантинні заходи, вжиті для запобігання поширенню пандемії, мали негативні наслідки для соціально-економічної сфери навіть у найрозвиненіших державах світу. Середній показник безробіття у світі наразі становить 10%. В Україні офіційний показник зареєстрованого безробіття є нижчим, але ситуація може змінитися. Значна частина громадян з тих чи інших причин не скористалися послугами служби зайнятості, хоча й перебувають у стані безробіття. Наприклад, українці, які повернулися з-за кордону і планують одразу після закінчення карантину повернутися на свої робочі місця, або ж люди, які довгий час працювали в тіні,а тому не можуть розраховувати на допомогу по безробіттю.

Структурою, яка, незважаючи на карантин, продовжує надавати послуги безробітним та роботодавцям, є Державна служба зайнятості. Пандемія змусила багатьох переконатися в тому, наскільки важливими є функції, що виконуються службою. Протягом карантину запроваджено низку законодавчих змін, які значно спростили умови реєстрації в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на цей період.

☑По-перше, забезпечено можливість подання заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно, тобто на електронну пошту того центру зайнятості, де людині зручно перебувати на обліку. Також зареєструватися як безробітний та оформити допомогу віднедавна можна через онлайн-портал державних послуг «Дія».

☑По-друге, підвищено з 650 до 1000 грн мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину та протягом 30 днів після його завершення.

☑По-третє, зареєстрованим у службі зайнятості безробітним допомога призначається з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням (до карантину звільненим за власним бажанням допомога виплачувалася з 91 дня набуття статусу).

☑По-четверте, роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього бізнесу, котрі зупинили чи скоротили свою діяльність під час карантину, можуть отримати допомогу по частковому безробіттю для покриття витрат на зарплату робітникам, яким було скорочено робочий час. Наразі обсяг коштів на цей проєкт достатній, аби зберегти робочі місця.

Фахівці центрів зайнятості не припиняють дистанційно підбирати для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців - кваліфікований персонал. Адже в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи.

З питань, порушених у даній публікації, просимо звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. : (068)196-45-15, (05741) 44996, 43337, 42380.

Семінари - онлайн

Фахівці Вовчанської районної філії ХОЦЗ продовжуть працювати дистанційно. За допомогою комунікаційного сервісу Skype у квітні та травні 2020 року фахівцями відділу активної підтримки безробітних були проведені онлайн вебінари, де учасників заходу ознайомили з особливостями обслуговування у період карантину, правами та обов’язками зареєстрованих безробітних; презентували комплекс соціальних послуг, електронні сервіси державної служби зайнятості та їх можливості. На вебінарах безробітні також отримали інформацію щодо практичних навичок з правил написання резюме, а також розглядали питання ефективного використання резюме у пошуку роботи.

Окрім вищезазначеного, фахівці відділу активної підтримки безробітних наголосили про найбільшу базу даних актуальних вакансій, яка знаходиться на офіційному сайті ДСЗ https://www.dcz.gov.ua/, а також запропонували слухачам скористатися:

- «Освітнім порталом Державної служби зайнятості» http://skills.dcz.gov.ua, який включає в собі курси, вебінари, дистанційні програми від Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, яка подається у відеоформаті.

- «Платформою з профорієнтації та розвитку кар’єри» http://profi.dcz.gov.ua, що надає можливість оцінити власні здібності та навички саморозвитку.

Учасники заходів отримали відповіді на свої запитання та контакти для зворотного зв’язку у разі потреби додаткової консультації.

Щоб долучитись до вебінарів Вам необхідно повідомити наших фахівців за телефоном ☎ 068-196-45-15 або електронною поштою та надати логін Вашого Скайпу, за яким ми Вас зможемо приєднати до заходів. Також скайп-конференція передбачає наявність відео-звязку.

Долучайтеся до нас, з нами цікавіше!

Телефон для довідок Вовчанської районної філії ХОЦЗ

☎ 068-196-45-15

(05741) 4-22-36; (05741) 4-49-96; (05741) 4-23-80

Електронна пошта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

На Вовчанщині тривають громадські роботи соціального страхування

У Вовчанському районі продовжуються громадські роботи, що мають на меті допомогу соціально вразливим верствам населення.. Наразі до Дня Перемоги безробітні, які були направлені центром зайнятості опікувалися ветеранами війни, а саме допомогали по господарству, здійснювали побілку, покраску, виконували садово-огородні роботи, та інше.

Ритуали емоційної гігієни або 7 методів підняти собі настрій

Проблема з гігієною, миттям та дезінфекцією рук стала сьогодні надзвичайно гострою. Настільки гострою, що ми забули про іншу свою гігієну – емоційну. Ми стали емоційно нестабільні, наш настрій залежить від зовнішніх подій. Страх, печаль, роздратування, злість, агресія, сльози вмикаються наче пусковою кнопкою. І нам вже важко впоратися з емоціями, з нашим настроєм.

Існує вислів «hakuna matata», що перекладається – «без турбот» . Цей вислів заохочує жити і діяти більш спокійно, вибратися з мушлі роздратування. Однак він не означає байдужого ставлення до ситуації. Скоріше, закликає відступити назад, щоб чітко побачити всю картину вцілому, при цьому не метушитися та не робити з мухи слона. А точніше, мінімізувати залежність свого настрою від подій, що відбуваються.

Пропонуємо для цього ритуали емоційної гігієни.

• Спробуйте починати день без використання Інтернету та новин. Ми настільки стали медіазалежні, що вмикаємо Fasebook, щойно відкрили очі.

• Кожен день починайте з молитви або вдячності. Якщо сьогодні зранку проснулися здоровим – ви щаслива людина. Вдячність допомагає цінувати те, що ми маємо, та відчувати турботу і любов інших.

• Знаходьте свої джерела радості. Це може бути, наприклад, захоплюючий фільм, домашні тварини, масаж, смачна страва, сон, гаряча ванна, улюблена музика, кохана людина. Складіть власний список таких джерел.

• В будь-якій події, яка відбувається протягом дня, відразу знаходьте позитивну або гумористичну сторону. Що допоможе справитися з кризою та подолати паніку.

• Обіймайте своїх рідних та близьких людей. Їм і вам це зараз необхідно, як ніколи. Недаремно психотерапевт Вірджинія Сатир рекомендує мінімум 4 обійми в день для того, щоб вижити. «А як же особисті кордони і фізична гігієна?», – скажете ви. Наша підтримка та наш настрій зараз дуже важливий нашим близьким людям.

Тому, дотримуючись фізичної гігієни, не забувайте про емоційну. Про настрій, який називають емоційним акордом, єдністю тіла, душі і духа. Пам’ятайте, якщо всі ці три компоненти знаходяться в резонансі один з одним, людина перебуває в гарному настрої.

Бажаємо усім доброго здоров’я та емоційного благополуччя!

Обговорити дану статтю Ви можете за телефоном Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості 068-196-45-15 або (05741) 4-22-36; (05741) 4-49-96; (05741) 4-23-80. Наша електронна пошта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Шановні роботодавці м.Вовчанська та Вовчанського району!

Нагадуємо, що наразі діє мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок. Заборона на перевірки діє з 18 березня по 31 травня 2020 року згідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 533-IX.

Але звертаємо Вашу увагу, що дія мораторію на перевірки завершиться і, якщо Ви маєте працівників з незадекларованою працею, Державна служба України з питань праці може накласти на Ваше підприємство штрафні санкції. Дотримуйтеся законодавства та будьте людяними один до одного.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі взаємодії з роботодавцями Вовчанської філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. (05741) 4-33-37, (068)196-45-15.

Легальна зайнятість – вимога часу

Пандемія коронавірусу завдає людству подвійного удару: і як хвороб, і як причина економічної кризи. Паніка на ринках та невизначеність у майбутньому чинять шалений тиск на бізнес. Ще більше економічну ситуацію погіршують обмежувальні карантинні заходи. Однак і у цій ситуації частина роботодавців, яким дозволено продовжувати свою діяльність, забезпечує населення необхідними товарами та послугами.

В період карантину роботодавці також мають потребу в кадрах. Тому, нагадуємо, що процедура оформлення найманих працівників не змінилась. Легальне оформлення трудових відносин є пріоритетним.

Порядок оформлення включає такі основні кроки:

• повідомлення служби зайнятості про наявні вакансії;

• відбір кандидатів;

• прийом на роботу та повідомлення Державної податкової служби;

• укладення трудового договору;

• оформлення наказу про прийняття на роботу.

Трудовий договір з найманим працівником може бути:

• безстроковим;

• на визначений строк;

• на час виконання певної роботи.

Важливо! З 2015 року фізичні особи та приватні підприємці не реєструють трудові договори у Державній службі зайнятості. Вони самостійно укладають договори з працівниками і роблять записи в трудових книжках.

Повну інформацію з даного питання можна отримати у відділі взаємодії з роботодавцями Вовчанської філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. (05741) 4-33-37, (068)196-45-15.

Пошук роботи під час депресії?

Буває так, що причиною неможливості знайти відповідну роботу є не зовнішні чинники, а внутрішні причини і психологічні стани. Одним із них є депресія. Депресія може наставати внаслідок стресу через безробіття і тривалий період бідності, і при цьому заважати активному пошуку роботи й виходу із життєвої скрути. А у теперішній ситуації карантину майже всі ми переживаємо депресивні періоди як етап проживання втрати стабільності й визначеності.

Вплив депресії на можливість знайти роботу часто недооцінюють, а даремно, бо нинішній темп життя, гонитва за досягненнями і постійні стреси призвели до того, що кожна п'ята людина стикається з цим неприємним станом досить серйозно. Основні симптоми: низький життєвий тонус, песимізм, відсутність мотивації, втрата інтересу до життя, нездатність отримувати задоволення, нездатність ухвалювати рішення і концентруватися на досягненнях, хронічна втома, підвищений або знижений апетит, безсоння або зайва сонливість, зниження сексуального потягу. А також варто розрізняти нетривалі депресивні стани як реакцію на горе, втрату, стрес, зміну стану здоров'я і тривалий депресивний стан, який триває від кількох місяців до декількох років. І скільки б оточуючі не закликали людину в депресії зібратися, припинити хандрити та почати кроки до здобутків – це не допомагає.

Якщо ви виявили у себе більшість симптомів, і вони досить яскраво виражені, згадайте, скільки часу триває цей стан. Що ж робити?

Якщо депресивний стан нетривалий — не хвилюйтеся і дайте собі можливість його прожити. Багато відпочивайте, не лайте себе за невисоку продуктивність та за можливості поповнюйтесь ресурсом. Це може бути контакт із природою, смачна їжа, тепле спілкування з близькими, спілкування з тваринами тощо. Якісь прості та доступні речі, від яких ви відчуваєте наповнення.

Якщо депресивний стан триває понад місяць — зверніться за допомогою. Депресія — це хвороба, і тут потрібна професійна допомога. Грамотний психотерапевт визначить причину вашого стану і спосіб лікування. Іноді з депресією можна впоратися тільки психотерапією, а інколи необхідно буде звернутися і ще й до психіатра, де можливо отримати медикаментозне лікування.

Пам'ятайте, що непрацездатність людини із клінічною депресією — це наслідок, а не причина депресії. Турбуйтеся про себе та своїх близькі, будьте уважні до самопочуття.

Ви потребуєте допомоги - зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. : (068)196-45-15, (05741) 44996, 42380.

Служба зайнятості навчає

Якщо ви під час карантину вдома і охоче шукаєте різну цікаву інформацію для навчання, радимо скористатися сучасними освітніми сервісами для самоосвіти та пошуку нових ідей, що допомагають розвитку особистих навичок, а також необхідні для вдалого працевлаштування або прийняття на роботу.

Освітній портал Державної служби зайнятості⤵

https://skills.dcz.gov.ua/

Платформа з профорієнтації та розвитку кар'єри від Державної служби зайнятості України⤵

http://profi.dcz.gov.ua/

Державна служба зайнятості на даних платформах розміщує цікаві та професійні поради. Ці сервіси дозволять:

розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

- отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

- навчитися складати резюме сучасного формату;

- підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

- обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Якщо у Вас виникли питання, зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. : (068)196-45-15, (05741) 42380.

Особистість, колектив, команда.

Як же чудово, коли колектив, у якому ти працюєш – є злагодженою командою, яка складається з професійних, яскравих і самобутніх особистостей! Від того, як кожний член колективу ставиться до оточення, до своєї роботи, залежить не тільки настрій колективу, а і його здатність виконувати певні завдання, працювати на результат. У Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості на постійній основі проводяться навчання спеціалістів

Так, у травні 2020 року фахівцями відділу активної підтримки безробітних Вовчанської районної філії Харківсьткого обласного центру зайнятості було проведено 2 тренінги «Успішні телефонні комунікації». Учасники тренінгів – спеціалісти відділів організації працевлаштування населення і взаємодії з роботодавцями - демонстрували навички самопрезентації, роботи з запереченнями, ознайомилися з телефонним скринінгом, робили вправи на встановлення первинного контакту під час телефонного дзвінка, працювали з кейсами, аналізуючи конкретні робочі ситуації телефонної розмови з роботодавцями, пошукачами роботи.

Обговорення різноманітних робочих ситуацій, участь в рольових іграх принесли усім учасникам не тільки нові знання та навички, а й приємне спілкування та радість від виконаної роботи.

Шановні клієнти служби зайнятості!

Для успішного пошуку роботи пропонуємо Вам сучасний сервіс з написання резюме.

Період карантину змушує нас змінити свою стандартну поведінку, звички та плани. Достеменно відомо лише те☝, що нам усім буде потрібна робота. Знаємо, що пересічні українці й українки не з тих, хто чекатиме, що після карантину станеться диво. Уже зараз економіка країни робить перші кроки в нових умовах і потребує робочих рук, зокрема, це підприємства та установи критичної інфраструктури такі як: енергетика, хімічна промисловість, транспорт, дорожне будівництво, інформаційні технології та телекомунікації (електронні комунікації), продовольство, охорона здоров'я, комунальне господарство. А громадяни, у свою чергу, потребують нових джерел доходів.

✍Державна служба зайнятості і в таких нестандартних умовах намагається допомогти громадянам в пошуках роботи. Важливим елементом у цьому є написання резюме. Саме резюме є тим основним документом, на основі якого роботодавець може оцінити свого потенційного працівника, а пошукач роботи – презентувати себе перед роботодавцем.

Для успішного пошуку роботи пропонуємо вам сучасний сервіс з написання резюме:

ü Зареєструйтесь на Освітньому порталі служби – http://skills.dcz.gov.ua/.

ü Оберіть рубрику “КУРСИ” та у переліку курсів – «Створити резюме на сайті».

ü Оберіть рубрику “РЕЗЮМЕ” та напишіть своє резюме в режимі онлайн.

Наступним кроком, ймовірно, буде співбесіда, чи то під час телефонної розмови, чи з використанням інших сучасних технологій. Як краще підготуватися до співбесіди ви також можете дізнатися, переглянувши інші відеоматеріали Освітнього порталу ДСЗ.

Створюючи своє резюме та шукаючи роботу в сучасних умовах, варто згадати, що за китайською філософією ієрогліф, який означає кризу, має ще й другий зміст — шанс. У часи тривоги й кризи одночасно з'являється можливість "пізнати себе" по-новому: згадати про забуті компетенції, відкрити власні таланти й вдало викласти їх у тексті.

Якщо у Вас з’явилися питання за даною темою, зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості, будемо раді на них відповісти за тел. : (068)196-45-15, (05741) 42380.

Легалізація праці

Спеціалісти Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості на період карантину продовжують інформувати роботодавців району про переваги легальної зайнятості під час телефонних розмов та на семінарах, які проводяться з використанням дистанційних форм комунікації.

Подовження карантинних обмежень показали всім нам, що відбувається коли підприємства починають вимушено зупиняти свою діяльність. В цій ситуації працівники, у яких були належним чином оформлені трудові відносини з працедавцями, почувають себе більш захищеними, оскільки на період карантину можуть оформити чи то щорічну відпустку, чи то відпустку за власний рахунок, перейти на віддалену роботу чи на гнучкий графік роботи. Також, якщо роботодавець зупиняє діяльність відповідно ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», наймані особи можуть розраховувати на допомогу по частковому безробіттю, у відмінності від осіб, що працюють неофіційно.

Інформування роботодавців району про Програму по частковому безробіттю в період карантину продовжує бути актуальною. Таким чином, роботодавець має змогу зберегти трудовий колектив, а працівники не втрачають роботу в умовах зростання безробіття.

Отже, легалізація трудових відносин – це важливий напрямок тісної співпраці соціальних партнерів та роботодавців. Головною метою служби зайнятості в даному процесі є максимальне поєднання інтересів роботодавців та населення, сприяння легалізації трудових відносин на ринку праці для офіційного працевлаштування шукачів роботи.

Онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта» презентує освітній серіал з пошуку роботи

Міністерство цифрової трансформації на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України запустило онлайн-платформу «Дія. Цифрова освіта», яка доступна за посиланням – osvita.diia.gov.ua

Це саме той ресурс, де можна вільно та безпечно використовувати цифрові технології для самоосвіти та професійного розвитку.

Зручний інтерфейс дозволяє знайти потрібну інформацію школярам, підліткам, батькам, вчителям, держслужбовцям. Головна родзинка платформи – освітні відеосеріали. Так-так, саме серіали.

Пропонуємо увазі клієнтів служби зайнятості освітній серіал «Сучасне резюме і пошук роботи онлайн», який складається з 11 серій. Це чесна розмова про працевлаштування, про те, як не втратити мотивацію, про вік і досвід. І що, зрештою, робити, аби робота мрії таки знайшлася. Більш детально тут: https://osvita.diia.gov.ua/courses/employment

Та це далеко не все. Онлайн-платформа, без сумніву, здивує вас кількістю цікавої інформації: що таке базові цифрові навички, як стати блогером, як вберегтися від кібербулінгу, як оплати комунальні послуги онлайн, що таке цифрові гроші? Шукайте все це та навіть більше на платформі «Дія. Цифрова освіта».

Розробники обіцяють впродовж року поповнювати відеоконтент не менш оригінальними навчальними матеріалами.

Телефон для довідок Вовчанської районної філії ХОЦЗ

☎ 068-196-45-15

(05741) 4-22-36; (05741) 4-49-96; (05741) 4-23-80

Електронна пошта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Допомога по частковому безробіттю

Минуло не так багато часу з початку анонсування державної програми по частковому безробіттю в період карантину. Постанова Кабінету міністрів "Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 22 квітня 2020 року №306 набула чинності 28 квітня. Програма направлена на те, щоб допомогти малому і середньому бізнесу у покритті частини витрат на зарплату робітникам в умовах зупинення (скорочення) діяльності. Таким чином, роботодавець матиме змогу зберегти трудовий колектив, а працівники не втратять роботу в умовах зростання безробіття

Кількість поданих роботодавцями пакетів документів на отримання цього виду фінансової допомоги постійно зростає. Опрацювання заяв проходить в щоденному режимі і станом на сьогодні по роботодавцям Вовчанського району вже прийнято 8 позитивних рішень, що дозволить забезпечити виплати у період карантину для 21 найманого працівника. Прийом заявок активно продовжується.

Шановні роботодавці м.Вовчанська та Вовчанського району! Пропонуємо і Вам скористатися цим шансом підтримати свій бізнес і зберегти робочі місця!

Повну інформацію можна отримати у відділі взаємодії з роботодавцями Вовчанської філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. (05741) 4-33-37, (068)196-45-15.

Шановні клієнти!

Служба зайнятості в умовах карантину працює у дистанційному режимі. У телефонному режимі☎ фахівці служби зайнятості спілкуються з клієнтами, які надали заяви на реєстрацію в центрах зайнятості або філіях, призначення виплати допомоги по безробіттю чи вже перебувають на обліку.

Хочемо Вас застерегти від ймовірних шахраїв, які під прикриттям фахівців служби зайнятості можуть намагатися дізнатися Ваші паспортні дані.

Важливо знати:

§ якщо Вам телефонує фахівець служби зайнятості – він обов’язково відрекомендується: назве прізвище та ім’я, посаду, філію;

§ він звертатиметься до Вас на ім’я та по батькові, оскільки ці дані є в нашій базі;

§ ми ніколи не вимагаємо називати Ваші особисті дані. Навпаки – вказуємо наявні і просимо їх підтвердити або скорегувати;

§ ми ніколи не просимо називати номери банківських карток чи особистих банківських рахунків;

§ якщо у названих даних є помилка – ми не вимагаємо диктувати правильні, а просимо відсканувати чи сфотографувати коректний варіант і надіслати нам на офіційну електронну адресу центру зайнятості чи філії або передати через скриньки для кореспонденції, розміщені біля центрів зайнятості.

У Вас виникли питання – зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості. Контактні телефони – 068-196-45-15, (05741) 44996, 42380, 43337 або на електронну адресу: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

Бережіть себе та не станьте жертвою шахрайства!

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================