Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Новини

У 2021 році «Велике будівництво» розширять проєктами з відновлення лікарень і об’єктів культури

Про це розповів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, виступаючи на третьому Всеукраїнському форумі «Україна-30. Інфраструктура єднає».

У 2021 році до «Великого будівництва» включено 500 об’єктів. Це 95 шкіл, 70 садочків, 80 спортивних об’єктів, 200 амбулаторій. Уперше до програми включені 35 лікарень та 20 культурних об’єктів. На реалізацію цих проєктів планується спрямувати 9 млрд грн.

«Завдання Мінрегіону – впродовж найближчих років створити зручну та доступну інфраструктуру в усіх регіонах України, яка стосується усіх аспектів життя наших громадян: освіта, охорона здоров’я, безпека, адміністративні послуги, культура та спорт», – наголосив Олексій Чернишов.

Детальніше

Мінрегіон започатковує новий напрям «Великого будівництва» – проєкти економічного розвитку регіонів

Цього року держава розпочне реалізацію 40 таких проєктів.

«За підтримки Президента ми започатковуємо цей напрям, щоб у регіонах створювались нові робочі місця, і жителі мали можливість для власного професійного розвитку на батьківщині. Таким чином ми зможемо вирівняти диспропорцію у розвитку різних регіонів країни та підвищити інвестиційну привабливість низки областей, що наразі найбільше цього потребують», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов у виступі на третьому Всеукраїнському форумі «Україна-30. Інфраструктура єднає».

За словами міністра, цього року в Україні 10 з 24 областей мають рівень валового регіонального продукту на душу населення нижчий за 75% від середнього по країні. Така регіональна диспропорція означає, що в цих областях жителі мають менше умов для розвитку і самореалізації, ніж в інших регіонах України. У деяких регіонах України чисельність населення становить менше мільйона українців – Кіровоградська, Чернівецька, Чернігівська. До цього показника також наближається Волинська, Сумська, Тернопільська, Херсонська.

Реалізація економічних проєктів розвитку дасть необхідний поштовх до виправлення регіональної диспропорції та розвитку українських міст та сіл по всій Україні, впевнені у Мінрегіоні.  Йдеться про створення туристичної інфраструктури, інноваційно-технологічних парків, центрів креативної економіки, індустріальних парків, розроблення інфраструктурних проєктів.

Доступна іпотека, авіахаби і ще більше доріг: Кирило Тимошенко розповів про плани «Великого будівництва» на 2021 рік

Програма Президента України бере курс на довгострокові інвестиції в інфраструктуру.

Цьогоріч вона буде розширена на такі напрями: доступне іпотечне кредитування та фінансовий лізинг, розбудова регіональних авіахабів, створення державного авіаперевізника, розвиток мережі приміських експресів та швидкісних потягів, ремонт і розбудова доріг та соціальної інфраструктури. Також цього року стартує проєкт «Велика реставрація» культурних пам'яток України.

Про плани «Великого будівництва» на 2021 рік розповів 22 лютого на форумі «Україна 30» заступник Голови Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко.

«Цього року важливо не тільки витрачати державні кошти чи кошти Дорожнього фонду, ми плануємо залучати закордонні інвестиції - це і кредитні кошти, і фондові ринки. Хочу зробити акцент, що ми шукаємо шляхи, як збільшити інфраструктурні інвестиції в Україну - і це буде зроблено вже цього року», - наголосив Кирило Тимошенко.

Детальніше

Глава держави анонсував проєкт приміського залізничного сполучення City Express

Перший етап включає Київ, Харків та Дніпро.

Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура» розповів про проєкт приміського залізничного сполучення City Express.

«Ми працюємо і над давно забутою темою – це приміські поїзди. Громадяни, які користуються цим видом транспорту, краще за інших знають, в якому жахливому стані вони знаходяться. Наразі ми готуємо проєкт City Express. Це інший, якісний та сучасний рівень приміського сполучення, який допоможе подолати проблеми з трафіком у великих містах. Перший етап проєкт включає Київ, Харків та Дніпро», - розповів Володимир Зеленський.

Розвиток інфраструктури вигідний усім: як бізнесу, так і громадянам, і економіці в цілому. Бізнесу він може допомогти знизити постійні витрати на виробництві, людям - отримати покращенні інфраструктурні послуги, нові школи, лікарні, дитсадочки; економіці - виробити більше товарів та послуг при незмінному рівні витрат, і це сприяє економічному зростанню.

Інфраструктурні проєкти об'єднують інтереси всіх і кожного, їх актуалізація є метою цього форуму. Задля цього Офіс Президента, уряд, представники Верховної Ради та експертне середовище об’єднуються на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура», який триватиме з 22 по 24 лютого у Києві.

Наша мета на 2021 рік – 4,5 тисячі км державних та 2 тисячі км місцевих доріг. Президент

Це заявив Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура».

«Усі думали, що хороші дороги та Україна – це фантастика. Ми довели, що це може стати реальністю. Результат минулого року попри коронакризу – 6,5 тисячі кілометрів доріг. З них 4 тисячі - державного значення і 2,5 тисячі – місцевого. Коли ми вперше заявили про ці плани, їх вважали божевіллям. Сьогодні це офіційна статистика і вже історія. Тому ми не збираємось зупинятись і наша мета на 2021-й рік не зменшується - це чотири з половиною тисячі кілометрів державних доріг та дві тисячі кілометрів місцевих доріг», - заявив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, 22 лютого стартував Всеукраїнський форум «Україна 30. Інфраструктура». Його відкрив Президент України Володимир Зеленський.

До заходу долучаться представники влади, експерти та громадські діячі.

Зокрема, мова піде про продовження Національної програми «Велике будівництво», фінансування довгострокових проєктів і ролі міжнародних партнерів в цьому процесі. Учасники форуму пояснять логіку прийняття рішень про пріоритети фінансування інфраструктури.

Також обговорюватимуться перспективи річкових перевезень, оновлення місцевих аеропортів, модернізації «Укрзалізниці» і інфраструктури майбутнього.

Охочі зможуть поставити питання спікерам форуму на сайті і сторінках заходу в соцмережах.

Еще статьи...

 

Вовчанська районна державна адміністрація

==================