Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Географічна довідка

Вовчанський район розташовано в північно-східній частині Харківської області.

За своєю територією він посідає друге місце серед 27 районів Харківщини.

Вовчанський район межує з Великобурлуцьким, Чугуївським, Печенізьким і Харківським районами області. Північно-східний та північно-західний кордон є державними кордонами з Російською Федерацією.

Вовчанський район складається з 27 адміністративно-територіальних одиниць та 95 населених пунктів. На теперішній час в ньому проживає 48,2 тис. чоловік.

Адміністративним центром району є місто Вовчанськ, яке розташоване на відстані 72 км від міста Харкова, на берегах річки Вовча, лівій притоці Сіверського Дінця.

Населення міста складає 19,3 тис. чоловік.

Природа краю

Вовчанський район розташовано у лісостеповій зоні західних схилів Середньо-руської височини в басейні річки Сіверський Дінець. Клімат помірно-континентальний. Грунтове покриття району дуже складне. Це пов’язано з різноманітними умовами рельєфу, складом грунтових порід, особливістю розвитку природної рослинності.

Вододільні землі району вкриті переважно чорноземами.

На території району є великі поклади піску, крейди, сировини для виробництва цегли, домішок для цементу. Найбільші запаси таких копалин знаходяться на північній околиці м. Вовчанська, на західній околиці с. Шестакове та північній околиці с. Зибіно.

Основною водною артерією є річка Сіверський Дінець – ліва притока Дону. Її протяжність у межах району складає 42 км, з них 35 км – верхня частина Печенізького водосховища.

На території Вовчанщини протікають 15 малих річок загальною довжиною 331 км.

Природа щедро наділила наш район лісовими угіддями як природного походження, так і штучно вирощеними.

Переважна частина насаджень сосни і дуба розташована на берегах Печенізького водосховища.

Тваринний світ краю налічує біля 6000 видів. У лісових масивах лісгоспу живуть лосі, козулі, кабани, олені, вовки, лисиці.

У Вовчанському краї розташовано 10 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 4480,3 га серед яких ботанічний заказник загальнодержавного значення «Вовчанський».

Рослинність району різноманітна. Є цінні реліктові рослини третинного періоду та рослини занесені до Червоної Книги України.

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================